Gitar askıları

thunderhead demiş ki:
Deckert demiş ki:
aslında benim sorunumda onunla ilgili gitarı bıraktığım zaman gitar sap tarafına doğru aşağı düşüyor,sürekli bi elimin gitarda olması gerekiyor bunu ne şekilde çözebilirim ?

Tamamen gitarinin yapisi ile ilgili. Yani modifiye ile cozebilecegin birsey degil ( benim bilgim dahilinde ). Gitarin agirlik merkezinin askiligin iki ucu arasinda sola daha yakin (saglak oldugunu varsayarsak) bir noktada olmasindan kaynaklaniyor...

Kaygan olmayan bir askilik kullanirsan sorun bir nebze azalabilir tahminen ( bende oyle oldu...)

Sanırım haklısın bende öle düşünmüştüm ama askıdanmı acaba diyede kıllanmıştım, SG kullanıyorum dediğin yöntemi denicem ama olmassa sanırım gitara göre uygun askılık yaptırmam farz olucak :D

Ankarada Planet music-evet o dandik yer-askı yapıyodu bi ara müşterinin isteğine göre...(uzunluk vs..)ama desen çok seçemiyordun...şu an ne durumdadır bu olayları bilemiycem bitmiş de olabilir desen yelpazesini genişletmiş de olabilirler...ilgilenenlere...şunu da söylemeden geçemem kilitli askı öneriyorum kesinlikle yolcu konserinde gitarı askısından ayrılıp sahneye çakılmış bir gitarist olarak..

ZebulaH demiş ki:
Şu trible desenli askı gayet şık duruyor.Gelelim asıl soruya.Niye bu kadar pahalılar?Bildiğin naylon ipliklerden makinada dikilmişler.Uyduruk gitar parası resmen.25-30$ git gitar al gariban sevindir. :)
Deri olanlara lafım yok.Boynu kesmez,rahat gel gör ki onlarda 70$larda geziyor.O parayada gider deri ceket alırsın. :twisted:

:) güzel ya harbi ceket alırsın :D

Vine_Inlay demiş ki:
mre87 demiş ki:
hocam bir tane askı var 110 un gitaristinde görmüştüm, "police line, do not cross" yazıyo sarı bir askı nerden bulabilirim onu acep? :roll:

Markası LM.

http://www.lmproducts.com/dspPolyNylonCotton.cfm?cat=GuitarStraps&subcat=Poly

http://www.lmproducts.com/dspPSSlider.cfm?cat=GuitarStraps&subcat=PSSlider

teşekkürler verdiğin bilgi için. peki bu askıyı tünelede satan bir dükkan var mı?

bende planet waves kullanıyorum.. js signature var bir tane, bi de ateş desenli var. Ateş desenli olan daha geniş olduğu için omzu pek yormuyor ;)

mre87 demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:
mre87 demiş ki:
hocam bir tane askı var 110 un gitaristinde görmüştüm, "police line, do not cross" yazıyo sarı bir askı nerden bulabilirim onu acep? :roll:

Markası LM.

http://www.lmproducts.com/dspPolyNylonCotton.cfm?cat=GuitarStraps&subcat=Poly

http://www.lmproducts.com/dspPSSlider.cfm?cat=GuitarStraps&subcat=PSSlider

teşekkürler verdiğin bilgi için. peki bu askıyı tünelede satan bir dükkan var mı?

evet, bu lm leri nerede bulabiliriz? diğer askılarıda cok iyi...

benim askım da emniyet kemerinden yapilma.zamaninda elimdeki butun askilar bi sekilde kopunca acil ucuz bir sey ararken almistim 5 milyondu sanirim o zamana gore.hala kullaniyorum,emniyet kemeri olunca deforme olmuyor :p yalniz kemerin gitara baglandigi uclardaki delikler haliyle kullana kullana buyudu ve yalama oldu gitari biraz kaldirip indirdigimde hemen cikiveriyorlar gitardan. bi terzi bulup iyi bi keçeden yaptirmak istiyorum o uçlarini.belki bi cozum olabilir

OmniaMovens demiş ki:
ZebulaH demiş ki:
Şu trible desenli askı gayet şık duruyor.Gelelim asıl soruya.Niye bu kadar pahalılar?Bildiğin naylon ipliklerden makinada dikilmişler.Uyduruk gitar parası resmen.25-30$ git gitar al gariban sevindir. :)
Deri olanlara lafım yok.Boynu kesmez,rahat gel gör ki onlarda 70$larda geziyor.O parayada gider deri ceket alırsın. :twisted:

:) güzel ya harbi ceket alırsın :D

Deri ceket fiyatları 250 ytl den başlıyor be sanki? :)

Deckert demiş ki:
Direk türkiyeye siparişi olan biryer mi var alışveriş yaptığın ? bende çeşitli şeyleri kargo yoluyla getirttiriyorum ama askılık konusu üzerinde çok fazla düşünmedim çünkü zaten fiyatları amerika içi bile kargoya dahil o kadar düşük fiyatta bir malı sipariş etmekten çekindim açıkçası, sen ne şekilde temin ediyorsun ?

Arkadaş, çok geç oldu cevap belki ama şöyle anlatayım:

Internete girip strap, guitar strap, veya buy guitar strap, gibi yazarsan google vb. yerlerden birçok mekanda bu işi yapıp satan yerler bulursun. Bunların arasından pek azı yurtdışına mal gönderecektir. Bazıları kredi kartı değil de faksmış çekmiş vb. para isterler. Ama sonunda gönderirler. Ben şu an belki de ellinci kere PC mi formatladığım için hiç link yok bende.

Bu işi daha kolaylıkla pena satın alırken yapıyorum. Konuyla ilgili değil ama taş, metal, cam ve sapıkça ilginç penalar satan yerler var. :)

Atalay demiş ki:
Deckert demiş ki:
Direk türkiyeye siparişi olan biryer mi var alışveriş yaptığın ? bende çeşitli şeyleri kargo yoluyla getirttiriyorum ama askılık konusu üzerinde çok fazla düşünmedim çünkü zaten fiyatları amerika içi bile kargoya dahil o kadar düşük fiyatta bir malı sipariş etmekten çekindim açıkçası, sen ne şekilde temin ediyorsun ?

Internete girip strap, guitar strap, veya buy guitar strap, gibi yazarsan google vb. yerlerden birçok mekanda bu işi yapıp satan yerler bulursun. Bunların arasından pek azı yurtdışına mal gönderecektir. Bazıları kredi kartı değil de faksmış çekmiş vb. para isterler. Ama sonunda gönderirler. Ben şu an belki de ellinci kere PC mi formatladığım için hiç link yok bende.

Bu işi daha kolaylıkla pena satın alırken yapıyorum. Konuyla ilgili değil ama taş, metal, cam ve sapıkça ilginç penalar satan yerler var. :)

teşekkürler yinede referans olarak alış veriş yaptığın birkaç yerin linkini bulursan çok sevinirim çünkü bende mevcut olan yerlerin hiçbirinin yurtdışına kargosu yok :)

Deckert demiş ki:
Atalay demiş ki:
Deckert demiş ki:

teşekkürler yinede referans olarak alış veriş yaptığın birkaç yerin linkini bulursan çok sevinirim çünkü bende mevcut olan yerlerin hiçbirinin yurtdışına kargosu yok :)

bence ebay den de alabilirsin. ben bir kaç kez küçük eşya getirdim. 2 si de ebay store du hiç bir problem yaşamadım. kargo da uygundu. ebay store lar genelde güvenilir oluyorlar çok alışveriş yaptıkları için ve çoğu da böyle küçük şeyleri türkiye ye yolluyor.

Artunsan demiş ki:
Valla bu ilk linklerde gösterdigin askilar cok rahatsiz bence. Cok tatli deri askilar var, yada en azindan omuz kisminda genis deri bir koruma olmasi lazim yoksa boynunu acitiyor insanin. Özellikle yazin ince kiyafetler giyiyorken.. hele bir de ciplak vücudu asarsaniz vay halinize. :D

Bende de ibanezin ayni tür bir askisi var ondan diyorum.

164255.jpg

kusura bakmayın belki okuyunca gülersiniz ama..Bişey soracağım bu askıda ki ip neye yarıyor tam olarak benim stratlada gelmiştide hiç kullanmamıştım ne işe yaradığını bilmediğim için :)

Erren, sanırım bazı gitarlardaki askılık düğmelerinin o askılığa göre küçük olması sebebiyle, gitarın o metal düğmesine ipi sararak ve bağcık atarak askılığın yerinden çıkmasını engelliyorsun. Özellikle şov yaparken çok hareket eden gitar heran uygun çapta olmayan düğmelerden çıkabiliyor. Sonuç : yerde iki parça gitar! :p

Başka bir yerde adam o iple gitarını kotundaki kemer halkasına takmıştı. Şekilsiz veya ağırlık merkezi farklı olan gitarlarda dengeyi koruyor.

dimarzio klipsli modellerden kullanıyorum ben ve çok memnunum herkese tavsiye ederim...İbanez için geniş olan modeli,les paul kasa içinse daha incesi var daha dorusu dar olanı kullanıyorum(özellikle les paullarda o kullanılıyo slash te aynı seçimi yaptıydı çünkü)

mre87 demiş ki:
bence ebay den de alabilirsin. ben bir kaç kez küçük eşya getirdim. 2 si de ebay store du hiç bir problem yaşamadım. kargo da uygundu. ebay store lar genelde güvenilir oluyorlar çok alışveriş yaptıkları için ve çoğu da böyle küçük şeyleri türkiye ye yolluyor.

Dostum direk evemi sipariş yaptın ? ve ödemeyi ne şekilde yaptın ? ne kadar zamanda elinde oldu, biraz fazlamı soru sordum? :LOL:

Geri