Ikinci El Amfi Almak

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yigit_ tarafından 7 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. merhaba. ben ikinci el blues jr almak istiyorum ama temizliğine neye göre bakacağımı bilmiyorum. Lambalı amfim ise daha önce hiç olmadı. lambaların durumu nasıldır ? beni ne kadar götürür gibi soruların yanıtlarını nasıl bulacağım hakkında önerileriniz varsa, veya sıfır almam daha doğruysa düşünce ve önerilerinizi yazabilirmisiniz ?
   
 2. Ben de merak ediyorum bu konuyu; malum Mesa'lar çok pahalı. Hadi abiler, kardeşler bir el atın.
   
  yigit_ bunu beğendi.
 3. Konu lambalarsa eğer, ömrünü ancak o işe özel alet edevatlarla ölçerek anlayabilirsiniz. Lambanın emisyonu, komponentlerin durumu an itibarı ile iyiyse verdiği ton da iyidir.
   
  yigit_ bunu beğendi.
 4. o zaman deneyip tona bakmak lazım sanırım. peki sıfır almak daha avantajlı olabilirmi ? yoksa temiz bir ikinci el de düşünülebilirmi ?(kullanılmamış lambalar uzun süre değiştirmeden gideceği için, ikinci elde yapılacak lamba masrafı anlamında)
   
 5. Temiz ikinci el almakta bir sakınca yok. Kaldı ki netten alış verişe açık bir kart varsa lamba da -UKİM çalışanlarının performansına bağlı olarak- on onbeş günde yurtdışından getirilebilir.
   
 6. Sahip olduğum 2 lambalı amfimi de 2. el olarak aldım, deneyerek ve güvenilir kişilerden alındığı takdirde sıkıntı çıkmaz. 2. el almanızı tavsiye ederim. Kaldı ki blues jr. meksika ve amerika(sanırım 1999 öncesi üretimi olanlar) yapımı sağlam amfidir.
   
  yigit_ bunu beğendi.
 7. hocam o zaman bir deneyeyim aklımdaki ikinci eli :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 8. bir bakacağım teşekkürler yorum için :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş