Mxr M151 Doubleshot Distortion

Gaini yeterli bulmayanları anlamıyorum açıkçası :LOL: Çok hassas bir EQya sahip ve ben bu pedalla alınamayacak ton bilmiyorum. Özellikle de death, thrash gibi tarzların high gainli tonlarını. Biraz daha kurcalayın bence ;)

bu aletle mesela gorefest tarzı parçaları çok güzel çalarsın tonlar tam o tadı veriyo. bol gainli güzel tonlar. fakat bi chuck schuldiner'ın ritm tonlarını alamazsın gibi geliyo bana çünkü alet köşeli tonlar vermiyo. gaini yetersiz değil aletin. muhteşem bi gain veriyo çok tatlı bi tonda fakat biz thrashcilerin istediği çatır çutur tonlar çıkmıyo. gerçi ben thrash için hiçbirzaman istediğim tonları tam olarak bulamadım. fakat bu aletin solo tonları beni yeterince tatmin edecek heralde. sanırım bu alete bir boost lazım. sattığım ts7 ve ts9 arkasından ağlıyorum şimdi.

şimdi aslında durum soyle ben dijitalden analog pedala gecicem arastırdığıma gore şimdilik double shot ge7 bana yeter ileride yada pedaldan aldığım tona gore bosst için bir pedal ekleyebilirim...

hani ilk kez kullanacağım için ve daha once sesini duyma sansım olmadığı için yazılanları takip ediyorum...işin aslı alıp calıp duruma bakmak lazım ama para elden kolay cıkarılmıyor...

XENTRIX demiş ki:
bu aletle mesela gorefest tarzı parçaları çok güzel çalarsın tonlar tam o tadı veriyo. bol gainli güzel tonlar. fakat bi chuck schuldiner'ın ritm tonlarını alamazsın gibi geliyo bana çünkü alet köşeli tonlar vermiyo. gaini yetersiz değil aletin. muhteşem bi gain veriyo çok tatlı bi tonda fakat biz thrashcilerin istediği çatır çutur tonlar çıkmıyo. gerçi ben thrash için hiçbirzaman istediğim tonları tam olarak bulamadım. fakat bu aletin solo tonları beni yeterince tatmin edecek heralde. sanırım bu alete bir boost lazım. sattığım ts7 ve ts9 arkasından ağlıyorum şimdi.

Bahsettiğin işler için treble boost kullanabilirsin. Bunun için de ayrıca bir EQ pedalı daha iyi olur bence booster yerine. Focus basılı iken gayet de köşeli veriyor aslında ama sanırım senin istediğin daha tiz palm muteler yanılmıyorum değil mi?

Whiskas demiş ki:
XENTRIX demiş ki:

Bahsettiğin işler için treble boost kullanabilirsin. Bunun için de ayrıca bir EQ pedalı daha iyi olur bence booster yerine. Focus basılı iken gayet de köşeli veriyor aslında ama sanırım senin istediğin daha tiz palm muteler yanılmıyorum değil mi?

hiç yanılmıyorsun. aynen dediğin gibi mesela bi holy wars çalmak imkanız bu pedalla ya da abartarak örnek veriyim mesela death'in palm mute ritmlerini atmak imkansız. bu pedalı kullanırken amfiden treble ekleyince biraz daha sertleşiyo . eq geçerli bi çözüm yolu olabilir ama acaba bi boost alarak daha iyi bi sonuç elde edebilirmiyim? bir de booster olarak ne almalıyım fikrin var mı acaba? bu pedalla ne gider? yardımın için çok saol. bu arada bu pedalı arkadaşlar çok fazla abartıyolar abartıldığı kadar bi özelliğini şimdilik göremedim. üst kanal yeterince kumlu tonlar vermiyo alt kanal da aşırı kumlu veriyo gain i kıssan bile seste bi boğukluk bi gariplik oluyo.

amfim vs265. drive 2 üzerinden kullandığımda pedalın 1. kanalından katil tonlar dediğimiz sert thrash tonlarını tam olarak alabildim. fakat bu sefer de alttaki kanaldan düzgün bi ses alınamıyo. amfide drive'ı kapatıp bu tonu yakalayabildim. boost yaptığım zaman yine aynı tona ulaşabilirmiyim.

Bu pedalla her ton alınır diye bişey yok. 2 kanalda sonuçta birbirine yakın tonlar. sadece aşağı kanal biraz daha gainli.. ton olarak etli bi tonu var.mid değerleri yüksek. kaba bi ses. dream theater, metallica, arc enemy, in flames gibi grupların tizli tonlarını almak mümkün değil.

aletin eq ayarları çok hassas evet ama keşke bunların üzerine tiz mid bas yazmasalardı. çünkü bası kısınca ses boguklaşıyo. bası sonlasan ses artıyo. midi açınca tiz artıyo. örneğin 1.kanalda bas yok denecek kadar az. bası kısınca tiz gidiyo. anlamadım ben bu işi. bence tiz bas değilde hepsinin üzerinde color yazsa bence daha mantıklı..

diğer bi konu evet aletle metal zone daki gibi keskin tonlar alamıyosun. yalnız holy wars tonuna yakın bi tonu almanız birinci kanalda biraz olsun mümkün..neden biraz dediğimide şöyle anlatayım; alet mid tonlu, yani etli bi tona sahip. bukadar ince ton almak biraz zor ..

ayar ise :: birinci yani üstteki kanalda focus kapalı, out u işte cleanla aynı seviyeye getirin, bas sonda, mid saat 2 ile son arasında tizde aynı ayarlarda, bu değerler arasında tiz ve mid le oynayarak tona yaklaşabiliyosunuz.daha doğrusu bu pedalda ancak ve tek bu ayarlarla yaklaşabiliyosunuz o tona. mid faktörü gerçekten çok önemli. iice açın..

ama senin istediğin o tona ve biraz daha gainlisine ben ds1 ve compresle ulaşabiliyorum...

çok sağolun yardımlar için ama aletle çok uğraştım birçok kombinasyon denedim ama olmuyo. aleti satcam satılmazsa da booster ekleyip alternatif müzikte falan kullancam. aletin gerçekten çok güzel tonları var ama metalciler kesinlikle almasınlar. ille de sert ve tiz sivri tonlar isterim diyenler uzak dursunlar. amfim marshall vs265 gitarım jack. ve tb2 sh2 manyetikler var. bu ekipmanla istediğim tonları alamıyosam uğraşmaya hiç gerek yok diye düşünüyorum. galiba en iyisi ve en kolayı proccesor. analoglardan soğumaya başladım.

arkadaşlar doubleshot pedalımı boostlamak için bir pedal alacağım. boosttan kastım sololarda tonu bozmadan sesi yükseltmek çok hafif de gain katmak. kafamda şu an boss ds-1 var. en yakın zamanda deneyeceğim. sizin tavsiyleriniz, fikirleriniz nelerdir? mesela equalizer pedalları booster olarak ne kadar iş görür?

boost olayı teoride drive ın tonunu değiştirmeden çıkış seviyesini yükseltmek diye biliyorum ben bunun için en çok kullanılan pedallarda ds1 sd1 ve jackhammer (en azından bu forumun ahalisi tarafından)

eq da sadece belli frekans arasındaki ses çıkışını yükseltebilirsin tahminimce.

Geri