Processör Vs Guitar Rig

Herkese merhabalar ... uzun süredir guitar rig ile kayıt alan birisiyim kayıt kalitesi ve kullanım açısından beni ne kadar tatmin etsede insan belli bir yerden sonra daha fazlasını istiyor wah pedal ve efekt pedallarını kontrol etmem acısından rig kontrol 3 almaya karar verdim üzerinde wah pedaldan tutun tüm efekt pedallarını kontrol etmeye yarayan tuşlar mevcut lakin fiyat olarak pahalılar. o fiyatları çok mükemmel derecede processörler mevcut lakin sorum şu olacak bu processörleri guitar rig programı veya amplitube ws gibi programlarla eşleştirip,processör den aldığım sesi bu programlarda kayıt edip,ayrı zamanda backing track gibi enstrumental müzikler eşliğinde bilgisayardan kayıt alabilirmiyim herkese teşekkürler...

Merhabalar. Ben uzun süredir guitar rig ve rig kontrol 3ü beraber kullanıyorum. Guitar rig iyi program ama dediğiniz gibi bir süre sonra yetmiyor. Öncelikle şunu söyleyeyim rig kontrol 3 ün normal bir ses kartından tek farkı midi foot control olmasıdır. Yani programı ayakla kontrol etmeye yarıyor. Amacınız sadece kayıtsa bence rig kontrole gerek yok bir ses kartı da işinizi görür. Ama ben guitar rigteki efektleri evde ya da sahnede ayağımla prosesör gibi kontrol etmek istiyorum derseniz rig kontrol alınabilir, sahneye de bilgisayar götürmeniz gerekir ama. Bir önemli nokta da alacağınız çoğu prosesör bilgisayar ortamında guitar rigten çok çok üst bir performans vermez. Sadece kayıt yapacaksanız ben bias desktop benzeri vst pluginleri öneririm guitar rigten çok daha kalitelidir.

Geri