Prosesör Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Diken tarafından 24 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. Diken

Diken

18
    15
    106
    Öncelikle herkese selamlar. Yurda taşındığımdan dolayı analog ekipmanlarıma veda etmek durumunda kaldım. Kulaklık ile verim alabileceğim bir prosesör arayışı içerisindeyim. Çok dijital olmayan(en azından kulak tırmalamayacak), chorus, delay, compressor ve boost barındıran bir prosesörü 2.el olarak satın almak istiyorum.. Ton yazması zor olmamalı. Pek aram yok dijital ürünlerle. Çok fazla amfi modellemesine de ihtiyaç duymuyorum. Aklımda Vox Tonelab ST ve Fender Mustang Floor var. Bu iki prosesör haricinde öneriniz varsa duymak isterim, ya da söz konusu ürünleri kullananlar varsa ikisi arasında seçim yapmama yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. Bütçem maksimum 600 Türk lirası.

2. line 6 in pod farm lar iyi bence baya fiyatina gore

Diken bunu beğendi.
  3. Kulaklıkla kullanacaksanız "Pocked Pod" floor olayında bir sürü kablo, adaptör uğraşmayın.

gurkanisevic ve Diken bunu beğendi.
  4. Diken

Diken

18
    15
    106
    Yazmayı unutmuşum kayıt imkanı da olursa çok daha iyi olur hocam. Buna istinaden başka bir öneriniz var mı acaba?

5. kayıt imkanı nasıl anlayamadım?

6. Diken

Diken

18
    15
    106
    Prosesör ile kayıt da yapmak istiyorum hocam.

7. Pek bir kötü tonları vardır ama kayıt için Boss ME-25 olabilir. Bu arada kulaklıkla çok uzun süreler çalışmayın.

Diken bunu beğendi.
  8. Amfi mikrofonlama dışında, kayıt olayını doğrudan prosesörle düşünüyorsanız, geriye 2 seçenek kalıyor.
    Ya prosesörün içerisinde ses kartı olan modellere bakacaksınız (line6 HD desktop gibi) ya da uygun fiyatlı bi ses kartı alıp (focusrite scarlett solo veya 2i2 gibi) prosesörü ona gireceksiniz.

Diken bunu beğendi.
  9. Pocket Pod ile de kayıt yapabilirsiniz. Line in'den giriyorsunuz. Daha teknolojik birşey olsun, ses kartı gibi de davransın derseniz. Pod XT ve üstüne doğru gitmeni öneririm. USB ile bağlanıyor ve ses kartı gibi davranabiliyor. Amfi modellemesi olarak XT, pocket'dan 3 kat filan daha iyi diyebilirim. Pocket pod güzel ve minik bir ürün fakat ton yazması zor olabiliyor. ancak PC ile birlikte kullanıp, ayarları software'den yaparsanız kolay oluyor, usb'si var fakat sadece midi kontrol olarak çalışıyor.

Diken bunu beğendi.
  10. Hocam direkt ses kartı almayı düşünmez misiniz? Kayıt vs. de kolay olur.

Diken bunu beğendi.
  11. Ipad ve irig.Kulağa iyi geliyor sanırım.

Diken bunu beğendi.
  12. Sağlam bi şey istiyorsanız para biriktirip line 6 hd 500 almanizi oneririm. Gitatra bulastigimdan beri ilk kez calmaktan keyif bu kadar keyif aliyorum. Daha ekonomik olsun dersen zoom g3 öneririm. Yine ses kartı gibi davranarak pc den kayit alabiliyorsun. Fiyat performans ürünüdür.

Diken bunu beğendi.
  13. Diken

Diken

18
    15
    106
    Pod XT Live'ler fena değil gibi duruyor. Not alıyorum bir alternatif olarak. Teşekkürler.

Teşekkürler önerileriniz için ilk etapta prosesörü alıp sonrasında orta düzey bir ses kartı almayı planlıyorum. Ben bu prosesörlerde kayıt mantığını bilmiyormuşum:) USB üzerinden direk kayıt ile anladığım kadarıyla analog tonlarına ulaşmam çok zor. Şimdi sırayla piyasadaki prosesörleri kayıt özelliğine bakmaksızın inceliyorum. Bütçeyi de 700 liraya kadar çekebilirim. Boss ME-70 de ilgimi çekti. Line 6 HD 500'ü de beğendim ancak ikinci eline rastlamadım sıfırı da beni aşar. Kayıt özelliği olmaksızın daha uygun fiyatlı prosesörler önerirseniz çok memnun olurum.

14. Diken ve Single_FACTOR bunu beğendi.
  15. Pod XT daha kompakt bir çözüm olur. Tek kalemde halleder. Pod 2'e göre modellemeleri de daha iyi.

Diken bunu beğendi.
  16. line6 pod serisi gayet güzel

Diken bunu beğendi.
  17. Eğer prosesörü ses kartına girip kayıt almayı düşünüyorsan, işin zor. Hd500den aşağısı tat vermiyor insana, en azından bana.
    Yok kaydı şimdilik boşverelim diyorsan me-70 fena değildir, yada thomann üzerinden vox prosesörlere bakabilirsin, BENCE :D

Diken bunu beğendi.
  18. ikumru

ikumru

49
    8
    6
    Kulaklıkla ilgili tavsiyeniz sadece prosesör kullanırken mi geçerli çünkü ben evde amfimle çalışırkende kulaklık kullanıyorum herhangi bi zararı eksi yönü var mıdır?

19. Her anlamda, müzik dinlerken bile. Çok fazla kulaklık kullanmak geçici işitme kaybına yol açabiliyor. Geçenlerde bu durumu yaşayan bir forum kullancısı vardı. Konuyu araştırabilirsin.

Bu Sayfayı Paylaş