Strat'a Humbucker Önerisi

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda highwaystar30 tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Beyler bayanlar 2000 model Roadhouse Stratıma humbucker arıyorum köprü için. Gitarı restore eden dükkanda Gibson 59 classic vardı ve önerildi. Açıkcası benim sevdiğim gitar tonlarının da çoğu Gibson (Led Zeppelin, AC/DC) ilgimi çekmedi değil ne dersiniz ne önerirsiniz. Tok, güçlü, ve sıcak tonlu bir manyetik tercih ederim .
   
 2. Bırak 59 Classic'i. Burstbucker Pro ya da 490T iyidir.
   
 3. Sebebini biraz açarsan faydalı olur teşekkürler her halükarda
   
 4. Aslında genel olarak Gibson tavsiye edermisiniz strata arkadaşlar bu da önemli
   
 5. Bir de şu var fendere takacağız öyle nickel gold cover falan olmamalı... böylesi de zor bulunuyor gördüğüm
   
 6. Stratta, les paul tonu aynı manyetiklerle biraz zor. Dimarzio Breed önerebilirim, oldukça tok karakterli, yoğun bir manyetik fakat belli ölçüde tiz karakteri de var.
   
 7. peki bakalım ona teşekkürler
   
 8. Skala farkından dolayı strattan lespaul tonu almak çok zor.Bende çok manyetik denedim fakat bir humbucker yakıştıramadım yıllarca stratıma.Dimarzio virtual solo bakabilirsin humbucker karakterli değil ama güçlü bir manyetik.
   
 9. pekala buna da bakılır teşekkürler... gibson clasike başka yorumunuz var mı?
   
 10. 57 classic yani düzgün yazarsak
   
 11. Virtual solo güzel manyetiktir, bizzat köprü ve sapta kullandım fakat bu arkadaş humbucker vari birşey arıyor. Virtual solo tam anlamıyla yırtık, yüksek çıkışlı, drive alan bir single coil. Bence bu arkadaşa çok gitmez. Virtual solo daha çok single coil tonum bozulmasın, crunch tonları versin, drive tonu yüklediğimde humbucker gibi bas karakterli tım tım 5li akor pm tonu vermesin diyenler için. Tiz karakterlini ve cırtlaklığını kesinlikle koruyor. Aslında en güzeli örneği Malmsteen tonları diyebilirim. Birebir aynı değil fakat yakın. Sanırım Cem Köksal da son albümünde aynı manyetiği kullandı.

  Çok tok bir manyetik arıyorsan SD Invader deneyebilirsin ama fazla boğuk diyebilirim. Dimarzio Breed bence sana gider. Olmadı Alnico-2 temelli orta çıkışlı manyetiklere de bakabilirsin. Örneğin Alnico2 pro. Çıkışları yüksek değil fakat bas karakteri ve denge açısından Gibson'a yakınlar.
   
 12. tamam çok iyi anlamışsın sanırım aradığımı teşekkürler... breed'e baktım sitede sound sampleları steve vai tarzı şeylerdi fenderde klasik rock tarzı soundlarda ne olur pek anlaşılmıyor... tekrar teşekkürler
   
 13. Boşver Steva Vai'i filan. Önemli olan manyetiğin özellikleri. Steve Vai'de zaten strat vari bir gitarda kullanıyor, yine alder gövde, süper-strat. Yani klasik rock soundu dediğiniz koca bir deniz, birçok farklı ton var, sadece manyetikle de olmaz. Birçok etken var, amfin önemli, yaptığın ufak tefek ayarlar önemli. Birşeye karar verip, ondan sonra ondan maksimum verimi almalısın. Tavsiyem youtube'dan bol bol ses dinlemen olur.
   
 14. tamam alnico 2 proyu inceledim ve muhtemelen budur....
   
 15. Kaynak bulmak zor ama, hafiften de olsa Gibsonvari single manyetik düşünürsen Lollar Special manyetiklerini bir deş. Ben SX'te kullanıyorum, aradığım sert ve ayrıcalıklı köprü tonunu bunda buldum. İstanbul'da isen, gelip deneyebilirsin de.

  Link de koyalım:

  Special S Series Pickups for Strats
   
  braveblood bunu beğendi.
 16. çok sağol bakacağım
   
 17. teşekkürler manyetikle kafayı tam bozmadan bitiriyorum bu akşam... herkese iyi geceler
   
 18. Tekrar selam duncan little 59 kullanan var mı benim işimi görme olsaılığı nedir? alnico 2 pro hoş ama tiz ağırlığı var gibi geldi. Breed ile ilgili beni tatmin eden bir örnek dinleyemedim fazla effect yüklü mevcut klipler. bu konularda yorum alabilirim.
   
 19. konuyu tekrarlarsak: Beyler bayanlar 2000 model Roadhouse Stratıma humbucker arıyorum köprü için. Gitarı restore eden dükkanda Gibson 59 classic vardı ve önerildi. Açıkcası benim sevdiğim gitar tonlarının da çoğu Gibson (Led Zeppelin, AC/DC) ilgimi çekmedi değil ne dersiniz ne önerirsiniz. Tok, güçlü, ve sıcak tonlu bir manyetik tercih ederim .
   
 20. bir de bu lil 59 iyi gibi de benin aradığım belki daha güçlü legatoları falan taşıyabilecek birşey olabilir fazla şey de istiyor olabilirim.. bu arada dimarzio injector set'le ilgilenen olursa elimde var.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş