Dj Ashba

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Emre Güven tarafından 9 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG] Guns N' Roses'ın eski gitaristi. Şu an 42 yaşında. Asıl grubu olan Sixx: A.M.'e daha fazla vakit ayırabilmek için GN'R'dan ayrılmış yaklaşık 2 ay önce. Genellikle onu Slash ile kıyaslıyorlar. Hatta bazı konserlerde şapka taktığı için Slash özentisi diyenler bile oluyor. Aslında bu adamın en büyük idolü Slash imiş yabancı bir sitede okuduğum yazıya göre. Zaten örnek aldığı en büyük gruplar arasında GN'R ve Motley Crue varmış ki, bu adam Motley Crue ile bir albüm çıkarmış, GN'R'da da Lead Gitaristlik yapmıştır. Bir röportajında da "Ben Slash gibi olmaya çalışmıyorum." diyor kendisi. Guns N' Roses'da hiç fena değildi aslında. Tuşesinin ve tekniğinin Slash'den daha iyi olduğunu düşünüyorum hatta. Yanlış anlaşılmasın Slash çok büyük gitarist kendisini de çok seviyorum. Ancak şahsi fikrim bu şekilde. Oldukça hoş gitar sololarına (Mi Amor, La Bella Vita gibi.) ve kanımca çok tatlı bir gitar sounduna sahiptir kendileri.

  Daha önce dediğim gibi GN'R'da hiç fena değildi ancak asıl grubu olan Sixx: A.M.'de bence müthiş işler çıkarmaktadır. Örnek olarak Life is Beautiful, Accidents Can Happen, Stars, Tomorrow gibi Sixx: A.M. şarkılarını dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Umarım bir gün ülkemize de gelirler..
   
  Son düzenleme: 9 Kasım 2015
 2. Bu cümle dışındakilere katılabilirim. Ama değil Slash'ten daha iyi olmak, aynı seviyede bile olamaz. Öyle olsaydı Slash'ın tek başına çaldığı soloyu DJ dahil 2 3 gitaristin birden çalması gerekmezdi diye düşünmekteyim...
   
  gkaykaya97 bunu beğendi.
 3. Dediğin konunun kötü çalmakla alakası olduğunu düşünmüyorum. Efsane kadro döneminde Slash grubun en öne çıkan elemanıydı. Öyle ki Axl'dan bile öndeydi. O ayrılınca da fanların çok büyük tepkileri oldu. Yani daha doğrusu olmuş ben 1998'liyim Slash 96'da ayrılmış gruptan :) Gruba yeni katılan gitaristlere de yine fanlar tarafından aşırı tepki verilmesin diye böyle bir şey yaptıkları kanaatindeyim.
   
  rockerrrr bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş