Hakkı Yenmiş Gruplar

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda savarain tarafından 16 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Forumda arattırdım fakat başlıktaki tabiri dolduracak konu bulamadım. Daha önceden açıldıysa özrü borç bilirim. "Süper" tanımı tabi ki kişisel beğenilere göre değişir. Amacım ve beklentim gayet açık; az kişi tarafından bilinen, kıyıda köşede kalmış ama dinlediğinde vay arkadaş dedirten gruplar.

  Söz konusu müzik olunca etkileşim bence çok önemli. Burada yazılıp çizilenlerden bir tane yeni grup kapsam kâr sayarım şahsen.

  Son zamanlarda çok dinlediğim bir grupla açılışı yapıyorum. Deathlike Silence adlı kadın vokalli Finli grup. Haftalardır döndürüp duruyorum albümlerini. Sadece iki albüm çıkarıp kaybolup gitmişler. Bence yazık olmuş.

  Cengiz Kurtoğlu'ndan arak introsuyla Six Feet Under The Ground  Şu gitar tonları ve vokalistin ses rengiyle 2000'li yıllardan çok 80'ler sonu 90'lar başında çıkmış, Doro-Warlock türü grupları andırıyorlar bence.
   
  Son düzenleme: 16 Eylül 2015
  cemborek3 bunu beğendi.
 2. Hypnogaja kesinlikle. Here Comes the Rain Again coverlarıyla biraz da olsa tanınmıştır belki ama diğer şarkıları da çok hoşuma gidiyor. Hem müziği hem sözleri.   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Eylül 2015
  Asr.Rh ve devastator bunu beğendi.
 3. Eh o zaman bi girizah da ben eyleyeyim. Teee uzakdoğu daha spesifik olarak Japonya'dan bir grup var, Dir en Grey. Parçaları, tarzları, görüntüleri alışılmışın epey dışında bir grup batıdaki rock/metal grupları ile kıyasladığınızda. Ben bir iki parça bırakayım buraya, seveni çıkarsa daha üzerine muhabbetimizi ederiz seve seve.

   
  Asr.Rh ve devastator bunu beğendi.


 4. Blues severlere.
   
 5. "Süper grup" spesifik bir kavram. Üyelerinin her biri hali hazırda ünlü gruplara üye olan ve/veya hali hazırda başarılı solo kariyeri olan kişilerden kurulmuş grupları tanımlıyor. "Winery Dogs" tipik bir örnek mesela...
  Bu sanki "daha fazla tanınmayı hak eden" veya "hakkı yenmiş" gruplar kategorisi gibi geldi bana.
   
 6. saint asonia, halestorm, sixx am (bence kesinlikle listenin en başında gelir çünkü cidden müthiş bir grup), papa roach (bence hakkı yeniliyor bu adamların çünkü gerçekten iyi müzik yapıyorlar) bunlar şu an aklıma gelenler..
   
 7. Bu yoruma katılıyorum. "Süper grup"tan kasıt öyle yıldızlar topluluğu değil, başarılı bulduğumuz, gözden kaçmış dikkate değer gruplardı ben başlığı açarken :) Bu yönde ilerleyebilir sanırım sohbet.

  Diğerlerine yorum yapmıyorum da Halestorm bence öyle bilinmeyen veya gözden kaçmış sayılmaz artık. Belki bizim ülkemizde çok tanıyanı yoktur ama Lzzy Hale şu an kendi dalında en iyi kadın vokallerden biri ve yeterince tanınıyorlar bence.
   
  Fuckir Pitch bunu beğendi.
 8.  
  Son düzenleme: 16 Eylül 2015
 9. Manilla Road,Angel Witch,Witchfinder General,Randy,Fatal Violence,Glacier,Maniac,Brainfever,Tokyo Blade,Praying Mantis,QUARTZ,Virtue,Ostrogoth,Anvil,Heathen Rage,Crucifixion,Aria(rus olan),Tank,Satan

   
  savarain bunu beğendi.
 10. Şimdi "hakkı yenmiş gruplar" araması yaptırdım birşey çıkmadı. Bence daha uygun bir başlık, editliyorum.


  Şahane Angel Witch şarkısı gelmiş. Tomas Lindberg de hastasıdır, konserlere hep Angel Witch tişörtüyle çıkar.
   
  barrios ve Morbidity bunu beğendi.
 11. Kalmah , Eternal of sorrow şuan için aklıma gelenler
   
 12. dredg  the new regime

   
  masterofmasters bunu beğendi.
 13. Underrated denilen mevzu açısından listeledim.
  Exodus
  Cacophony
  Blue Oyster Cult
  Heathen
  Sadus
  Atrophy
   
 14. @denizakkayaus06 Tyketto bu başlığa ağır klasman kalır.10-12 yıldır biliyorum. teknik gruplar içinde yeri yurdu bellidir. yeni kuşak için uzak tabi.
   
  Son düzenleme: 17 Eylül 2015
  denizakkayaus06 bunu beğendi.
 15. İçerik çok heavy olmuş itina ile yumuşatılır... :)

   
  Son düzenleme: 17 Eylül 2015
  hard-bira bunu beğendi.
 16. Ben de yaşım dolayısıyla 5-6 senedir biliyorum kendilerini :) ama yine de pek yaptığı müziğin hakkı kadar tanındıkları söylenemez
   
 17. Klipler Takashi miike fikm mi gibi :)
   
 18. Bu tarz müzik biterken girdi piyasaya Tyketto; youtube üzerinden birisi bu yorumu yapmıştı. Vokalist Vaughn bir Waysted albümünde de söylüyordu, gerçekten çok sıkı bir vokal.
  Bu da benden olsun o zaman. Türkiye'de bileni pek olmayan bir grup.
  Vokalde Hart, gitarda Engelke döktürüyor. Her dinleyişimde tüylerim diken diken, bu kadar senedir bıkamadım.
   
  eyazıcı bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş