Gibson-Epiphone Flying-V

bu gitar(lar) hakkında bilgisi olan paylaşsın lütfen.Nerde satılır?nedir ne değildir?

88_12.JPG

flying%20faded_100_100.jpg

Yıllarca Rudolph Schenker ve Michael Schenker tarafından kullanılmış bir modeldir. 80 li ve 90 lı yılların Scorpions şarkılarında seslerini duyabilirsin. Schenker'lar tercih ettiğine göre üst düzey bir model olsa gerek, Gibson Explorer gibi.

Evet bütün modelleri neck-thru %99.

Çünkü gibsonın sitesinde "body and neck both mahogany" yazıyor (açıkça neck-thru yazmıyor) ve bu resim de yapısını biraz doğruluyor.

EA1455.jpg

ben almayı düşünüyodum bi tane istanbul'da tünelde buldum ebony epiphone flying v...fiyatı da 1.5 ay önce 600 dolar mı ne dediler yanlış hatırlamıyorsam..denedim de ama ses kalitesi fena değil gerçi ama çok da iyi değildi..

stüdyoda kirk hammet ritimleri bu babacan ile kaydediyo.solo tonlarıda tatlıdır.ama kesinlikle (hatta bi ara anketi vardı) buna vericeğim parayı alır biraz daha bekler kv2t alırım.ama buda güzel alet tabi.

Resimde böyle görünce bir de sitesindeki "body and neck both mahogany" yazısını yorumlayınca neck-thru diye düşünmüştüm. Demek ki değilmiş, dış boyası da beni yanılttı.

Geri