Turkrock Gitaristlerinin Kullandığı Mikrofonlar

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Curiosity tarafından 24 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Elektro, akustik, bas veya klasik gitarınız için sahnede veya ev ortamında kayıt için kullandığınız mikrofonlar nelerdir?Sahnede lambalı amfinizi ne ile mikrofonluyorsunuz?Vokal veya back vocal yapıyorsanız kullandığınız mikrofon nedir?Ev stüdyonuzda grubunuz veya bir elektro, bas, akustik gitarist için kayıt yapacaksınız hangi mikrofonu tercih edersiniz?

2. Göster Mikrofon'unu Ey türkrockcı !

Curiosity bunu beğendi.
  3. [​IMG]
    Lambalı amfi mikrofonlama örneği :shame:

dubidakka, Saosin, 2013 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Bir adet kırtasiyeden alınmış 15 liralık siyah bir mikrofon, iki adet backvokal için adi ses sisteminden beleş çıkmış olan mikrofon. Hem sahne, hem prova.

5. sahnede vokal için shure super 55 deluxe, kayıtlar için blue bluebird kullanıyorum.

6. Ben sahne için shure pg58 kayıt için samsun c01 .

7. 1 kez konserim oldu onda da 15 wattlık bas amfim yetti :D kayıtlar için samson c01

8. Amfi mikrofonlama olarak hala Shure SM57 gelmemesi hayret verici :nailbiting:

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  9. Hocam güzel de amazonda 80$ , thomann da 110€ olan mikrofon ülkemizde 300$ olunnca alamıyoruz :D

10. Shure sm57 :)

11. Aman hocam yapmayın. Ciddiye alıp uygulayanlar olur sonra bir araba laf ederler falan. Dikkat lütfen :D

Ben vokal kayıtlarında yıllardır rode m2 kullanıyorum. bir tane de shure sm57 beta var onu da kullanıyorum arada. amfi mikrofonlamak için ayrı bir mikrofonum yok mekanda ne varsa o ama o işlerde de piyasa standartı shure sm57.

12. Hahahahah bu efsaneymis :))

13. "Sweet spot" bulma çalışmaları :joyful:

HmzGkgz bunu beğendi.
  14. SM57 kabin, RODE NT2A akustik gitar ve vokal :)

Bu Sayfayı Paylaş