Gitarıma Şiir - Can Sıkıntısı/abartı

'Elektro Gitarlar' forumunda bababon tarafından 26 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

1. gitarda;
    asalet var
    özgüven var
    endam var
    duruş tutuş var
    çalınabilite var
    isim kutsallığı var
    rahatlık ve konforluk yüksek
    evde pilav pişirebilir,domates doğrayabilir.
    Ders ortağıdır.
    kız ayarlatır. çöpçatandır.
    fenderdir o. enderdir.
    gibsondur o. sondur.
    ibanezdir o. lezdir.
    epiphonedur o. telephonedir.
    jackson dur. micheal jackson.
    takaminedir o. fişi tak emine.
    deandır o. ne daha ne dean ?
    kısaca o herşeydir.
    dayımdır. saygı,asalet ve özgüvenin teller buluşmuş ve içeriğiyle sadullah amcamı dahi etkilemiştir. mükremin abimin bıyıklarından tel yapılmıştır ona. gitarın telleri insan bıyıklarından yapılmıştır. gitarını çalmayan yarın kızını döver. gitar gitara baka baka olgunlaşır. gitarsız kalmış stüdyonun müzik tellerinden biri kopmuş demektir. alma gitarı pahalı, çalar aheste aheste.

2. Bu kadar sözcüğün arasından bir tanesi gözüme/kulağıma öyle battı ki, tadını çıkaramadım bu metnin. O "çalınabilite" olmasaymış... İngilizce "playability" (oyunlardaki "oynanabilirlik") kavramından devşirme olan bu garip sözcük bende allerji yapıyor. Oysa "insanın çalası geliyor" demek/diyebilmek çok daha keyifli. Hem daha içten, hem daha anlaşılır duruyor. Dilin kendine has özelliklerini kaybetmemek lazım.
    Çalınabilite gibi garip sözcüklerden uzak durmak gerek diye düşünüyorum, hele de kişi yazıyı kullanarak üretim yapıyor ise... "Çalınabilirlik" dense yine anlarım, ama "çalınabilite"... I-ıh...

Gökhan bunu beğendi.
  3. hocam bu forumun en çok bu kısmını seviyorum yani :) herkes bilgi olarak yüksek ve yazı olarak gayet tatminkar yazılar yazıyor. barrios arkadaşımın yazdığı gibi, haklısınız öncelikle tabi ki. orada dikkat etmeden yazdım. :) öyle saçmaladım :)

4. Yanık kokusu buraya kadar geldi...:)

Oguz92 ve Asr.Rh bunu beğendi.
  5. Yaz sonu geldigini anliyoruz.

6. [​IMG]

Quetzatcoatl, 2013 ve Can Temtek bunu beğendi.
  7. yaz-insanlari-kis-insanlari-umut-sarikaya-karikaturleri.jpg

Ozzfish ve Can Temtek bunu beğendi.
  8. Şiir dediğin böyle olur. :D

braveblood ve Kutay_ bunu beğendi.
  9. Senin torbacının numarasını özelden yazar mısın ?

J-P bunu beğendi.
  10. Şiir demişken;
    3l2c.jpg

Quetzatcoatl ve Atakan Ulubay bunu beğendi.
  11. Bu forumu seviyorum ya.

forbidden_city ve blueorangeflames bunu beğendi.
  12. Asr.Rh bunu beğendi.
  13. Niye gitmiş sahi ? :)

Bu Sayfayı Paylaş