İstanbul Elektro Gitar Dersi ( Los Angeles Git Mezunundan) Kadıköy

'Özel Ders İlanları' forumunda cangumus tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Modern müzik akademilerinden Hollywood Los Angeles Musicians Institute G.I.T. gitar eğitim programıyla;

  Rock, Blues, Fusion, Jazz, Funk ve Metal müzik stillerinin
  klasik ve modern örneklerini tam donanımlı bir eğitim kapsamında öğrenmek isteyen herkese açıktır.
  Musicians Institute

  İletişim:
  mail: [email protected]
  facebook: [email protected]
  GSM: 0533 413 47 54
  Adres: KADIKÖY Ziverbey Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin karşısı ve Taksim Hard Rock cafe yanı.

  ÖĞRENCİLERİMLE OLAN ÇALIŞMALARIMIZI VE VİDEOLARINI İZLEMEK İÇİN;

  Can Gumus | Facebook

  Aynı zamanda dönem boyu düzenlediğim etkinlikleri de aynı hesaptan takip edebilirsiniz.

  LÜTFEN BU İŞİ CİDDİYE ALAN, GERÇEKTEN İLGİLİ VE İSTEKLİ OLAN, GİTAR VE MÜZİĞE DEĞER VEREN ARKADAŞLAR İRTİBATA GEÇSİN. Böylece ne siz ne de ben zaman kaybetmemiş oluruz ve öğrencinin motivasyonu kadar eğitmenin de motivasyonu iyi eğitim vermek adına önemlidir. Bildiğiniz gibi özellikle günümüzde bir olaya başlamak ve onu devam ettirmek irade meseledir.

  Eğitmen Hakkında;
  14 yıldır gitar eğitimi vermekteyim.
  2001 yılından bu yana ABD (Los Angeles),Türkiye ve Brezilya (Sao Paulo, Rio Grande do Sul)' da elektro gitar dersi ve armoni eğitimleri vermekteyim.

  ÖNCESİNDE EĞİTİM VERDİĞİM AKADEMİ VE KURULUŞLAR:
  Drome Sound (ABD) - elektro gitar dersi ve armoni
  New Music School (ABD) - elektro gitar dersi ve armoni
  Burnt Hills Music (ABD) - elektro gitar dersi ve armoni
  Sabancı Universitesi Müzikus (TR) - elektro gitar dersi ve bas gitar dersi
  Escola de Música RS - (Brezilya) - elektro gitar dersi ve komposizyon

  - Dileyenler farklı müzik stillerinde yetiştirdiğim öğrencilerimin çalışmaları ve videolarını yukarıda linkini verdiğim facebook adresimden izleyebilirler.

  - Yılın belli dönemlerinde bazı temalar üzerine workshoplar düzenliyoruz, mesela blues, rock ve metal türlerinin kronolojik gelişimi, doğaçlama, beste yazımı ve kompozisyon gibi. Böylece öğrenciler bir başkasının sorduğu soruyu ya da eksikleri kendinde görüp farklı bir bakış açısı yakalayabiliyor. Bunun yanı sıra diğer öğrenciler ile çalarak sahne deneyiminin gelişmesini sağlıyor.

  - Derslerimde saat limiti yoktur, ele alınan konu bitmeden ders bitmez. İlgili olmanız ve öğrenmeye hevesli olduğunuz taktirde elimden geldiğince zaman konusunda yardımcı oluyorum ve esneklik sağlıyorum. Haftalık derslerimizin dışında öğrencilerime whatsup,skype ve facebook üzerinden de yardımcı oluyorum. Bu sayede bana ders dışında yaptığınız çalışmaların videolarını gönderebilirsiniz, bende eksiklerinizi kaydedip geri gönderebilirim.

  - Sadece Elektro gitar dersi , akustik gitar dersi, bas gitar dersi veriyorum ve çalışmalarımızı birebir stüdyo ortamında yapıyoruz. KLASİK GİTAR EĞİTİMİ VERMİYORUM.

  - Eğitimler her seviye için uygundur. Hobi olarak ilgilenen, yeni başlayan, konservatuvara hazırlanan ya da kendi çabalarıyla belirli bir seviyeye kadar gelip teknik ve armoni yönünü geliştirmek isteyen ve daha yaratıcı çalmak isteyenler için farklı programlar uyguluyorum.

  - Temel bilgiler öğretildikten sonra ders programı kendi istek ve amaçlarınız doğrultusunda beraber planlıyoruz. Her detayı konuşup duruma göre tümden gelim metodu kullanarak yapacağımız çalışmalar hedefe ulaşmamız konusunda kolaylık sağlayabiliyor.

  - Sabit ve sıkıcı uygulanan bir sistemden öte, amaca yönelik güncel dökümanlar eşliğinde oyalanmadan herkesin kısa sürede adapte olabileceği, istediği noktaya gelebileceği modern bir sisteme ve ilgilendiği müzik stillerine göre yönlendirme yapılır.

  - Ders ücretlerine gelince, bu yönde verebileceğim garanti müzik öğrenmek adına yapacağınız ödemenin karşılığından kat ve kat fazlasını alacağınız olur. Ders ücretlerini elimden geldiğince mantıklı tutmaya çalışıyorum ve bu konuyu her sene öğrencilerime danışarak beraber kararlaştırıyoruz. Amacım bu işi tam anlamıyla öğretmek, devamlılık sağlayabileceğiniz bir eğitim programı oluşturmak, bilindiği gibi son zamanlarda artan ve bu işi sadece ticari amaç için kullanıp öğrencileri kısa sürede gitardan soğutan bazı müzik merkezlerini ve deneyimsiz, gelişigüzel eğitim verenleri engellemek adınadır.

  - Ders programında amaca yönelik farklı içerikler uygulandığından dolayı doğru stratejiyi belirlememiz için ilgilendiğiniz müzik türlerini, gitar çalışmalarınıza ayıracağınız süreyi ve bu konuda nereye gelmeyi hedeflediğinizi iletişim bilgilerinden benimle paylaşabilirsiniz. Bu konuda müzik ve gitar üzerindeki düşüncelerinizi ne kadar iyi ifade ederseniz sonuca ulaşmamız bir o kadar kolay olacaktır.

  - Son olarak bildiğiniz gibi özellikle youtube' da ki ders videoları ve ebooklar belirli bir seviyeye gelmenizi sağlıyor. Ancak bu seviyeden sonra derslerime katılan bazı öğrencilerimden en çok duyduğum; bu kaynakların çok fazla olması ve bir çoğunun belli bir sıraya göre gitmemesi...Özellikle çalışan kesimin gitara ayıracak zamanın kısıtlı olduğunu düşündüğümüzde hangisinden çalışmaya başlayacakları konusunda tek başına yol belirleyememesi ve bir çok kaynağın gam, akor ve teknik materyalleri öğrettikten sonra bunların nasıl kullanıldığına dair kafa karışıklığı yaratması yani bir sisteminin olmaması oldu. İşte bu seviyeden başlayan öğrencilerimle neyi ne kadar çalışacaklarından çok NEYİ-NASIL çalışacaklarına ve nerede kullanacaklarına dair bir çalışma sistemini uygun görüyorum. Öğrenilen tüm bu materyalleri müzik içerisinde kullanmanın ilk amaç olduğunu düşünüyorum.

  Genel hatlarıyla ele aldığımız konuların bir kısmını aşağıdan okuyabilirsiniz...

  YENİ BAŞLAYANLARA DAHA TEMEL VE BAŞLANGIÇ SEVİYESİNE UYGUN BİLGİLER VERİLECEĞİNDEN DETAYLAR İÇİN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

  Armoni:

  - Klasik armoni ve modern müzik armonisi
  - Akor seslendirmeleri (voicings)
  - Akor sadeleştirme
  - Armonik döngülerin üzerine doğaçlama solo
  - Açık telleri kullanarak yeni akorlar elde etme
  - Altere akorlar, akor ve melodi uyumu
  - Yeni armonik anlayışlar
  - Kulak eğitimi
  - Doğaçlama geliştirici yöntemler
  - Beste yazımı ve örnek parçaların analizi
  - Armoni ve teori çalışmaları mümkün olduğunca uygulamaya yönelik olarak anlatılacaktır.
  - Teori çalışmalarımızın esas amacı; yaratıcı çalmanız, doğaçlama ve beste yazım esnasında gitarda kendinizi duymak istediğiniz gibi ifade edebilmeniz, dinlediğiniz parçaları analiz edebilmenizdir.


  Teknik:

  - Tüm solo teknikleri ve artikülasyonları : bend, hammer on, pull off, slide, harmonics (pinch harmonic, artificial harmonic, natural harmonic, tap harmonic) ve whammy bar teknikleri.
  - Örnek parçalar ve repertuar geliştirme (öğrencinin müzik tarzına göre şekillenir)
  - gitar klavyesinin geometrisi ve canlandırılması
  - Sağ El: Ritmik doğruluk, tel atlama, arpejler ve simetrik olmayan arpejler
  - Tek tel üzerinde çalışmalar
  - Sol El: Uzanma, pozisyon değiştirme
  - Gitar tonu ve ekipmanları üzerine çalışmalar
  - Açık tellerin kullanımı
  - Sağ ve sol el senkronizasyonu
  - Sweep picking, tap
  - Slide gitar teknikleri
  - Yapılacak olan tüm çalışmalar video desteklidir.

  Ritim:

  - Ritmik paternler
  - Simetrik olmayan ritmler ve döngüler
  - Ritmik döngülerin içinde ve üzerinde doğaçlama
  - Çoklu ritimler ve içselleştirme
  - Sağ el kullanımı
  - Aksak ritimler

  Melodi:

  - Modal sistemler ve gamlar.
  - Döngülerin oluşturulması ve kullanımı, hedef notalar
  - Kromatik yaklaşım
  - Secondary dominants
  - Akor ve arpej uyumları.
   
  Son düzenleme: 9 Mayıs 2017
  Wuthred, tarrega ve alkaseltzer bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş