Zachary Brooks (scam)

'Müzik Endüstrisi' forumunda programci_84 tarafından 28 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Efendiler;

  Geçenlerde Zachary Brooks adında biri, bana soundcloud üzerinden özel mesaj göndermiş:
  zb.png
  "Hey, what's new?

  Im PR of a nice talent agency, I discovered your music last week specially your tunes EVH 5150III & Duncan Nazgul High Gain Test #2 is awesome, would be nice talk with you, send us a meessage email with your Bio. In my profile you will find my general contact info.

  Have a nice day,
  Zachary."

  Görüldüğü üzere son derece yüzeysel ve ciddiyetsiz bir mesaj. Böyle olunca işkillendim. Adamın profiline girdim, "Lollipop Music Agency" diye bir yer görünüyor. Adamı da araştırdım ve bir facebook sayfasında benzer durumla karşılaşan bir Fransıza denk geldim. Kendisiyle konuştuğumda bu işin bir aldatmaca olduğunu söyledi.

  Demem o ki, bu şahsa denk gelirseniz, size de bu tür mesaj(lar) gönderirse, inanmayın.
   
 2. Bu tip şeyleri soundcloud yönetimine de bildirmek lazım. Kimi hesaplar sadece insanları tuzağa düşürmek amacıyla kullanılan şeyler.
  Benim başıma da linked in üzerinden gelmişti bu tip bir şey. Muayene masası pazarlayan uyanık bir arkadaş, muhtemelen linked in üzerinden bulduğu bütün tıp fakültesi mezunlarına mesaj atıyordu. Linked in gibi yerlerin bu tip e-pazarlama uyanıklıkları için kullanılması yasak. Şikayet ettim, daha sonra baktığımda da hesabın silindiğini gördüm.
   
  programci_84 bunu beğendi.
 3. Aklıma gelmemişti. Teşekkürler. Soundcloud'un Yardım Merkezi kısmında "SPAM şikayeti ve engelleme" varmış. Kişiyi engelleyip şikayet ettim. Mesajı da şikayet ettim. Bakalım sonuç ne olacak.
   
 4. Bana uzun süre erotik mesajlar geldi farklı farklı hesaplar üzerinden. Soundcloudda
   
 5. Evet, bu da klasik bir durum:) Şikayet etmek lazım.
   
  denizakkayaus06 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş