Digitech GNX serisi processorlar hakkında

A

anatolia999

Arkadaslar bu başlıkta Digitech'in Gnx serisi processorlarını tartışabiliriz diye düşündüm.

Ben yeni gnx4 aldim ton yazma ve indirme konusunda yardımınıza ihtiyacım var aletten anlayan arkadaslar bilgilerini paylaşirsa cok sevinirim.. Ayrıca aletin içinden normalde 3 adet cd cıkıyomuş ama ben aldiğimda yoktu kaybolmuş... eger elinde olan varsa bir cd ye kopyalarsa cok guzel olur :) digitech'in sitesinde programı var dediler ama hangisi patches programı anlayamadım.. ayrıca kullanmasınıda bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Re: Digitech GNX4'e Ton Yazma - Yukleme Hakkında bilgi Lütfe

anatolia999 demiş ki:
arkadaslar yeni gnx4 aldim ton yazma ve indirme konusunda yardımınıza ihtiyacım var aletten anlayan arkadaslar bilgilerini paylaşirsa cok sevinirim.. Ayrıca aletin içinden normalde 3 adet cd cıkıyomuş ama ben aldiğimda yoktu kaybolmuş... eger elinde olan varsa bir cd ye kopyalarsa cok guzel olur :) digitech'in sitesinde programı var dediler ama hangisi patches programı anlayamadım.. ayrıca kullanmasınıda bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Bahsettiğin CD'ler tahminimce sitedede verilmiş olan freeware yazılımlar, öncelikle senin ihtiyacın olan patches programını http://www.digitech.com/Download_Registration/Software_registration.php formunu doldurduktan sonra GNX4 Mac X-Edit v1.5 programını indirebiliceksin, bu yazılımı kurduktan sonra ton larla bilgisayar üzerinde oynama ve saklama şansına sahip olucaksın. http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_list_patches.asp?productid=199 bu linkte ise sitedeki gnx4 kullanıcıları tarafından oluşturulmuş patch'ler mevcut burdan istediğin patch i indirebilir ve pedalına atabilirsin, kolay gelsin ;)

GNX2 için bilgisayardan ton atmak mümkün, ihtiyacın olan bir midi kablosu bu şekilde midi bağlantısıyla bilgisayardan ton yükleme imkanı bulabilirsin.

Yok onu biliyorumda yani tonlar falan nasıl?Benim ses kartımın midi çıkışı yok,Ses kartı bide tabi midi kablosu alamam lazım.:roll: Bütün bunlara değermi onu merak ediyorum :D

Değişiyor, ama benim fikrimi sorarsan oturup kendin yazman en iyisidir derim, kendi tercihini ve isteklerini başkasının yazdığı tonlarda ne derece bulabilirsin bilemem.

Arkadaslar gnx4 ü combo amfiyeye bağlayarak çalıyorum gnx4ün çıkışını comboya gore nasıl ayarlıcam bilen varsa yazarsa cok sevinirim

bizim studyoda vardı baya kurcaladım o aleti çok teferruatı var en sonunda fıttırdım çıkardım koydum kenara, ne varsa anfide var.. :)

büyük ölçüde çözdüm aleti ama görmeden bişey anlatamam unutuyo insan... drive tonu çıkarmak zaten işkence gibi bişey.. normal olarak kullandığında çıkışı direct konumundadır yani mixer için simuledir gitar anfisine bağlarken onu değiştirmen faydalı olur 1x12 4x10 gibi seçenelkeri var, yoksa özellikle alacağın drive tonları çok boğuk olacaktır tizlerini kökliceksin yine olmicak bunebiçim ton lan diye alete bir süre küfrediceksin..

warp fonksiyonuda çıldırtıcı olabiliyor, alet kullanım açısından hiç pratik değil o sebepten tonla uğraşırken bir süre sonra kafa bulaşık teline dönüyor duyduğun şey manasızlaşmaya başlıyor şuuesuzca warp potansını çevirmeye başlıyorsun..

allah kolaylık versin diyorum.. :)

KabaK demiş ki:
Hayırlı olsun. Güle güle kullan.
çok sağol :)

vilekrueger demiş ki:
drive tonu çıkarmak zaten işkence gibi bişey.. normal olarak kullandığında çıkışı direct konumundadır yani mixer için simuledir gitar anfisine bağlarken onu değiştirmen faydalı olur 1x12 4x10 gibi seçenelkeri var, yoksa özellikle alacağın drive tonları çok boğuk olacaktır tizlerini kökliceksin yine olmicak bunebiçim ton lan diye alete bir süre küfrediceksin

evet su anda en sert drive bile vintage gibi geliyo.. bayagi baş ağrıtacağa benziyo ayar ayar ayar yetti valla artık.. sırf bu yuzden gt8imi satmıştım bu gt8 den daha janjanlı alet cıktı

Geri