Bias Fx Pro

Daha yeni IK Multimedia AMPLITUBE 4 duyurusunu yapmıştı ki Positive Grid de Bias Fx Pro Bias Fx desktop yazılımlarını çıkardı şimdide "Bias head" adında bir amfi çıkarıyor . arkasındaki wireless bağlantısı ile birlikte içinde Bias yazılımı yüklü olan İpad ve Iphone larla bağlantılı çalışacak . Dijital piyasası iyice uçmaya başladı. Amfi alacak arkadaşlar mutlaka göz atsınlar. Ben de biraz önce Positive Gridin resmi sitesinden Bias Fx desktop sürümünü indirip vst plugin olarak daw içinden çalıştırdım . tek kelime ile mükemmel. Yok yok içinde diyebilirim . Organik tonlu realistik amfiler , anolog tadında pedallar ,cloud uygulamasıyla yazılımın kendi içinden internete bağlanıp kullanıcıların hazırladığı preset , setup lar. Kolay kullanılabilen arayüz. Sonuç olarak şunu söyleyebilirim . Bu güne kadar kullandığım .Guirar rig / amplitube / S-gear yazılımlarından çok daha iyi diyebilirim. Çeşitliliği de çok fazla . Üstelik sitesinden sadece standard sürümünün ücretsiz demo versiyonunu indirdim. Açıkçası pro versiyonunu merak etmeye başladım. Yakında çıkacak olan Bias head ile çok başarılı olacaklarına inanıyorum.

Aynı sistem olmasada Line 6 de böyle bir uygulamayı kullanıyor diye biliyorum (amplıfi modellerinde). Onun dışında Ben bir Line 6 spıder kullanıcısı olarak açıkçası kendi tonlarımızı paylaşabileceğimiz bir konu açmayı düşünüyorum sizde kendi kullandığınız uygulamalar için açabilirsiniz :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Demosunun bir süresi var mı acaba ?
Demonun süresi yok fakat çalarken 5-6 dakikada bir ses kesilip ekranda DEMO yazsı çıkıyor. 2-3 saniye sonra yazı kayboluyor devam ediyorsun .... Evde çalışacaksanız hiç problem değil ama kayıt yapılmaz bu şekilde. Denemeye değer resmi sitesinden aşağıdaki linkten indirebilirsiniz 32 bitlik ve 64 bitlik sürümleri var .
Positive Grid

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sistem olmasada Line 6 de böyle bir uygulamayı kullanıyor diye biliyorum (amplıfi modellerinde). Onun dışında Ben bir Line 6 spıder kullanıcısı olarak açıkçası kendi tonlarımızı paylaşabileceğimiz bir konu açmayı düşünüyorum sizde kendi kullandığınız uygulamalar için açabilirsiniz :D
line6 dahil bir çok markanın çoğu modelinde çeşitli yöntemlerle internetten preset indirme yada paylaşma özelliği var ama bu daha farklı birşey. Bias Head denilen amfi direk wifi olarak içinde positive grid yazılımları yüklü ipad yada iphone a bağlı olarak çalışmak üzere tasarlanmış. IK Multimedia , Native instruments ve Positive Grid gibi sirktlerin çeşitli yazılımlarını kullanıyorum . benim gibi düşünen bir çok kişi bunların içinde Bias ın Fiyat/performans olarak daha farklı bir yeri olduğu fikrinde. Farklı düşünenler de vardır elbette. Hal böyle olunca Positive grid biraz daha öne çıkacak gibi geliyor. Üstelik applem ürünleri kullanmayan kullanıcılar için windovs sürümleri de çıkarmaya başladılar.

line6 dahil bir çok markanın çoğu modelinde çeşitli yöntemlerle internetten preset indirme yada paylaşma özelliği var ama bu daha farklı birşey. Bias Head denilen amfi direk wifi olarak içinde positive grid yazılımları yüklü ipad yada iphone a bağlı olarak çalışmak üzere tasarlanmış. IK Multimedia , Native instruments ve Positive Grid gibi sirktlerin çeşitli yazılımlarını kullanıyorum . benim gibi düşünen bir çok kişi bunların içinde Bias ın Fiyat/performans olarak daha farklı bir yeri olduğu fikrinde. Farklı düşünenler de vardır elbette. Hal böyle olunca Positive grid biraz daha öne çıkacak gibi geliyor. Üstelik applem ürünleri kullanmayan kullanıcılar için windovs sürümleri de çıkarmaya başladılar.
Konuyu uzatmış gibi oldu biraz ama amplifi modeli üzerinde zaten direk tablet ya da telefondan yönetim yapılıyor bias vb kadar kapsamlı olmasada Amplifi modelide aynı sistem üzerine kurulu. Net bir açıklamada bulunamıyorum ama biraz araştırırsanız bahsettiklerimi anlarsınız :D

Geri