Ehx Qtron Envelope Filter Pedali Icin Hangi Adaptor

Bir sure once elime bir qtron envelope filter gecti eski serilerden. Resimdeki urun.

images (27).jpg

Internetten buldugum bilgilere gore, 24vac adaptor kullanmam gerek diye dusunuyorum. Dogrusu nedir acaba?? 9vdc ile de kullanabilir miyim??

Bir de elinde olan varsa, adaptor girisinin resmini cekme imkani var midir?? Sonradan islem yapilmis gibi geldi cunku bana.

Son düzenleme:
Kendi web sayfasında kullanma kılavuzu var: http://www.ehx.com/assets/instructions/q-tron.pdf
NOT: Ürünün fotoğrafına bakınca sizdekine göre biraz yenilenmiş gibi duruyor.

Kılavuzda yazan bilgilere göre 24VDC adaptör kullanılıyormuş. Diğer pedallarda kullandığınız 9VDC adaptörlerdekinin aksine, içteki ucu (+) olması gerekiyormuş. Ben de DC kullanılabileceği kanaatindeyim. Çünkü AC ile besleniyor olsaydı, devrenin herhangi bir yerinde en az 2 adet 1N4001 veya 1N4007 diyotlar bulunmalıydı. Gönderdiğiniz fotoğraflarda bu diyotlar yok. Demek ki AC ile beslenmiyor.

R36 trimpotu ile ilgili olarak da, internette şema araştırdım; fakat bulamadım. Kanaatimce, üretim esnasında birtakım kalibrasyonlar için kullanılıyordur veya üründeki ayar potlarından biri/birkaçı için referans ayarlamakta kullanılıyordur.

Geri