Van Halen - Unchained Tonu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Dog The Bounty Hunter tarafından 18 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Şu ritmdeki modülasyonu bir türlü yakalayamadım arkadaşlar. Phase 90'ım var bir tane, ne yaparsam yapayım nereye koyarsam koyayım olmadı. Phaser değil de flanger olabilir mi diye kıllanmaya başladım. Siz ne dersiniz?

actarus bunu beğendi.
  2. Mxr EVH flangerin uzerindeki butona basinca bu tona cok yakin bir tona geliyor. Ayrica knob ayarlari da gosteriliyordu ayni videoda. Youtubeda Mxr EVH Flanger and Phaser Review yazarsaniz muhtemelen ilk sayfada cikar.
    Ve evet phaser değil flanger efekti var sarkida.

Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
  3. Hocam elinizdeki güzel bir phase pedalı pedalda sıkıntı yok , pedal türünüz yanlış. Dediğiniz gibi size flanger efekti lazım. Ibanez af2 denemiştim güzel pedaldı tavsiye ederim aralığı geniş başka tarzlarda da işe yarar.

Dog The Bounty Hunter bunu beğendi.
  4. Mi teline aşağı yukarı sürterek çalmakta gerekiyor. Flanger var benimde bildiğim.
    E. Van halen yapan asıl şarkılar bunlar. Jump, cant this be love gibi şarkılar değil.
    gitarda yeni teknikler tricks başlatan bir gitariste karşı bu yaklaşımları görmek güzel. (y)

5. Videoyu da şuraya bırakıyorum.

actarus bunu beğendi.
  6. İlginiz için teşekkürler arkadaşlar, aşağıdaki videoda ayarları da görünmekte. Gelecekte ihtiyacı olan olursa referams olarak dursun burada.

7. Ben de senelerce efekt kısmından çok drive kısmındaki tonu yakalamak için uğraşmıştım :)

Bu Sayfayı Paylaş