Türkiye'deki Axe-fx Kullanıcıları?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda ozanerkal tarafından 28 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar,
  Son yılların belki de en çok ses getirmiş ürünlerinden Axe-Fx (Standart, Ultra, II, II Mark II, II XL ve II XL+ modellerinin herhangi biri olabilir) kullanıcıları için başta Fractal Forumları olmak üzere bilgi ve tecrübe paylaşımı için platformlar mevcut. Ancak Türk kullanıcılara özel bir platforma ihtiyaç duyulduğunu gözlemleyerek, bir süre önce Facebook üzerinde bir grup oluşturdum.

  Sadece kullanıcılar katılabiliyor ve bilgi paylaşımı yapılıyor. Gereksiz duyurular, alım-satım vs gibi ilanlar yok. Dolayısıyla seyrek ama faydalı bir yazışma ortamı, sizi rahatsız edecek faktörlerden arınmış bir sayfa.. Sayımız arttıkça da faydası daha çok artacak eminim.

  Davetlisiniz:
  Bei Facebook anmelden | Facebook
   
  mastercihan bunu beğendi.
 2. Şu aleti nasıl kullanabiliyorsunuz anlamıyorum.
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 3. zevkle :)
   
 4. Bu forumda kullanan pek yok sanırım...:)
   
 5. Sadece kullanıcılar katılabiliyorsa seyrek bir grup olur zaten :D Çok pahalı meret :cry:
  Güle güle kullanın :)
   
 6. Ben 3 senedir Ultra modelini kullanıyorum. Çok memnunum.
   
 7. Ben de Geçen gün bir adet axe fx 2 xl + edindim. Daha çözme aşamasındayım. Şimdilik eski amfimin power amp girişinden bağlıyorum ama ileride bir rack power amfi edinmeyi planlıyorum. Yurt dışında genelde matrix power amfi kullanıyorlar fakat ülkemizde distribütörü yok sanırım. Kullanan ve memnun olan varsa power amfi önerisi alabilir miyim?
   
  mastercihan bunu beğendi.
 8. Standard ile 2 sene falan takılmışlığım var zamanında. Hazır presetler üzerinden yürüyerek bile efsane tonlar almak mümkündü ama kurcalamanın sınırı da yoktu bir yandan.

  Amfiye gitarı takıp od pedalını "on" haline getirmek gibi bir kolaylığın varlığını bilen biri için zor bir seçimdi. Sattım gitti ama yine de özlerim bazen.

  Şu pod xt live gibi yere serilen versiyonu da çıktı baya bi süre önce. 1500$ falandı galiba fiyatı. Gayet iş görür canavar gibi bir cihaz.

  Ama işte sonu yok dediğim gibi. Buna 1500$ vereceksin, sonra daha iyisi çıkacak. Sonra senin 1500$ bayıldığın cihaza millet ebayde 1000$ verirken asgari ücretin 1400tl olduğu 3. dünya ülkesinde 3bin tl ye alıcı bulamayacaksın falan filan.

  Bu örnekteki rakamlar da birebir Axe Fx Std ile yaşadıklarımın özetidir. 1500$ verip getirttim ABD'den, sonra neredeyse ebay'deki fiyatın altında yarı parasına gitti. :D

  Bunları gördükten sonra iphone'a kurdum bias'ı, aldım bir de mg15. Oh mis. :D
   
  Atakan Ulubay bunu beğendi.
 9. I am in:)
   
 10. XL kullanıyorum, çözebilmiş değilim henüz:(:(
   
 11. II XL+ kullanıyorum, her geçen gün yeni birşey öğreniyorum aletten, üzerine çalıştığımız albümde reamp'te kullandık. Sahnede iki gitarı birden bağlayıp birin sağa, birini sola vererek iki farklı tonu tek aletten çıkartabiliyoruz, tek footswitch ile de gitaristlerin ton ve efekt geçişlerin yapabiliyoruz. Aldıktan sonra bütün analog pedallarımı sattım, bir daha da analog pedal bakmadım :)
   
  mastercihan bunu beğendi.
 12. Power amp olarak ne kullanıyorsunuz?
   
 13. ax8 kullanıyorum..hala kurcalama aşamasındayım
   
  Mystery of Scarlett bunu beğendi.
 14. ENGL Powerball II'nin power amp katını kullanıyorum
   
  Mystery of Scarlett ve BULUTBEY bunu beğendi.
 15. Axe fx2 ile ax8 arasında kabin ve amfi modellemesi olarak hangisi daha başarılı sizce?
   
 16. Birbirlerine cok yakınlar ama sadece ax 8 de biraz sınırlamaların var blok sayısı vs işlemci gücü olarak. Stüdyo kaydı reamping işleri için ses kartı olarak kullanmak için kesinlikle axe IIxl sahne işleri ve portatif kullanım için ax8.
   
 17. Kablolamayı nasıl yapıyorsunuz? Bende kafa-kabin üzerinden kullanıyorum ancak cab simler aktif olmadan düzgün sound alamıyorum. Dolayısıyla işin sırrının kablolama ile ilgili olduğunu düşünüyorum:D
   
  Son düzenleme: 20 Nisan 2017
 18. Matrix poweramplardan hangisini arıyorsun? Ben sessiz soğutma ve ısınma problemi olmaması için 2u gt1000 tavsiye ettikleri için onu denemiştim başarılı idi.Sonrasında gt800 denedim tona renk kattığı için değiştirdim 1u gt1000 denedim sanırım 3,8 kg dı. Onunda fan sesi sinir bozucu idi.2u gt1000 4,3 kg ve cok sessizdi.düşük güçlü kabine monte power blokları da denemiştik ama yüksek güçlerdeki performansı hayal kırıklığına uğrattı lowendler tırt tınladı...bu arada düşündüğünüz bir matrix modeli varsa arkadaşım yurt dışından getirebiliyor. haftaya 2u gt 1000 2 adet gelecek.Taşınabilir boyuttaki tüm ürünler buraya gelebilir.Matrixi seslendirme yapanlarda seviyor çünkü yüksek güçte bozulma yok ve arıza yapmıyor korumu sistemi başarılı....
   
  Mystery of Scarlett ve BULUTBEY bunu beğendi.
 19. Matrix gt1000 tam isteğim ürün yalnız axe fx 2'yi henüz almam nedeniyle maddi olarak uygun değilim. İleride düşünüyorum.
   
  mastercihan bunu beğendi.
 20. Ben düşünebilirim. Gelince bana bir pm atarsanız sevinirim.
   
  mastercihan bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş