Referans Kulaklık Önerisi

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Furkann tarafından 15 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Forumda konuyla alakalı birkaç konu buldum ama dolar/euro'daki değişiklikten dolayı aradığımı bulamadım pek. O zamanlar 100 lira olan kulaklıklar şimdi 160-170 lira olmuş durumda malum :)
  Pod X3 prosesörüm ile geceleri vs. çalmak için bir referans kulaklık istiyorum. Direkt marka model önerisi daha çok işime gelir ama genel olarak bakmam gereken özellikleri de söylerseniz çok makbule geçer :) Bütçe maksimum 100 lira. Temiz bulursam ikinci el de bakabilirim sanırım. Şimdiden teşekkürler.
   
  Diken bunu beğendi.
 2. Aynen takipteyim, benim de butcem 150 liraya kadar cikar ikinci el de dahil.
   
 3. O fiyat aralığı için bir Koss Porta Pro al zevkle kullan. Tasarım ve işlev olarak bir referans monitörü değildir ama senin kullanma düşüncene göre bence en fazla performans alabileceğin ve normal müzik dinlemede en fazla zevk alabileceğin kulaklıklardan biridir.

  Eğer ses izolasyonu iyi, gerçek bir referans kulaklığı istiyorsan düşük fiyatlılara bence hiç bakma. Para biriktirmeye çalış ve ultrasone, beyerdynamic gibi markalara bak.

  Edit bütçe 100 TL denmiş ben 170'i baz alarak yazmıştım. Sonradan farkettim :) Ama bir zorla bütçeyi bence :) Ankara'daysan Elma Sepetinin mağzasında bir ara denettiriyorlardı.
   
 4. Eski bir konuda da görmüştüm, tasarım olarak da hoşuma gitti. Ama fiyatı yüksek, ikinci el bakayım bir de. Dediğim gibi geceleri idare edecek ama çalarken zevk alacağım bir kulaklık arıyorum hocam, çok profesyonel bir şeye ihtiyacım yok. Bütçeden de belli zaten :)
   
 5. O fiyata 2. el bulursanız akg k44.
   
 6. Hocam burda çok yüksek fiyatlar ama thomann'da 33 euroya var. 108 liraya denk geliyor. Ama 30 euro da kargo var sanırım thomann'da, o sıkıntı.
   
 7. AKG K44 kesinlikle önermiyorum. Hem ses kalitesi hem de dayanıklılık olarak çok zayıf bir kulaklık. Öyle ki IPhonu'un yanında verilen kulaklık bariz olarak daha başarılı, kendi klasmanında bakarsa ise Superlux'un 1/3 fiyatına olan headphoneları K44'ten 2-3 gömlek daha iyi ses ve dayanıklılık olarak. Elbette konfor konusu ayrı, ondan bahsetmiyorum tek başarılı yanı K44'ün konforu diyebilirim.
   
 8. @Dragonchaser Teşekkürler yorum için. Şu Superlux ler baya kafama yattı. Ben de ona bakıyordum tam.
  Özel olarak önereceğiniz bir modeli var mı? Amazon'dan alacağım sanırım. Kargo sıkıntısı da yok, fiyatlar da uygun.
   
 9. Tabii bunlar tamamen şahsi yorumlarım, hala düşünürüm dersen elimde sıfır kutusunda mevcut 150 TL'ye verebilirim :D
   
 10. Bendeki model Superlux HD-651. Konstürüksiyonu rezalet, kısa sürede can yakmaya başlıyor ama bence ses kalitesi K44'ten daha iyi.

  Beyerdynamic DTX 710 alabilirsin, TR fiyatı AKG K44 ile aynı civarlarda (250 TL). Kullanmadım ama Beyer'e güvenirim, çok da kötü mal yapacağına inanmıyorum.
   
 11. HD-681 30 dolar Amazon'da. O çok mantıklı geliyor hocam şu an.
   
 12. Kargo ücreti yoksa 90 TL'ye geliyor, bence gayet makul..
   
 13. Kargo ücretsiz mi değil mi onu anlayamadım yalnız :D
  Amazon.com: Buying Choices: Superlux HD 681 Dynamic Semi-Open Headphones şu linkte 2. ürün, 30 dolarlık. Kargo ücretsiz yazıyor ama emin olamadım. Onun doğruluğunu kesinleştirirsem alacağım sanırım :)
   
 14. Hocam Europe'da per item kısmında 0 dolar yazıyor, ona dahil olmuyor mu?
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş