Esp Nv Standart Veya Jackson Usa Kv2t

• Konuyu açan erenözdoğan
  • Başlangıç tarihi
E

erenözdoğan

arkadaşlar bütçem 4000 tl ye kadar 2.el rr1t veya esp sv standart yada esp v standart düşünüyorum sizce bu üç gitardan hangisini almalıyım ? görüşleriniz nelerdir

İyide USA Jackson RRT1 in sıfır fiyatı 12000 TL iken 2. elde 4000 TL ye nasıl bulacaksınız. (Fiyatı Zuhal Müzik'ten baktım)

O zaman şöyle söyleyeyim. Üçü de güzel gitar para vermeye değerler.
Bu noktada tavsiye vermek zor, deneyip almanız tavsiye almanızdan daha hayırlıdır.
Ama şahsi fikrimi sorarsanız ben ESP derim, ESP daha üstün olduğundan falan değil ama. Benim ESP ye karşı sempatim olduğu için.

Ben de bir Jackson sever olarak Tunç abiye karşı durup RR diyeyim :D Ayrıca yıllarca birçok amerikan jackson kullanan eski gitar hocamla 1 sene kadar önceki bir sohbetimizde "Ellerimin jacksona göre ufak olduğunu farkettim esp kullanırken çok daha rahat ediyorum artık" deneyimini öğrendim. Sonraki aylarda çatır çatır sattı jacksonları yerine custom shoplar horizonlar geldi, bi bildiği vardır diyor eline kulağına ve bu kadar parayı verdikten sonra gözüne hangisi daha çekici geliyorsa onu almanı tavsiye ediyorum.

ESP'nin V leri Jackson'lara göre daha büyük oluyor bildiğim kadarıyla bizim eski gitarvokalde baya garip duruyordu esp V...RR 22 ESP 24 perde farkı da benim için önemli bir fark dikkate değer mi senin için bilmiyorum tabi...eğer soloist kasa normal bir gitarın yanına V kasa alıyorsan problem yok ama tek gitarın V olması zaman içerisinde sorun yaratabiliyor bu da aklında bulunsun derim...sonuçta her ikisi de evde gözüne iliştiğinde beni çal diye bağıracak gitarlar bence en önemli şey bu zaten...yi alışverişler...

Şuan sahibinden'de bi arkadaş ESP sv satıyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-esp-sv-standart-220960855/detay
Tunç abinin dediği gibi benim de sempatim vardır ESP'ye.Japonları severim zaten :) Ben bu ilandaki gitarı kendime almayı düşündüm bi ara ama sonradan elimdeki gitarların fazla olacağını düşünerek vazgeçtim.V STD'yi pek sevemedim.Daha sonra satmak istersen elinden en rahat çıkarabileceğin sanki RR1T olur.SV'yi satmak zor ama V STD'yi satmak çok daha zor olur.Satmak için kimse gitarı almıyor tabiki ama bazen insan aniden sıkışabiliyo.Ayrıca;Sahibinden üzerinden RR1T ve V-STD'yi aynı anda satan bi arkadaş var ona gidip ikisini de birden deneyebilirsin.
Benim tavsiyem;bu üçü arasından ESP SV'dir ama V kasa takıntın yoksa Serdar arkadaşın ESP Horizon'una bak derim.Şiir gibi...

Bahsettigim uc gitarda ve ikisinin sahibi ayni konustum baya satan kisiylede once esp sv mi v mi ona karar vermeye calisiyorum bi yandan rr1t yide dusunuyorum. Esp cok kaliteli saglam tona sahip.jacksonda insanlarin vazgecemedigi ne var anlamadim bi turlu kullananlar vazgecemiyor jackson a karsi bi sempati heralde

bahsetmiş olduğun tum gitarlara sahip oldum. kv2 kv2r rr1 rr1t sv ve v standart en kotusunden iyisine dogru gidersem
  • v berbat bir gitar tamamen bir jackson kv cakması diyebilirim ki fingerboard rose bu bir eksi sap svye gore ince ama işte gitar baslı basına kotu
  • sv bildigin bir jackson rr cakması sapı kalın 2 perde fazla olarak rrdan iyi gibi gozuksede jacksonun verdigi kalitede bir sound vermiyor.
  • rr1 cok guzel diyeiblirim fr olmasa iidi. agac zaten rr olmasından dolayı gucuk birde fr oldugu icin tek negatif yani. sv den kat ve kat daha guzel ton yelpazesi cok daha geniş.
  • kv2 muhtesem bir gitar agac rr1 e gore buyuk ve fr bunu bir nebze ortuyor ama sustaine t gitarlara gore daha az
  • kv2t muhtesem bir gitar agac fr olmadığından daha dolu ve bir sustaine canavari 24 perde bir gitar maun govde 24 perde bir les paul custom edasında tek kusuru kv olmasından dolayı oturarak zor calımı olması
  • rr1t en guzeli sanırsam 22 perde evet ama herseye gelebiliyor sustaine zaten muhtesem. kv2t den artı yanı oturarak calımı en guzel v kasa gitar olması.

Her açıdan jackson derim ama ben RR ile oturarak çalamıyorum V ile çalabiliyorum ve bu çok önemli o açıdan v kasa tercih ederim.Sende ergonomiyi düşün.

Geri