Cort Evl Serisi Hakkındaki Görüşleriniz.

Var mı aranızda bu seriden bir gitar sahibi olan? Neler söyleyebilirsiniz hakkında, tavsiye eder misiniz v.s. şu sıralar bir cort evl k4 almayı planlıyorum da.

Cort evl k6 kore sahibiyim 2 aydir. Beni cok sasirtti emg aktif manyetikleri sayesinde cok guclu tonlar alabiliyosun (clean haric). Sapi gayet rahat. Ama ben kore oldugu icin tercih ettim bunuda ekleyim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cort evl k6 kore sahibiyim 2 aydir. Beni cok sasirtti emg aktif manyetikleri sayesinde cok guclu tonlar alabiliyosun (clean haric). Sapi gayet rahat. Ama ben kore oldugu icin tercih ettim bunuda ekleyim
Her modeli aynı yerde üretilmiyor sanırım. Örneğin evl z4'ler Endonezya üretimi ama k4'leri bilmiyorum. Üretim yerine göre aralarında çok bir kalite farkı olacağını sanmıyorum açıkçası. Sonuçta aynı marka standartlarında üretiliyor. İnternetteki review videolarında clean tonlarda performansı bana gayet iyi geldi.

İlk son farketmeden kesinlikle önermiyorum. Ben almak zorunda kaldim çünkü ilk gitar hocamin dükkanı sadece cort satiyor du. Müzik adına yaptığım alışverişlerin yüz karasidir bu hata. Keşke o kadar para vermişken bi epi bi squier alaydim

@welmour hocam siz de haklısınız ama. Arkadaşımız bu gitarı alıp sonuna kadar kullanmayacak muhtemelen. Kendisi geliştikçe gitar da değişecek gelişecek. Yani bu aşamada alınacak gitarın kolay satılabilir olması da çok önemli bir faktör olmalı

@welmour Aynen hocam, gitarı istememin sebebi daha çok uygun olduğu tarz zira sert müzik seviyorum ve gördüğüm kadarıyla evl serisi buna uygun. Distortition'ı oldukça tatmin edici. Yoksa arkadaşların önerdiklerini de dikkate almadım değil. Ama bu kadar çok olumsuz yorum alacağımı beklemiyordum açıkçası.

Ep3PQB.jpg

gyXOLN.jpg

NWkZ3Q.jpg

@welmour hocam siz de haklısınız ama. Arkadaşımız bu gitarı alıp sonuna kadar kullanmayacak muhtemelen. Kendisi geliştikçe gitar da değişecek gelişecek. Yani bu aşamada alınacak gitarın kolay satılabilir olması da çok önemli bir faktör olmalı
Muadili seviyede olup kolay ve iyi fiyata satılabilir kaç tane gitar var ki hocam? Ne alırsam alayım aşağı yukarı aynı fiyata gidecek zaten satarken.

Bugün bende birkaç müzik mağazasına evl k4-k6 denemek için gittim ama hiçbirinde yoktu. En azından bir fikir edinirim diye düşünüyordum ama ltd m-10 denemek zorunda kaldım. İkinci elektro gitarım olacak alacağım gitar ve ne alsam kararsızım. Jackson KE3, Ibanez rg1570-iron label gitarlar önerildi ve benim de içime sindi ama onlardan da uygun fiyata İzmir'de satan yok. 700-800 liraya bu işi çıkarmak istiyorum artık ama gene de 500-1200 arası bütçem var bir öneri vermek ister misiniz :)

Selam, yaklaşık 10 yıldır EVL-K4 kullanıyorum, EMG-HZ manyetikleri var bildiğiniz gibi. Çalımı oldukça rahat ve tonları fena değil. Ancak 2 dezavantaj söyleyebilirim:
-Clean çalarken gitar ben buradayım diye bağırıyor
-Distortion kullanırken tonunuz diğer manyetiklere oranla biraz daha boğuk ve geride kalıyor. Çok sağlam EQ ayarlamasına ihtiyacınız oluyor.

Selam, yaklaşık 10 yıldır EVL-K4 kullanıyorum, EMG-HZ manyetikleri var bildiğiniz gibi. Çalımı oldukça rahat ve tonları fena değil. Ancak 2 dezavantaj söyleyebilirim:
-Clean çalarken gitar ben buradayım diye bağırıyor
-Distortion kullanırken tonunuz diğer manyetiklere oranla biraz daha boğuk ve geride kalıyor. Çok sağlam EQ ayarlamasına ihtiyacınız oluyor.
Yukarıdaki arkadaş da sert tonlarda iyi, cleande kötü demişti. Pedalla, uygun amfiyle v.s. falan da mı aynı sonucu alıyorsunuz distorsiyonda?

Floyd rose'suz olarak tercih edilecek olursa EVL-Z6 gayet iyi bir gitardır. Floyd Rose olayında zaten elinizde OFR, Schaller olmadığı sürece sorun yaşarsınız. Floyd Rose'un kendisi sorundur, bunu K6'a yansıtmaya pek gerek yok. Bence f/p olarak üst seviyede.

Bence EMG aktifler çok da sinek vısıltısı gibi ses vermez. Severiz sevmeyiz ama genel olarak steril, hacimli tonları var diyebilirim. Cleanleri de özellikle sap pozisyonda gayet iyidir.

Geri