Bu Sesi Nasıl Çıkarabilirim

'Müzik - Genel' forumunda Enochian tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. beyler bu adamın ince sesleri çıkardığı gibi nasıl çıkarabilirim az çok brutal yapabiliyorum ama bunun gibi sesi çıkaramıyorum tekniği filan nedir acaba
   
 2. Ben vokal işinden anlamam ama Eric Adams ı izleyip birşeyler kapabilirsiniz sanırım.
   
 3. Bunun öyle bir forumda bir başlıkla anlatılıp öğrenilecek bir tarafı yok.
  Ben şimdi buraya iyi bir gitarist videosu koyup, "biraz akor filan basıyorum ama bunun gibi hızlı çalamıyorum, tekniği nedir ?" diye sorsam ne düşünürsünüz ? :)
  Vokal tekniği çalışıp kafa sesinizi kullanmayı öğreneceksiniz. Kesinlikle gırtlağınızı zorlamadan, diyaframınızı kullanmayı öğrenerek egzersizler yapacaksınız. Bir taraftan da taklit edeceksiniz elbette. Tekniği budur:)
  Not: Eğer temiz şarkı söylecekseniz, iyi temiz vokalleri dinlemelisiniz. İyi rock vokalisti için brutal vokal süs olmanın ötesine gitmez. Başlayacağınız temiz ve tutarlı bir tonunuz olmalı. Bunu büyütüp geliştirmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Aynı gitarda amfiden-distortiondan temiz tını alabilmek için temiz tonda net bir biçimde çalabilmenin gerekli olması gibi. O yüzden vokal konusunda ciddi iseniz brutali filan biraz dinlenmeye alın:) Temiz vokali kirletebilirsiniz, ama tersi doğru değildir. Bu işe doğru bir yerden başlamak gerekiyor. Bunun için de iyi rock tenorlarını dinlemek önemli. Kulağı ne ile beslerseniz, ağızdan da o çıkıyor.
   
  Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
 4. Ikınarak. Ya da kasarak. :)
   
  Son düzenleme: 19 Eylül 2015
  oldiesngoldies bunu beğendi.
 5. Eğitim şart.
   

Bu Sayfayı Paylaş