Sıfırdan Elektroya Başlamak

Merhaba arkadaşlar. 1 seneye yakındır elektro gitar çalıyorum. Bu işte iyi bir yerlere de gelmek istiyorum fakat zaman sıkıntımdan dolayı kurs vb. gibi yerlere gitme şansım çok olmuyor. Bunun için evde kendim geliştirmeye çalışıyorum. Biliyorum ne kadar uğraşsam da bir kurs niteliğinde olmayacak. Neyse lafı fazla uzatmayayım şimdi ki amacım elimdeki metodlar ile elektro gitara en baştan başlamak. Bu yüzden ; ilk Selim Işık hocamızın çıkarttığı metod ile başlamak istedim. Fakat şöyle bir olay var ; metodun en başları çok hızlı geçiyor. Yani yarım saatte 25. sayfaya ulaştım. Acaba bir yerde hata mı yapıyorum ? Ve ya metod kullanmayı mı bilmiyorum ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selim Işık'ın kitabı bende de vardı, şimdi açıp baktım da 1 senedir çalan biri için ilk 25 sayfa sıkıntı değil çünkü ilk 3 perdedeki notalar, aralıklar, nota değerleri ve bir kaç akor gösterilmiş. Bunlar zaten hali hazırda aşina olduğun şeyler ise hemen geçmen normal.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım. Peki bunları sürekli tekrar etmem gerekiyor mu ? Yani mesela 1 2 gün daha ilk 25 sayfayı tekrar edicek miyim ? Yoksa direk geçip devam mı ediyorum ?
Teşekkürler.

Anladım. Peki bunları sürekli tekrar etmem gerekiyor mu ? Yani mesela 1 2 gün daha ilk 25 sayfayı tekrar edicek miyim ? Yoksa direk geçip devam mı ediyorum ?
Teşekkürler.

benim fikrime göre standart egzersizlere sürekli devam etmelisin.. diğerlerini iyarıda bırakıp bi sonraki aşamaya geçmelisin..o kadar çok egzersiz var ki hepsini yapmaya kalksan 1 er defadan bi 3 saatini alır ve pek işe yaramaz.standart egzersizlerden kastım ise : 1234 1324 1432 vs.

Geri