Modellemeli Amfi Seçimi Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda bravenewworld tarafından 22 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar. Daha önce benzer konularda başlık var ama incelememe rağmen bir sonuca varamadım kendi içimde sizden yardım istiyorum. Gitarım Jackson dk2 ve les paul studio. Rock, hard rock, heavy metal tarz çalmayı seviyorum. Guns an roses, deep purple,led Zeppelin, ozzy, iron Maiden, Metallica,judas priest benzeri grupların backing tracklarinin üstüne çalıyorum. Backing tracklari ayrı bir Bluetooth hoparlörden alıyorum. Evde genelde kısık seste çaldığım için modellemeli bir amfi arıyorum. Bazende arkadaş ortamında çalıyorum ama nadir. Aklımda vox, fender Mustang, line 6 ve roland var. Hangisini önerirsiniz yada bu tarz alternatif önerebileceğiniz amfi var mı? Eski amfim Marshall eskilerden 30 watlık. Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar herkese.

2. Dediğin segmentte forumda bir abimizden aldığım Blackstar ID CORE 20 modelini önerebilirim. Aynı anda kullanabileceğin 3 farklı efekt bölümü var. Modülasyon, delay ve reverb. Bu üç farklı bölümün hepsinde 4er tane farklı efekt var. Bunun dışında amfide 6 farklı kanal var aslında önemli olan kanal sayısı değil benzer sesleri 2 kanallı amfilerde de alabiliyorsun ama bu amfinin kalitesi Stereo olmasında yatıyor. 5" lik 2 tane hoparlör var 20 wattlık modelde. Amfinin bir başka özelliği de bilgisayarına bağlayarak ücretsiz indirebileceğin bir program sayesinde istediğin moda, istediğin patche istediğin grubun tonlarına bir tıkla erişebiliyorsun gitarında. Amfinin tek sevmediğim özelliği üzerinde ayrı ayrı tiz mid ve bas potanslarının bulunmaması. Bu üçünü birleştirerek ISF EQ diye bir potans eklemişler ama çok verimli gibi gelmedi bana. Fiyatı da öyle tuzlu değil. 2. eli yok denecek kadar az. Ben bulduğumu almıştım.

3. Teşekkürler deneyeceğim dediğiniz amfiyi. Wah pedalım var dunlop 95q uyumlu olur mu acaba? Wah pedalı ile denediniz mi?

4. Pedal ile denemedim ama cok verimli olacağını zannetmiyorum. Kime sorsam pedalla iyi olmaz dedi ama siz bir deneyin, sonuçları da bildirirsiniz.

5. Deneyeceğim. Bütün saydığım amfileri gitarım ve pedalımla denemem lazım tabi ama bir kaç tanesini eleyebilirsem tavsiye ile denemeden zaman kaybım azalır diye düşünüyorum

6. Bu gün yada yarın denemeye gideceğim yazdığım amfilerden hangilerini denesem ve bu amfiler hangi dükkanlarda olur acaba tünelde.

7. Valla izmir'de doremusic'in amfi çeşidinin bol olduğunu gördüm. Blackstar, roland, marshall, ibzler falan vardı hatırladığım kadarıyla. Diğerlerini bilmiyorum ama çok aşina olmadığım markaların da amfileri vardı. İstanbul ile ilgili hiçbir fikrim yok.

8. Elinde anladığım kadarı ile 30 watt güzel bir amfi var. Bence üstüne bir POD V2.0 çek. İkinci elde 250 liraya düşürürsün. Elinin altında daha fazla amfi modellemesi olur.

Özgür ÖNER ve gurkanisevic bunu beğendi.
  9. Teşekkürler dediğinizde olabilir. Gitmişken onu da denerim.

10. berdin123 bunu beğendi.
  11. Bu gün denedim bir kaç marka en çok vox vt 20 beğendim. Sanırım onu alacağım. Kullanan var mı acaba bu seriyi. Nasıl bilirsiniz ? Pişman eder mi ? Fiyat performans nasıl ?

12. Bir ara hediye olarak almayı düşünmüştüm bir arkadaşıma. Tonu güzel ama fiyatına göre düşük.

13. Vox vt serisini kullanan arkadaşlar var mı ? Avantajları dezavantajları ne ? Ben evde kullanıcım sadece beni uzun yıllar götürür mü ? Önceki amfimi 1996 dam beri kullanıyorum bir kere bile bozulmadı. Bu da dayanır mı öyle. Malum çocuk filan ev masrafları derken her zaman bütçe ayıramıyorum.

14. Üzerindeki presetler başarılı. (Flanger ve Chorus hariç.) Özellikle 40 Watt'lık modeli çok yakışıklı bence. Ama o fiyata daha iyi amfiler bulunabilir. (Efektsiz.) Bu arada amfi hibrit falan değil düpedüz transistörlü. Bana sorarsanız (Sıfırı 1500 lira mı neydi.) o paraya çok ezcuk eklerim ve ikinci el Blues Junior ve güzel bir Distortion ya da Overdrive (Artık tarzınız neyse.) pedalı alırım.

15. Haklısın tabi ama benim evde ses açmam pek mümkün olmuyor. Bu sebepten düşük seste yani çeyreğin bile altı güzel ses alabileceğim bir amfi lazım. Evim apartmanda ve çocuk uyuduktan sonra çalabiliyorum. Uyanıkken beni rahat bırakmıyor.

16. O zaman size transistörlü bir amfi lazım. Tarzınız çok sert değilse Blackstar düşünebilirsiniz. Sertse Line 6.

17. Düşük ses diyorsan yine Line 6 POD V2.0 diyeceğim. Gece yarısı cep amfisi ile veya looptan Jet City'ye bağlayarak kısık seste Soldano, Mesa vs. tonları diyorum. Senin amfide de sonuç gayet olumlu olur bence.

18. Line 6 pocket pod almıştım.Bozuk çıktı. Yani ses kesilip duruyordu. Bir kaç kes servisine gönderdim bir türlü yapamadılar. Hatta bu forumdan bir arkadaşa satmıştım belki bana öyle geliyordur diye o arkadaşta aynısını söyledi. Yani o arkadaşada mahçup oldum geri aldım ondan. Tekrar servise gönderdim yine yapamadılar rezil oldum anlayacağın. En son çöpe attım. Bir daha almam belki blackstar olabilir.

19. Pakedi geç, V2.0'ın yanında oyuncak sayılır. Zira seçenekler sınırlı. Ben V2.0'ı dokuz yıldır kullanırım, on altı yıldır kullanan da tanırım, tık demediler.

20. Ben vox u beğenmiştim ama aklımı çeldiniz. :))

Bu Sayfayı Paylaş