Köpek Balıklarından Anlayan Var Mı? Varsa Çok Mutlu Olucam... (sorun Halloldu)

'Forum Meydanı' forumunda insanatomystic tarafından 15 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Efendim farkındayım gayet konu dışı bir mevzu olduğunun, ancak burası dışında üyesi olduğum başka bir platform olmadığı için, derdimi ancak siz güzide turkrock.com üyelerine açabilirim ve ancak sizden yardım bekleyebilirim. :)

Ben balığı çok severim. Dolayısı ile balıkçılar da beni çok sever. :) kendim avlanma imkanım olmadığı zamanlarda haftada bir kaç kez onların yanındayım. Dün yine gideyim bir bakayım tezgahlarda neler var diye yolumu düşürdüm. Sevdiğim esnaflardan biri, torbacı gibi yanaşıp "hocam çok güzel köpek balığım var gel bi gör" dedi. Ben de daha önce 6-7 kez alıp ta afiyetle yemiş olduğum "camgöz" türü zannettim.

Ama içeriye girip te, derin dondurucudaki şeyi görünce çok şaşırdım diyebilirim. Üzerinde bir kağıtta avlanma tarihi, saati ve menşei vardı. "Miami" yazıyordu. Neyse, türüne bakmadan aldım ben bunu. Getirdim eve ve güzelce hazırladım.

Aşağıda en son aldığım camgöz ve dün aldığım türünü bilmediğim köpek balıklarının fotoğrafları var.

Bu türün ne olduğunu söyleyebilecek arkadaş varsa çok mutlu olurum. Zira ne yiyeceğimi bilmek istiyorum. :) Ve tabi türe göre de tarifler var.

Fotoğraflarda, dişsiz olan (ilk 4 fotoğraf) camgöz. Bana diğer, dişleri olan balığın türü lazım.

Ekli dosyalar:

2. evin kokusunu düşündükçe çıldırıyorum ama enteresan bir başlık olmuş ne diyim afiyet olsun hocam :))

3. ErC

ErC

21
    15
    106
    Ara tatilde yenilmek üzere kenarından biraz ayırırsın diye ümit ediyorum.

4. Hocam zere koku yok. Çok hafif bir amonyak kokusu vardı, o da suda bekletilince kalmadı zaten. Teşekkür ederim afiyet olacak gibi :)

braveblood bunu beğendi.
  5. "Köpek balığını göster ey türkrock'çı!!!" başlığı çok yakında :D

6.  
  7. ErC

ErC

21
    15
    106
    Bunu mu Demek istediniz: "Sen gel de, tüh sen gelmeden bir gün önce bunları yedik" deriz.

8. Furkan'cım sadece köpek balığı değil tabi;

Ekli dosyalar:

eyazıcı, CanberkPolat ve Furkann bunu beğendi.

9. Bu sefer havale çekicem sana gelirken sen getireceksin.

10. Aman allahım:eek::eek:

Çok güzel paylaşım olmuş bence :) Böyle şeyler görmek isterim ben şahsen, benim de tek girdiğim forum, diğer forumları bunlar için takip etmem zor :D Umarım bulursunuz türünü, afiyet olsun :)

11. Abi bunları niy
    Abi bunları niye yiyorsun ?
    Hani biz diğer insanlar gibi döner,mercimek çorbası,ızgara köfte,taze fasülye,nohutlu pilav,somon,tavuk,ciğer falan yemeyi denesen.

Allah aşkına palamut,levrek,kalkan neyinize yetmiyor bayım ?

arda4232, Hz.Zeus, Asr.Rh ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. Vay be çok iyiymiş Ali abi. Allah bağışlasın ne diyeyim :D

13. Hocam tabi ki saydıklarınızı da yiyorum. :) Hatta az sonra pırasa ve patates yiycem.

Ama denizi ve içinden çıkan her şeyi de çok seviyorum. Hem tadını hem görüntüsünü :) Köpek balığı da bildiğin balık aslında yenir yani...

devastator bunu beğendi.
  14. Oooo mercimek çorbası.Alırım bi kaşık

Oguz92 ve insanatomystic bunu beğendi.
  15. ErC

ErC

21
    15
    106
    Gelmeden önce haber veriyorum o zaman.

16. Ara ara da haber verebilirsin. Gözden uzak gönülden ırak olma.

17. Mako köpekbalığı gibi geldi bana yine de emin değilim boy olarak biraz küçük.

insanatomystic bunu beğendi.

18. Hocam kuvvetle muhtemel haklısınız. İnceledim biraz Mako türünü. Sanırım tür bu.

Bu Mako

Bu da benim ufaklık;

WP_20151014_17_31_39_Pro.jpg

Alper bunu beğendi.
  19. Hamsi bile temizlemekten çekinen biri olarak eve gelip tezgahın üstünde bahsi geçen arkadaşı görsem "dünya bir gaz ve toz bulutuydu"dan sorgulamaya başlarım öyle aklım gider sanırım. Çok sağolun gecenin bir vakti denizden çıkanın baba olsa daha yenebilir olduğunu gösterdiğiniz için :D Afiyet olsun

Hz.Zeus, CanberkPolat ve insanatomystic bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş