Ses Kartı Tavsiyesi Vol 12312312

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Wasp tarafından 30 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Başlığı değiştirdim ses kartı önerisi olarak. Öncelikle focusrite 2i2 nasıldır. Düşük gainde bile clipping sorunu var diyenler olmuş doğru mudur. Bu fiyatlarda güzel bir kart önerebilir misiniz? Hem kayıt hemde lambalı kafa amfiden load boxa ordan kabin simülatörüne ordanda ses kartına girecem.
   
  Son düzenleme: 30 Eylül 2015
 2. 20 kişi bakmış cevap yok. Yarın alacam beyler bir el atın.
   
 3. Uzun sure kullandım. VIA chipsetli bir firewire kartla kullanmama rağmen büyük problemler yaratmadı. Basit ev uygulamalarında gayet yeterli olur. Ancak çok esnek bir kart değil.
   
 4. 3 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı. Geyet stabil bir alet. Ev kullanımı için gayet uygun. Ama firewire olması bence sıkıntı. Firmalar yavaş yavaş firewire olayını laptop bilgisayarlarda terk ediyor. Masaüstü kullanıcısı iseniz teksas inst. Chipsetli bir firewire kat ile çok temiz kullanabilirsiniz.
   
 5. Deme Şükrü. Laptoplarda sorunlu çıkarabiliyor mu alet? Ah dertli başım aaah!
   
 6. 60 TL'de ti chipsete versem oluyor 210 tl. 90 koysam focusrite alırım 2. el. Bilemedim fiyat cazipliği şuan kalmadı gibi ya. Ucuz 2. el ev mikseri önerebilecek var mı? Mesela behringer xeny 802 iyi midir? Gerçi ilerde kayıt için her türlü ses kartı alacam miksere para vermekte hata olabilir. Bilemedim. Benim mikserim bozuldu eskinden ona giriyordum kabin simulatörünü taş gibi saound alıyordum ama o iyi bir mikserdi.

  Başlığı değiştirdim ses kartı önerisi olarak. Öncelikle focusrite 2i2 nasıldır. Düşük gainde bile clipping sorunu var diyenler olmuş doğru mudur. Bu fiyatlarda güzel bir kart önerebilir misiniz? Hem kayıt hemde lambalı kafa amfiden load boxa ordan kabin simülatörüne ordanda ses kartına girecem.
   
  Son düzenleme: 30 Eylül 2015
 7. Sen şimdi başlığı böyle değiştirdin de yukarda verdiğimiz yorumların hepsini sanki focusrite 2i2 için vermişiz gibi kaldık. Yarın birgün bu başlığı gören biri bizi deli sanacak. Usb ses kartına firewire muhamelesi yapmışız diye. :ROFLMAO:
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 8. Yok canım oraya yazdık başlık değişti diye :D Yeni başlık açmıyayım dedim. E hadi öneri alalım :)
   
 9. Abi duruma göre değişiyor. Bende toshiba var sorunsuz kullandım şimdiye kadar. Ama sıkıntı çıktığınıda duydum. Ama USB ye geçip rahatladım.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 10. 2i2 güzel karttır, preamp ve converter'ları sınıfının üstünde performansa sahiptir, oldukça stabil driver'ları vardır. 2 yıl kullandım ve memnundum, tavsiye ederim.
   
 11. Bende 2i4 kullanıcısıyım oldukça memnunum. M audiodan sonra iyi geldi...
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 12. Eyvallah Şükrü. Biliyorsun bu konularda zırcahilim. Bu Firewire'lar da USB'den bağlanmıyor muydu zaten?
   
 13. Yok abi firewire girişi farklı. Laptoplarda 4pin kasalarda 6pin firewire var. Usb ye göre daha stabil olduğu söyleniyor ama tabi yavaş yavaş eskiyen bir teknoloji...
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 14. Yok be abi ne ettin sen. Disket sürücüye, cd taktın.
   
 15. Ağzın bal yesin Şükrü, büyük bir hatadan döndürdün muhtemelen beni.

  Cehaletimi vurma la yüzüme :D
   
 16. Hakan abi firewire olayını bilmeyen çok kişi var. Usb olayı gibi sanılıyor. Kartı satışa çıkardığımda iki tane arkadaşı hatadan döndürdüm. Ellerinde firewire pc olmadığı halde usb gibi düşünüp almaya kalktılar. :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 17. Gel sana scarlett 8i6 satıyım abi giriş çıkış bol bol çalışırsın. Hem usb'li oh miss gibi. (y)
   
 18. Hav maç? :D:D
   
 19. Seni imzamdan içeri alayım abi (kapıda alkollü kolonya koklatıyorum) :D
   
 20. Tamam güzel kartta clipping sorunu var diyorlar düşük gainde bile doğru mudur? Yoksa onlar bişeyi mi yanlış yapmış. Hatta burda da biri başlık açmıştı.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş