Epiphone Black Beauty Vs Custom.

Bu 2 gitar arasındayım. Özellikle Black Beauty hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Black Beauty Kore, Custom Çin. Custom'ın da Kore olanları var ama genelde 15 yıllık gitarlar olduğu için çok yıpranmış durumdalar.
Tarzım Punk/Hard Rock denebilir sanırım genel olarak. Çok sert tonlar dışında her şey de diyebiliriz kısaca.
Şimdiden teşekkürler..
Edit: Şimdi öğrendim BB Kore 2002 yapımıymış.

Son düzenleme:
Black Beauty nedir? 3 manyetikli olan versiyon mu? Öyleyse manyetikleri dılında arada bir fark olduğunu sanmıyorum.
Çin, Kore arası işçilik ya da malzeme farkı varsa bilemiyorum.

jimmy-pages-news.jpg

1960 Gibson Les Paul Custom 'Black Beauty'

Screen Shot 10-31-15 at 10.10 PM.JPG
Jimmy'nin bu gitarı çalınmamış mıydı? Fotoğraftaki imzalı re-issue falan mı acaba.

The 1960 Gibson Les Paul Custom 'Black Beauty' was purchased new in 1962 for £185. It was used for most of Jimmy's sessionwork (1963-1966), and was taken on tour, starting on January 7, 1970 at Birmingham, England's Town Hall through Apr. 1970, when it was stolen at the airport between Apr. 13 or 14, 1970. Jimmy Page placed an ad in Rolling Stone with reward, but it was never recovered.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...auty-3-electric-guitar-ebony-239047899/detay/ Şu arkadaşla 1200'e anlaştık.
O kırmızı Kore Custom da 2000 yapımıymış. Bir sorunu yok diyor satan arkadaş. O da 1200.
BB kullanmış/görmüş biri yardımcı olabilirse çok iyi olur...
İlandaki HHH gitarı elime almışlığım var. İlhan abiyi de tanırım. Gitar gerçekten çok güzel. Bende o dönem epi custom vardı çin, çalmayı geç elime alır almaz farkı hissettim. Bence iyi seçim olur gibi geliyor. Tabi karar sizin

İlandaki HHH gitarı elime almışlığım var. İlhan abiyi de tanırım. Gitar gerçekten çok güzel. Bende o dönem epi custom vardı çin, çalmayı geç elime alır almaz farkı hissettim. Bence iyi seçim olur gibi geliyor. Tabi karar sizin
Hocam farktan kastınız işçilik falan mı yoksa ton olarak mı?
Ya doğruyu söylemek gerekirse 3 manyetik olması biraz kafamı karıştırıyor. Bundan önceki gitarım da HSH'ydi, ortadaki manyetik single olduğu halde pena çarpma olayı çok sinir bozucu olabiliyordu. Bunda da benzer bir durum yaşadınız mı siz?

Hardware farkı var. Çok fazla vakit geçiremedim gitarla fakat ortadaki humbucker varlığını hissettirmedi bana. Ton yelpazesi geniş. Her gittiğimde pazarlık yapıyorum da bir türlü alamıyorum :) Bence gidip bir deneyin, elinize alın

Hardware farkı var. Çok fazla vakit geçiremedim gitarla fakat ortadaki humbucker varlığını hissettirmedi bana. Ton yelpazesi geniş. Her gittiğimde pazarlık yapıyorum da bir türlü alamıyorum :) Bence gidip bir deneyin, elinize alın
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Haftaya cumartesi gidip deneyeceğim, bir de diğer Custom var işte. İkisini aynı anda deneme imkanım da yok nasıl yapıcam bilmiyorum.

Epiphone alıyorsan kore olan modelleri almanı tavsiye ederim çünkü yeni üretim olan çin'lerde hem weight relief işlemi yapıyorlar, hem de custom serisinde gitarın gövdesinin sadece maun değil maun/alder karışımı olduğu yönünde iddialar var yabancı forum sitelerinde. Şaibeli gitarlar yani. Ağacı direk göstermeyen boya kullanıldığı için de farkedemezsin neyin ne olduğunu. Kore olanların işçiliği de bariz bir şekilde daha iyi bence. İleride sağlam bir manyetik takviyesiyle çok daha güzel olur kore epiphone'lar. Black beauty alacaksan da eğer 3 humbucker'lı olmasına takma derim. Tekniğin iyiyse alışman fazla sürmez hem de ton yelpazesi daha geniş bir gitar mesela ileride seymour duncan'ın p94 manyetiklerinden takarsan ortaya çok güzel olur bence. Kore epiphone bulamıyorsan da çin epiphone'lara hiç bulaşmadan prs se serisine bakmanı öneririm.

Ne kadar gözeeeel bir gitaaar! İlhan'ı da tanırım, alış verişim olmuştu. Alsam mı acaba :D:D
Eyvah Hakan abi :eek::eek: Umuma açık yerlerde link mi atılır benim hatam :banghead::banghead:
Şey ya, ben konuştum abi şu an kargoda gitar. Sana güzel bir Gibson bakalım ya boşver Epiphone'u falan bunlar da gitar mı bee :whistle::D:D

Sana çok yakışır hocam. Kaçırma derim. Nakit sıkıntın varsa destek te çıkarım. :D
Vaay be sen de mi Ali abi... (n):cautious:

Geri