Ses Kartı Tavsiyesi Vol 12312312

Araplar gibi el para birimiyle alışveriş yapıyorsun abi bi peştemalin eksik. :D

Peştemal mi?

kippah.jpg
iplikcinedim_zpsgyaioz7n.jpg

Yanliş yere geldin caaniiim :D:D

Clipping'den kastınız anlamsız bir yüksek sinyal girişimi?
Yoksa bilgisayarın içerisinde oluşan herşeyden bağımsız ve anlamsız bir ses patlaması falan mı?
2i2 kısa bi süre kullandım gayet stabil ve sorunsuz bir kart idi. Hatta sırf onun gazıyla gittim daha fazla kanallısını sıfır aldım halen kullanıyorum. Şimdi para lazım ekstra ihtiyaçlar çıkarttı gitar (amfi v.b gibi) oyüzden satıyorum yoksa gayet stabil ve marifetli.

Üstelik 8i6 modeli diğerleri gibi usb'den güç almıyor. Bildiğin babalar gibi adaptörden doya doya kendi elektriğini ayrı alarak çalışıyor. (satış politikası içerir) :)

Firewire teknolojisi Apple tarafından geliştirilmiş bir teknolojidir. Dolayısıyla en efektif şekilde Mac'lerde çalışır. Avantajı ; usb'ye göre daha hızlı veri transferi yapmasıdır.
Eğer pc kullanıcısı iseniz ; makinanıza Texas Instruments chip setli firewire kartı takmanız gerekmektedir. Piyasada bir çok marka altında firewire kartı satılmaktadır. Ancak bu kartların büyük bölümü sorunlu olarak çalışmaktadır. Sorunsuz olanların ise fiyatı 100 usd'lar civarındadır.
Eğer laptop pc kullanıcısı iseniz ve makinanızın üzerinde firewire kartı yoksa firewire bağlantılı ses kartı kullanmanızı tavsiye etmem. "Usb to firewire" şeklindeki adaptörler maalesef her zaman efektif bir şekilde çalışmamaktadır.
Ayrıca pc'lerde firewire bağlantısının hassas / dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Yani firewire bağlantısını hiç bir zaman usb bağlantısı kadar rahat kullanamazsınız. Eğer gerekli hassasiyet gösterilmediği takdirde firewire portunun yanması ve verdiğiniz onca paranın çöpe gitmesi sadece bir an meseledir.

Son düzenleme:
Bence windows platformunda firewire ses kartı kullanması için insanın sadece 2 sebebe ihtiyacı var. Yoksa kısacası akıl alacak iş değil.
1- Çok uygun fiyata kaçırılmıycak bi firewire ses kartı bulmuş olmanız ve buna yönelmeniz durumunda,
2- Çok iyi bir marka/model firewire ses kartının üzerinde buldundurduğu opsiyonları, usb modeller arasında bulamıyor olmanız ve mecburen yönelmeniz durumunda.

Şuan'a kadar firewire olarak,
- M-Audio Firewire solo (arkadaşımda), M-Audio Firewire 410
- Focusrite 24 ve Focusrite 24 pro dsp
- TC Electronic Konnekt 6 ve TC Electronic Twin İmpact
kullandım.

Bunların içinden sadece M-Audio fw 410 (ki sorun yaşayanı çoktur) ve İmpact twin'den sorunsuz verim aldım.
Hemde, hurdacıdan aldığım 5 liralık çin işi via çip setli firewire kart ile sorunsuz kullandım.
Hurdacının eline'de, bi firmanın sistemlerini değişmesi sonucu kamera kayıt aldıkları, eski bi bilgisayar üzerinde olarak gelmiş. :)

Clipping'den kastınız anlamsız bir yüksek sinyal girişimi?
Yoksa bilgisayarın içerisinde oluşan herşeyden bağımsız ve anlamsız bir ses patlaması falan mı?
2i2 kısa bi süre kullandım gayet stabil ve sorunsuz bir kart idi. Hatta sırf onun gazıyla gittim daha fazla kanallısını sıfır aldım halen kullanıyorum. Şimdi para lazım ekstra ihtiyaçlar çıkarttı gitar (amfi v.b gibi) oyüzden satıyorum yoksa gayet stabil ve marifetli.

Üstelik 8i6 modeli diğerleri gibi usb'den güç almıyor. Bildiğin babalar gibi adaptörden doya doya kendi elektriğini ayrı alarak çalışıyor. (satış politikası içerir) :)
Sanırım aktif manyetiki gitar girince yapıyor pad olmadığı için ses kartında. Di-boxla kullanıyor. Bende aktif manyetik yok sorun olmaz heralde.

focusrite solo ile 2i2 arasında ki fark nedir?

Sanırım aktif manyetiki gitar girince yapıyor pad olmadığı için ses kartında. Di-boxla kullanıyor. Bende aktif manyetik yok sorun olmaz heralde.
Önceki kartlarımla gitar kullanmadım çünkü gitara yeni başladım ne desem yalan olur ama 8i6 ile gitar bağlantısında hiç bir sorun yaşamıyorum gerek yazılımlar üzerinde gerek direk dinleme modunda, bunu söyleyebilirim...

Focusrite solo işimi görür sanırım benim. Diğer ses kartları gibi pcden gelen sinyal usbden aktarılıyor demi?

Geri