Sonar 4 Producer Edition Da Ez Drummer Sorunu

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda cikilan tarafından 6 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda sonar 4 producer edition yüklü, gitar kayıtları şimdilik iyi, ancak davul yazma problemim var, cakewalk vsl adapter 4 de tanıtmama rağmen bir türlü sonarın içinde açamadım. Konuya ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, yardım ederlerse sevinirim.
   
 2. Vsti kısıtlamalı bir versiyon mudur Sonar 4 Producer ?
   
 3. Onu bilmiyorum, ne anlama geliyor, vsl den tanıttım ama sonarın içinde gözükmüyor, çözemedim
   
 4. DAW'lar versiyon versiyon bazı kısıtlamalar koyabiliyorlar bunlardan en önemlisi kendi enstrüman seçenekleri dışında OLAN dışarıdan gelen VSTi diye adlandırılan enstrümanlarına getirilen kısıtlama. Mesela Ez Drummer Sonar'ın kendi içinde olan bir enstrüman değil. O zaman görmez. Bir üst versiyonunda o özellik olabilir. O yüzden Reaper candır :D

  Şunu deneyin

   
 5. Bunu izledim de, versiyonu yazmıyor, ismin yazıldığı satırı video yakalada almamış
   
 6. Reaper'ı indirin ve orada davulları halledin sonra o medya kanalı Sonar'da kullanın. Aynı yöntemleri kullandığınız takdirde görmüyorsa kullandığınız versiyon 3. parti enstrümanları desteklemiyor olabilir mesela cakewalk piyanosunu görüyorsa ama o listede arada ez drummer yoksa büyük ihtimalle kısıtlamadır.
   
 7. Hmm anladım, bi deneyeyim
   
 8. sistem 32 bit mi 64 bit mi mesela? ezdrummer 32 bit ve 64 bit birlikte yüklenmiş mi? 32 bit ezdrummer.dll ve 64 bit ezdrummer.dll doğru vstplugins klasöründe mi? Bilgisayarında başka daw kuruluysa özellikle cubase 5 varsa program files > steinberg > vstplugins içine atabiliyor başka daw onları bulamayabiliyor vs vs aklıma gelenleri sıraladım umarım problem çözülür...

  son tahlilde sene olmuş 2015 herkes studio one 3'e geçmelidir :D saygılar...
   
 9. X2 kurdum drum kit i açabiliyorum ama nasıl yazacağımı çözemedim daha, biraz daha uğraşmam lazım, video, manual filan.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş