Modülasyon Efektleri Için Prosesör Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tugrul6733 tarafından 11 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhabalar.

Hughes& kettner tubeman mk2 preamp ve palmer pdi 09 cabin simülatör di box ım var. Tubemanin clean ve drive katlarından memnunum. Bu yüzden herhangi bir booster vs gerek görmüyorum. İhtiyacım olan efektler aslına bakarsanız reverb delay chrous ve bazen de phaser. Sadece bu efektleri kullanmaya yönelik bir prosesör düşünüyorum. Analog dizsem hepsini malum euro dolar fırladı çok pahalıya gelir ve de baya yer kaplar.

Aldığım prosesörün hiç bi şekilde drive, amfi ve kabin simülasyonuna ihtiyacım olduğunu , kullanacağımı düşünmüyorum.

Bu yüzden aklımda zoom g3 var. Sizce nasıl bir tercih olur? Önerebileceğiniz başka aletler nelerdir? Bu alacağım alette send return girişi olması şart mı? Ve de efekt sıralamasını nasıl yapacağım?

Yardımcı olursanız çok minnettar kalırım. Şimdiden herkese teşekkürler :)

2. Tubeman dan sonra tonunun organikliğini muhafaza edecek bir prossesör gerkli. Zoom vasat kalır. Send- return bağlatısı sağlayacak Line 6 dan aşağı düşme. Ben olsam TC electronic ürünlerini AD/DA çeviricilerinin kalitesi ve sinyali paralel işlemesi nedeniyle öncelikli tercih ederdim.

Mystery of Scarlett ve CrimsonKing bunu beğendi.
  3. Chorus/phaser(ben tercihen Chorus'u öne alıyorum) - delay - reverb şeklinde bir sıra en standart hali.

4. Joyo ve Mooer'in gayet hesaplı, ucuz ama iyi denebilecek nitelikte delay, chorus vb pedalları var, sıfır fiyatları 150 den filan başlıyor, ikinci elde 80-90'a da bulmak mümkün. Forumda MS Pozitron pedalları yapan ve satan bir kullanıcı da vardı, sipariş üzerine gayet tatminkar sonuçlar veren pedallar yaptığı söyleniyor, hiç alıp kullanmadım ama daha önce konuyu baştan sona okumuştum, değerlendirmeye alınabilir.

Satılık - Ms Pozitron El Yapımı Pedallar

5. Ben kullandım. Ms ile ilgili tek diyeceğim pek çok pedalında bir süre sonra kolayca bozulduğu. Yoksa ses açısından severim. 15 civarı pedalı elimden geçti, başarısız olan pedalların sayısı az bana göre.

Onun dışında diğer uygun fiyatlı markaları da tavsiye ederim ben de. Dolayısıyla benim tavsiyem de analogtur her zaman ama prosesör de sizi kesebilir, bilemem :) Hem de daha pratik olur tabi, ki zaten bunu vurgulamışsınız.

6. Bence Line 6 M9 , TC Nova System gibi ürünler işini görecektir.

7. Peki line 6 nın hangi modelini tavsiye edersiniz.Facebookta da bir konu açmıştım send return olmasına gerek yok drive ı tubemanden kullanacağın için dediler kafam karıştı

8. Line6 M9.

9. Nova system derim.

10. M9 var bir tane satılık.

11. Evet şart değil ama Send-return özelliği size örneğin comp- chorus u ya da phaser gibi seçeceğiniz bir modülasyonu efekt zinciri içinde tubeman dan önce, bazılarını ise aynı zincirde sonra konumlandırmanıza olanak tanır. Öteki türlü her efekti preamp sonrasına koymuş olacaksınız.

12. eğer bütçe sıkıntınız yoksa ve analog bir sürü pedal dizmek istemiyorum diyorsanız modulation efektleri için Strymon Mobius, Delay için Timeline alın konuyu kapatın derim ben :) Ya da Eventide H9 u bir inceleyin. Özellikle reverb, amfinin önünde sizi tatmin etmeyecektir. Send return den bağlamanızı tavsiye ederim.

13. Az önce satılık ilanlarında Yamaha DG Stomp gördüm. Her zaman denk gelmez. Ben tavsiye ederim.

14. Power amfiye mi gireceksiniz yoksa kulaklık ya da monitor mü kullanacaksınız?

15. DG Stomp amfi similasyonları açısından iyi bir seçim olabilir. Ancak, effect açısından beklentilerin altında kalabilir. Arkadaşın effect aradığını düşündüğümüzde fiyat performans açısından iyi bir tercih olmadığını kabul etmek gerek.

16. Hem içerisinde ses kartı olması, hem send return olması, hem de kulaklık çıkışlarının iyi olması açısından bütçenize göre, pod x3 pro, pod hd pro ve boss gt pro'yu öneririm.

Son düzenleme: 13 Ekim 2015
  17. Açıkçası ilk defa tam tersini savunan çıktı. Ben DG Stomp için her zaman modülasyon ve delay yönünden övülen bir cihaz olarak ün yaptığını duydum ve gördüm.

18. Göndermiş olduğunuz link Yamaha UD Stomp. Yamaha UD Stomp kullanmıştım yıllar önce... Çok kalite bir alet olup bulması zordur. Ancak, satışta olan DG Stomp... Kendisi amfi modellemeleri ile ün yapmıştır. Koleksiyonumda 1 adet mevcuttur. :)

19. Önerimi değiştirme kararı aldım. Sizin işinizi görecek alet TC electronic G Major 2 dir. Şimdiden hayırlı olsun

Single_FACTOR bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş