Gitar askıları

Şahsen ben de askılık delisiyim ve gitarlarıma uygun askılıkları Amerika'dayken almıştım. Türkiye'de ise ancak yine yurtdışında internet siteleri olan firmalara yazarak istiyorum. Başka yolu yok sanırım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk türkiyeye siparişi olan biryer mi var alışveriş yaptığın ? bende çeşitli şeyleri kargo yoluyla getirttiriyorum ama askılık konusu üzerinde çok fazla düşünmedim çünkü zaten fiyatları amerika içi bile kargoya dahil o kadar düşük fiyatta bir malı sipariş etmekten çekindim açıkçası, sen ne şekilde temin ediyorsun ?

ben dimarzionun kilitli askısını kullanıyorum çoğu ünlü kişide aynı askıdan kullanyor bi kaç klip ve konserde rastladım aynı askıya gitarın düşme gibi olayı sıfır :D ve ömür boyu kullanılcak askılar bunlar. alcaksan dimarziyo klitli bi askı al ;)

Valla bu ilk linklerde gösterdigin askilar cok rahatsiz bence. Cok tatli deri askilar var, yada en azindan omuz kisminda genis deri bir koruma olmasi lazim yoksa boynunu acitiyor insanin. Özellikle yazin ince kiyafetler giyiyorken.. hele bir de ciplak vücudu asarsaniz vay halinize. :D

Bende de ibanezin ayni tür bir askisi var ondan diyorum.

164255.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jemokan demiş ki:
ben dimarzionun kilitli askısını kullanıyorum çoğu ünlü kişide aynı askıdan kullanyor bi kaç klip ve konserde rastladım aynı askıya gitarın düşme gibi olayı sıfır :D ve ömür boyu kullanılcak askılar bunlar. alcaksan dimarziyo klitli bi askı al ;)

Dostum bu askıyla ilgili bi link verirsen sevinirim saol şimdiden.

ben de dimarzio cliplock kullanıyorum(siyah-geniş olanından). rahatlık olarak çok iyi; ancak, gitarım biraz dengesiz olduğu için, bu kaygan askı gitarın sapının biraz düşmesine neden oluyor.. bu açıdan kötü. bi çözüm arıyorum ama daha bulamadım :D

Zamaninda kendime yapmistim bir tane hakiki deriden 10 cm eninde. Muthis konforlu bisey oldu. Gitarin agirligi omuzda daha genis bir alana yayildigi icin omuzumu daha gec yoruyor. Ayrica kaygan olmadigi icin gitarin agirlik merkezi dengesiz bir noktada olsa bile rahat ediyorum.

iste oyle... :LOL:

aslında benim sorunumda onunla ilgili gitarı bıraktığım zaman gitar sap tarafına doğru aşağı düşüyor,sürekli bi elimin gitarda olması gerekiyor bunu ne şekilde çözebilirim ?

Deckert demiş ki:
aslında benim sorunumda onunla ilgili gitarı bıraktığım zaman gitar sap tarafına doğru aşağı düşüyor,sürekli bi elimin gitarda olması gerekiyor bunu ne şekilde çözebilirim ?

Tamamen gitarinin yapisi ile ilgili. Yani modifiye ile cozebilecegin birsey degil ( benim bilgim dahilinde ). Gitarin agirlik merkezinin askiligin iki ucu arasinda sola daha yakin (saglak oldugunu varsayarsak) bir noktada olmasindan kaynaklaniyor...

Kaygan olmayan bir askilik kullanirsan sorun bir nebze azalabilir tahminen ( bende oyle oldu...)

3 gitarım da da clip lock lu askı kullanıyorum sahnede hoplayan zıplayan insanlardaniseniz. kesinlikle alın.. çok da sağlam ve çok güvenli.. aynı oranda da rahat

lotion demiş ki:
3 gitarım da da clip lock lu askı kullanıyorum sahnede hoplayan zıplayan insanlardaniseniz. kesinlikle alın.. çok da sağlam ve çok güvenli.. aynı oranda da rahat

Bunu tecrübe etmiş biri olarak diyorum ben de,gitarınızı gerçekten seviyosanız işinizi sağlama alın,ben Epiphone'u baya bi yıprattım DiMarzio yokken üstünde,yani gitar ağır olduğu için hareket halinde askı vidadan kurtulduğunda,sapını tutuyo olsanız bile gövde yere vuruyo kesin;ki bu sahibinin canını yakıyo daha çok. :D

Diğer kullandığım askı için bu konuda garanti veremem,evde çalıştığım gitarımın üzerinde çünkü o. :LOL:

bende gitarımda planet waves JACQUARD WOVEN STRAP kullanıyorum kilitli olanlarından.direk vidalara kitleniyo askı kendi ucundaki özel tasarımlı dönebilen araçlar sayesinde.ayrıca omuz kısmında daha kalın padli bir tabaka var.böylece hiç omzunuz yorulmuyo.hem güvenli hemde güzel bir askı.çeşitleri var.ben gitarıma uyduğu için bunu almıştım.ama biraz tuzlu askılar bunlar.ben 31 ytl yada 31 $ a almıştım tam hatırlamıyorum.ama bence değer.güzel bir askı.herkese tavsiye ederim.kilitli ve süngerli olması süper.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Şu trible desenli askı gayet şık duruyor.Gelelim asıl soruya.Niye bu kadar pahalılar?Bildiğin naylon ipliklerden makinada dikilmişler.Uyduruk gitar parası resmen.25-30$ git gitar al gariban sevindir. :)
Deri olanlara lafım yok.Boynu kesmez,rahat gel gör ki onlarda 70$larda geziyor.O parayada gider deri ceket alırsın. :twisted:

Geri