Kulak Içi Kulaklık Önerisi

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda Kirito tarafından 30 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,
    Forumda kulak üstü kulaklık önerisi çok var ama kulak içi tavsiyesi bulamadım.
    Kulak üstü kulaklıklar gözlük ile kulağımı sıkıştırdığından çok ağrıtıyor. Bu yüzden kulak içi kullanıyorum.
    2-3 ayda bir kulaklık değiştiriyorum. Günde 4-5 saat kullanıyorum.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Uzun bir süre Sennheiser cx200 kullandım. Başarılı kulaklıktır.

Kirito bunu beğendi.
  3. 1 yıldır Philips Shq1200 kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim.

Kirito bunu beğendi.
  4. Kulakiçi kulaklıkta efsane Sennhaiser'dir. CX200 ve CX500 kullandım. Hayatımda CX500 gibi bir kulaklık görmedim. Ama bulması zor ve biraz pahalı.

Kirito bunu beğendi.
  5. Philips Fidelio serisine bakabilirsiniz. S2 kullanıyordum geçen sene ve çok memnundum.

Kirito bunu beğendi.
  6. Sennheiser cx200 deneyelim o zaman. Hepsiburada da 90 TL miş. Teknosada 120 TL.

HmzGkgz bunu beğendi.
  7. Cx500 kullandığım en iyilerden, ie800 ve 80 en iyileri benim gördüğüm, kullandığım. Cx 200 ve 300 ü maalesef beğenemedim, doğal değildi tonları hiç. Audio technica siparişi verdim bugün, ilk defa kullanacağım ama ümitliyim çok.

Kirito, arkham_rock ve HmzGkgz bunu beğendi.
  8. Bundan birkaç yıl önce oyun için Razer Hammerhead almıştım geçen sene kulaklık ihtiyacım vardı ve elimin altında olduğu için onu kullanmıştım basslarda gayet tatmin edici son 1 senedir hem müzik için hem oyun için Hammerhead kullanıyorum öneririm

Kirito bunu beğendi.
  9. Aslında haklısınız, günlük dinlemeler için yeterli olabilir ancak oyun kulaklıkları belirli frekansları boost ederek iş yapıyor, evet sahnesi ve detay yetenekleri oldukça iyi ama ses doğal değildi benim dinlediğimde, basslar özellikle çok şişirilmişti. Yine de denenebilir.

Kirito bunu beğendi.
  10. Öncelikle kafanızı sıkması kulaklığın kötü bir kulaklık olması ile ilgili. Kulakiçinin de başka sıkıntıları var. Yüksek volume'da devamlı kullanmak oldukça zararlı. Çünkü direkt kulak zarına bakıyor. Ayrıca kulakta alerjik reaksiyon yapabiliyor. Kaşıntı ve ağrı oluşturabilir. Tabii müzik dinlemek veya sahne içi monitörlemede çok başarılı bir ürün.

Natural ses veren giriş seviyesi birşey arıyorsanız Shure se215 önerebilirim. Eğer bütçeniz yüksekse se415 veya westone um2x de olabilir.

justaperfectday ve Kirito bunu beğendi.
  11. Abi senin önerdiğin kulaklıklar tokat gibi çarptı :eek: :dead:.

12. Bu arada Türkiye fiyatları uçukmuş şimdi gördüm. Normalde çifti 100 dolardır yurt dışında. ebay'den getirtebilirsin, hele ki 2. el filan düşürürsün tamamdır.

Kirito bunu beğendi.

13. Hocam 8-10 saat gidiyor.

14. dawe

dawe

45
    11
    305
    Sennheiser ie7 var bende gerçekten çok güzel bir kulaklık ama sıkıntısı kablo koptuğunda okadar para bosagidiyor benimkide öyle oldu içten kırıldı ie80 de ve ie800 de bu olayı çözmüşler kablo değişebiliyor İstanbul distribütörünü ardadım derdimi anlattım derman olamayacaklarını söyledi uzun lafın kısası bu kadar paralar harcayıp elinizden bir çırpıda düşüp gitmesi üzücü ::(

15. Bence apple'in kulaklığı cx200 den iyidir. ie7'ye gelince o zaten başka bir kategori skalası farklı bende de vardı baya güzel kulaklıktı :)
    bu arada se425 mi demiş birisi :O +1+1+1+1+1+1+1+1

16. Tamam da o sadece kablosu. Bunu Türkiye'de tamir edip, yeni kablo takabilecek iyi hi-fi'ciler mevcut. Hatta birçok işi bilen müzik dinleyicisi, kulaklarını saf bakır kablo ile değiştiriyor, yani modifiye ediyor. Techno-fi sitesinden ilgili kişiler bulabilirsiniz.

17. dawe

dawe

45
    11
    305
    öyle bir yer varsa hemen adres telefon alayım adamların orjinal teknik servisi ile konustum yapamayız kablonun payı olsa olur ama tam dibinden diyorlar

18. Teknik servis bir halttan anlamaz. Esasen teknik servis bile değiller. Onlar anca getir-götür yaparlar. Kulaklıkları açmaya bile yetkileri yok. Üstte bilgi verdim, devamı size kalmış.

Bu Sayfayı Paylaş