Dr.skull

Bebeliğime gittim, mahallede abilerimiz dinlerdi bunu biz de dinledik ''dört bir yanım duvar, ayaklarım zincir, elim cebimde cebim delik, elimde ne var'' diye eylendik şimdi olaya daha müzikal bakma şansım var dinledim ve unuttuğuma pişman oldum :) guitar god dediğimiz adamların soktuğunu çıkarmaya çalışmaktansa biraz içimize bakmamı sağladın helal mustafa abi (skydog ve jimi hendrix sütten)

95 yılında "Rools For Fools" kasetini almıştım. İlk dinlediğimde yerli grup olduğuna inanamıştım. Kasete acaba yanlış baskı mı yaptılar diye düşünmüştüm.

Her şeyiyle efsane grup.Aktif olduğu yıllarda dinleme şansımız belki trt vesilesiyle olmuş olabilir ama maalesef o dönemde dinlediğimi zannetmiyorum. Kasedi sonraki dönemlerde ne alırsan bir lira reyonlarında denk gelmiş olabilir maalesef o dönemde de almadık ama youtube'da dinledikten sonra en sevdiğim ve araştırdığım grup.Alper'in hem geri vokal yapması hem de davul çalması çok ayrı bir olay.Üçüncü albümde altından kalkamam diye yapmamış vokalleri.O albüm vokalistleri bugün tamamen pop yapıyor Kıbrıs'ta sahne alan birisiymiş diye okumuştum.Yine Alper'in bir sene kaybı var yine tıp gelmesine rağmen sırf grup bozulmasın ve hayalleri diye tekrar sınava girip Hacettepe'ye girmişliği var.

Doktor olunca ismi doktor skull oluyor.

Rools for fools un parçalarını ilk 92 ODTÜ bahar şenlikleri nde çalıp alayımızı o gün mest etmişlerdi. Albümü ankara da zamanin büyük müzik marketi budaklar dan alıp kasaya geldiğimde birisi yandan Teşekkür etmişti .Bu kişi Murat bastepe idi ,kendiside albümü o gün almış ve ayaküstü bir sohbetimiz olmuştu. Gitarcılar dan bahsetmişsiniz ama alper de çok iyi davulcudur. Beytepe de prova yaparken çok kulak kabartmıştım. Bunları yazarken Maskot Skull ın adını Hatırlamaya çalıştım ama olmadı. Suphi gibi birşey di neydi neydi :)

Rools for fools un parçalarını ilk 92 ODTÜ bahar şenlikleri nde çalıp alayımızı o gün mest etmişlerdi. Albümü ankara da zamanin büyük müzik marketi budaklar dan alıp kasaya geldiğimde birisi yandan Teşekkür etmişti .Bu kişi Murat bastepe idi ,kendiside albümü o gün almış ve ayaküstü bir sohbetimiz olmuştu. Gitarcılar dan bahsetmişsiniz ama alper de çok iyi davulcudur. Beytepe de prova yaparken çok kulak kabartmıştım. Bunları yazarken Maskot Skull ın adını Hatırlamaya çalıştım ama olmadı. Suphi gibi birşey di neydi neydi :)
"Vehbi" imiş galiba adı..:)

Geri