Ltd Iron Cross Sw Kullanan Var Mı ????

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda byleww12 tarafından 5 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar LTD ESP Iron Cross SW kullanan arkadaşlar var mı ? 1270 Euro civarında. Gitar hakkında biraz bilgi verir misiniz ?
   
 2. Bana USA Sam Ash'ten hediye olarak 1100$'a kuzenim almıştı.Hiç kullanmadan 2500TL'ye burda ilanım aylarca süründü kimse yüzüne bakmadı :D manyetikleri üzerindeki jelatinlerini çıkarmadan bikaç defa çaldım güzel gitardı ama elimde çok daha iyileri var diye çok yıpratmadan sattım.Ertunç ( @sixfeetunder ) tanır kendisini George diye bir arkadaş vardı Bursa'dan gelip aldı.Erdem Birgül'ün de ( @scalloped ) o gitarı çaldığını fotoğraflardan görmüştüm.Kendisi bu konularda benden daha iyidir.Üstelik denediği ekipmanlar benim ekipmanlarımdan daha iyiydi.O yorum yaparsa çok daha iyi bir bilgi verir.
   
 3. (@ascetic)Hüseyinin dediği gibi fena gitar değil manyetikleri güzel ama bence 2. el esp eclipse daha mantıklı ben ltd ye okadar para vermem.
   
  ascetic bunu beğendi.
 4. Şuan ki gitarım Cort G290 . Ama değişip daha iyi bir gitar alma düşüncesindeyim ve kararım Iron Cross yönünde :) Umarım beni üzmez :)
   
 5. Kötü gitar değil üzmez sadece fiyatı biraz yüksek..
   
  welmour bunu beğendi.
 6. 2 elde 3000 3500 tl ye eclipse satılıyor zaman zaman.. tabiki ben solak olduğum için 5000 tl ye bulabiliyorum malesef..
   
  Son düzenleme: 6 Ekim 2015
 7. 3000-3500 solak değildi yanlış yazdım sağ olanlar olcaktı.
   
 8. Peki hangi tarzda şarkılar çalabilirim blues performansı iyi midir var mı o konu hakkında bilginiz ?
   
 9. metal gitarı ama uygun amfiyle bi miktar blues çalınabilir blues cı gitarı değil tabiki, blues çalacaksam bu gitarı almam şahsen metallica çalacaksam alırım.:Dama manyetikleri güzeldi üzerindeki 81-60 a göre .biz aynı anda esp eclipse ile beraber denemiştik bu manyetikleri daha çok sevmiştik.
   
 10. yo zaten metallica tarzı şarkılar çalıyorum :)) ama ara sıra blues rüzgarları esiyor beynimde :) ordanda aşağı kalmak istemedim o yüzden sordum :)) Amfi olarak ta Behringer GMX210 marka amfim var. İş göreceğini umuyorum.
   
 11. Bu arada bir şey daha soracağım. Gitarı denediğinizi söylemişsiniz. Nerede denediniz acaba ? Ben gitarı türkiyede bulamıyorum. Yakın zamanda yurtdışına çıkacağım o zaman deneme imkanı, ve beğenirsem alma imkanı bulacağım. Acaba istanbulda gitarı görebileceğim bir yer biliyor musunuz ?
   
 12. Ben getirmişlerdi Amerika'dan,Bursa'da George diye bi arkadaşa hiç kullanmadan sattım.Ertunç'un arası George'la iyiydi.Aralarında amfi satışı falan oldu bikaç defa orda denemişler.
   
 13. Hm anladım. Peki Behringer GMX210 amfi hakkında bi bilginiz var mı ? Aldığım gitar ile bir uyum içinde çalabilir miyim ?
   
 14. Amfi konusunda Ertunç benden çok daha iyidir.O yazışmaları gördüğünde gerekli tavsiyelerde bulunur ama benim tavsiyem bi all tube-high gain amfi o gitara en çok yakışacak amfidir.Ben hatta amfinin gitardan çok daha önemli olduğunu düşünüyorum.Ben senin yerinde olsam o parayla iron cross seviyesinde bi gitar ve amfinin en babasını biraz araştırarak alırım.Mesela 1500TL'ye LTD EC1000T CTM alırım (ki görüntü olarak nerdeyse aynı,ses olarak belki daha iyi bile olabilir çünkü FT) geri kalanıyla mesela ENGL ironball alıp olayı kapatırdım.Daha iyilerine ihtiyaç duymak için uzun yıllar gerekir.Tarz değiştirmediğin sürece de bundan iyisini aramak ya macera olur yada çok ufak farklılıkları ihtiyaçtan uzun yıllar sonra olur.Üstelik sıkıştığında paraya çevirmek senin için en az zararla (Belkide kârla) satmanı sağlar.Diğer türlü gitardan en az %30 ile %40 arası zarar edersin.Getirtmeye uğraşman da cabası.Sen bunları bi düşün derim.Saygılar...
   
 15. Gitar olarak kararımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama bu gitara uygun amfi önerilerinizi alabilirim :))
   
 16. EVH 5150 III 50w bu gitarla çok iyi olmuştu onu biliyorum :D
   
 17. 2. el 1000 TL civarı bütcem var :) mevcut amfimi satıp üstüne para ekleyerek almayı düşünüyorum :D Marshall Mg100DFX düşündüm.
   
 18. Aynen öyle.O gitarı o amfiyle harcama
   
 19. Ben olsam direk full lambalı bir afi alırım. Kelimelerin canına okumayı seviyorum, lanet olsun!
   
  tunckk bunu beğendi.
 20. Önce iyi bir amfi alınmalı iyi sound isteniyorsa evh 5150 50 çok iyi olur jeff loomisin son albümü 5150 ile kaydedilmiştir..
   
  tunckk ve flyravenfly bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş