Schecter California Vintage Vs-1 Deneyen?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda ErC tarafından 18 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. ErC

  ErC

  İyi geceler.

  Schecter gitarını çok seven biri olarak, daha fusion varileşen ton ve müzik anlayışıma paralel bir gitar ararken tempest custom denedim, estetiği yüzünden alamadım. Bir ilanda c-7 custom gördüm, tam atlayacaktım ki önceki gün satılmıştır yazıldığını görerek kahroldum. Şimdi de bir vs-1 ilanı gördüm, pek strat fanı olmasam da single size humbuckerla yola gelebileceğini düşündüğüm bir gitar.

  Schecterın sitesinde california vintage serisi gitarlar var, lakin kore üretimi farklı gitarlar. Sadece tipleri benziyor. Hiçbir sitede (dore, bir kaç TR sitesi ve taylanmıdır yeni zellanda mıdır garip alfabeli bir memleketin siteleri hariç) bu ürüne dair hiçbir şey yok. Ürün sanki sadece 2-3 ülkeye dağıtılmış.

  So, yarın deneyecek olsam da daha önce denemiş(beyaz, rosewood klavyeli olan), üstüne iki kelam edebilecek biri varsa dinlemeyi çok isterim. Endonezya olması ve yeterince veri olmaması işkillendiriyor beni.
   
  insanatomystic bunu beğendi.
 2. Hiç bir kaynak (kullanıcı yorumu) bulamadım ben de. Ancak VS-2 ile tek farkı köprü manyetiği ise, VS-2 ile ilgili de elde edilen kaynaklar faydalı olabilir.

  Aşağıdaki amca, eminim çok faydalı bilgiler veriyordur. Hakkını yemem. Yiyemem. Lakin ne dediğini anlayabilmek için, facebook vasıtası ile amcanın hemşehrileri ile temasa geçilebilir.

  En değerli bilgi, ulaşaması zor olandır...

   
  erenkavukcu ve SLASH123 bunu beğendi.
 3. Forumda bir arkadaşta var ve sahibindende ilanı var. Onun medyalarında vardı ama üyeliğini kapatmış sanırım. Bir ara @mahmuttuncer olarak üyeliği vardı.
   
 4. ErC

  ErC

  Bahsettiğim garip alfabeli olanlardan biri de bu. Tayland da olabilir. Hindistan gibi de gerçi... Neyse, önemli olan ne dediği. Video kalitesi ses üstünden yorum yapmak için çok düşük.
   
 5. ErC

  ErC

  Forumdaki kapalı olduğu için ulaşamadım, sahibindendeki ilan sahibiyle görüştüm, bugün görüşeceğiz ve gitar güzelse alacağım. Ama endonezya olduğu için biraz içim ürperiyor. Hani 2-3 yorum olsaydı durability hakkında iyi olurdu. 1 yıl sonra gitarın perti çıkmasın gibi garip düşüncelere daldım.
   
 6. Ben garipsiyorum bu üretim yeri fobisini. Elinizdeki telefon, bilgisayarınız, televizyonunuz, vs. ne üretimi? Markaya güveniniz varsa ütetim yeri önemli değildir.
   
 7. ErC

  ErC

  Hocam problem bu gitarın schecterın sitesinde yer almaması. Sitedekiler kore üretimi, vs-1 ve vs-2 yok sitesinde. Yani sadece 3. dünya ülkelerine özel bir model mi diye düşündürtüyor. Üretim yeri 2. derece yani burada.
   
 8. ErC

  ErC

  Aldım bu arada gitarı. Güzel gitar. Bayağıdır çalınmadığından klavyesi biraz naz yapıyor sadece, bakımını yapınca o da geçer. Vakit bulunca youtube'a ses kayıtlarıyla full review koymayı planlıyorum benim gibi almak isteyip de kaynak bulamayanlara yardımcı olmak adına.
   
  devastator ve insanatomystic bunu beğendi.
 9. Asya vs... diye farklı ülke seçimi yaparak girildiğinde değişebilir o durum. Ibanez filan da yapar bunu. Hakikaten kimi gitarları ABD pazarına filan sokmuyor adamlar, doğrudan 3. dünyaya pazarlanıyor sanırım:)
   
 10. Güzel gitardır. Manyetik modifiyesi ile coşar. Hardware olarak da gayet sağlam gitarlardır.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş