Gibson Les Paul Jr. 2015

Arkadaşlar herkese merhaba,
Başlıkta belirttiğim gitarı almayı düşünüyorum.Gitarın kendisini denedim ve hoşuma gitti.Bana hitap ediyor diyebilirim ama almadan önce iyice düşünmek istiyorum.Gitarın bulunduğum yerdeki fiyatı 550 euro.Aynı fiyatlarda olan Gretsch G5441 modelini de denedim.O da gayet hoşuma gitti.Gibson vs. Gretsch tarzı bir soru sormak durumunda kalacağım bilgili kişilere..
Aynı zamanda bu fiyatlarda başka tavsiyeniz/öneriniz varsa duymaktan mutluluk duyarım.İyi forumlar.

Les Paul jr ve diğer jr gitarlar çok çok spesifik seçimlerdir. Les Paul olsun ve Gibson olsun gerisi önemli değil düşüncesindeyseniz pek doğru değil bence. LP jr ların bildiğimiz Les Paullerle Pek alakası yok. Özellikle o üzerindeki p90larla normal lp den çok daha cazgır bir tonu var. Eğer ki Punk, Alternative, RocknRoll biraz Blues tarzı şeyler çalıyorsanız iyi gider bence. Ama dediğim gibi yapabilecekleri çok sınırlıdır, ne istediğini bilen kişinin alacağı bir gitar bana göre. Ben burada spesifik bir seçim göremediğim ve arada kaldığınız için Gretschi seçerdim. Çünkü çok daha geniş soundlar alabilmeniz mümkün.

Bendeki gibi Green Day/Billie Joe hayranlığı varsa hiç düşünmeden LP Jr. :D :D İşin şakası tabii bu, tarzınızı falan da yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bendeki gibi Green Day/Billie Joe hayranlığı varsa hiç düşünmeden LP Jr. :D :D İşin şakası tabii bu, tarzınızı falan da yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir..
Başlama sebebim Green Day'dir :D .Çaldığım tarzlara bakınca Les Paul Jr. uygun olacak diye düşünüyorum.Lp Jr.'ın işçiliği denediğim Gretsch modeline göre daha iyiydi onu da belirtmek isterim

2016 Line up'ında çok güzel gitarlar var Gibson'ın ve fiyat olarak da epey uygunlar. Bence biraz bekle Türkiye'ye de en kötü ihtimal yılbaşından sonraya gelirler sonra pişman olma onlara bakmadım diye.
Hocam Almanya'da yaşamaktayım.Thomann'ın merkez mağazası evime 1 saat mesafede dolayısıyla bir sürü gitar deneme şansına sahip oldum ama şöyle bir sıkıntı var ki Thomann Gibson satmıyor artık.2016 modellerini deneyemedim henüz.Bu bütçede tavsiye edebileceğiniz bir model var mıdır acaba? alternatif/punk/pop punk bandına uygun diyelim

Les Paul jr ve diğer jr gitarlar çok çok spesifik seçimlerdir. Les Paul olsun ve Gibson olsun gerisi önemli değil düşüncesindeyseniz pek doğru değil bence. LP jr ların bildiğimiz Les Paullerle Pek alakası yok. Özellikle o üzerindeki p90larla normal lp den çok daha cazgır bir tonu var. Eğer ki Punk, Alternative, RocknRoll biraz Blues tarzı şeyler çalıyorsanız iyi gider bence. Ama dediğim gibi yapabilecekleri çok sınırlıdır, ne istediğini bilen kişinin alacağı bir gitar bana göre. Ben burada spesifik bir seçim göremediğim ve arada kaldığınız için Gretschi seçerdim. Çünkü çok daha geniş soundlar alabilmeniz mümkün.
les paul jr.'ın kendine has bir tonu olduğunu keşfettim ve bayağı hoşuma gitti.İşçilik olarak ta Gretsch'ten üst düzeyde olduğunu belirtmeliyim.

Almanya fiyatlarına ya da bulunurluk durumuna bakabileceğim bir yer bulamadığımdan bir yorum yapamıyorum malesef ama benim en çok ilgimi çeken üç model Explorer T, Flying V T ve SG T oldu yeni lineup da.
Hocam maalesef bahsettiğiniz gitarlar bütçemi çok aşmakta.2016 koleksiyonunu bütçemi biraz aşmakta.Les paul junior alıp boss'un 2+1 kampanyasından faydalanmayı düşünüyorum.bu şekilde güzel bir sound elde edebilirim belki :D

Hocam maalesef bahsettiğiniz gitarlar bütçemi çok aşmakta.2016 koleksiyonunu bütçemi biraz aşmakta.Les paul junior alıp boss'un 2+1 kampanyasından faydalanmayı düşünüyorum.bu şekilde güzel bir sound elde edebilirim belki :D
İlle Gibson olmak zorunda mı? Çok temiz Cort CR Custom var vereyim :D
Gerçekten bu fiyata daha iyi performans alabileceğin başka markalara yönelmeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Almanya'ya kargo yapacaksanız alayım hocam :D şaka bir yana muallakta kalmak aşırı kötü bir durum.Paramı boşuna harcamakta istemiyorum.Şu an kafamda Gretsch G5441/5445 vs. Gibson Les Paul Jr. 2015 kapışması var.Halen net bir karar veremedim
İkisi de değil bence. Ben iki gitara da para vermem. Gretsch desen White Falcon'dan başka almam, Gibson desen bi Custom modelleri güzel. Senin ilacın iki gitar da değil. PRS. Amerikan mallarına para yetmiyorsa SE modelleri iyidir.

Hocam madem Almanya'dasınız, Bulun tertemiz 2. el bir Framus LP. Ben Almanya'da olsaydım köşe bucak gezip Framus toplardım.

Bu siteyi de biraz inceleyin derim;

GuitarPoint

Framus-01.jpg

original.jpg

DSC_0069.jpg

Neden herkes Les Paul jr dan uzaklastirmaya calismis arkadasi anlamis degilim,calip denedikleri icin mi yoksa kulaktan dolma bilgilerle mi?neyse benim ilk ciddi gitarim 1991 model les paul jrdi,kendine has guzel vintage bir tonu vardir.Koprude cirtlak bir ton ornek olarak missisipi queen i verebiliriz,sap manyetigi ise tok yerli yerinde bir ton hatta ton potunu kisarsan jazz tonlari alman mumkun.Ben sap manyetigini o kadar sevdim ki su an ibanez gitarimda sap manyetigi olarak p90 kullaniyorum.Eksisi olarak p90lar single manyetikler oldugu icin gurultulu olabilir,belirteyim.Sonuc olarak bu gitardan beklentin standart les paul tonlari ornegin slash diyelim istiyorsan hic bulasma ama vintage tonlari seviyor blues,rockn roll,psychodelic rock calarim diyorsan al.Kesinlikle yapabileceklerin sinirli degil phil x denen bir adam var bu gitarla van halen bile calmakta onun videolarini tavsiye ederim,eger gitari alip uzerine seymour duncan antiquity p90 veya fralin p90 lar takarsan sinif atlatmis olursun.

Neden herkes Les Paul jr dan uzaklastirmaya calismis arkadasi anlamis degilim,calip denedikleri icin mi yoksa kulaktan dolma bilgilerle mi?neyse benim ilk ciddi gitarim 1991 model les paul jrdi,kendine has guzel vintage bir tonu vardir.Koprude cirtlak bir ton ornek olarak missisipi queen i verebiliriz,sap manyetigi ise tok yerli yerinde bir ton hatta ton potunu kisarsan jazz tonlari alman mumkun.Ben sap manyetigini o kadar sevdim ki su an ibanez gitarimda sap manyetigi olarak p90 kullaniyorum.Eksisi olarak p90lar single manyetikler oldugu icin gurultulu olabilir,belirteyim.Sonuc olarak bu gitardan beklentin standart les paul tonlari ornegin slash diyelim istiyorsan hic bulasma ama vintage tonlari seviyor blues,rockn roll,psychodelic rock calarim diyorsan al.Kesinlikle yapabileceklerin sinirli degil phil x denen bir adam var bu gitarla van halen bile calmakta onun videolarini tavsiye ederim,eger gitari alip uzerine seymour duncan antiquity p90 veya fralin p90 lar takarsan sinif atlatmis olursun.
yorumunuz için çok teşekkür ederim.standart les paul tonlarıyla ilgilenmiyorum.Bahsettiğiniz vintage tonları daha çok aramaktayım ve gerek bütçe olarak gerek tarz olarak Junior'ın daha uygun olacağını düşünüyorum.

Geri