yamaha rgx 312 elektro gitar hakkında

Arkadaşlar elimde taiwan yapımı Yamaha rgx 312 var.2 senedir kullanıyorum.fakat gitarım hakkında bilgi toplamak istiyorum.manyetikleri,ağacının cinsi,kalitesi vb..hakkında bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. :p

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarım

Bu başlığın yamaha rgx312 başlığı olması benim için çok faydalı olacak.Bu gitar hakkında bilgisi olan ve paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Millet headstock'ta Jackson, Ibanez yazsın diye onca parayı bu gitarların hiç de hak etmeyen modelerine veriyor, piyasada fiyatları aynı olan ama onlardan katlarca daha iyi olan bir sürü Yamaha varken...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitar

bundan önceki gitarımda yamahaydı.şuanda kafamı duvarlara vuruyorum.yılını hatırlamıyorum ama orj.japon les paul kasa kırmızı tek parça yamaha super flighter 700 vardı.130 ytl ye verdim geçen sene.sapta bi çatlak vardı.ama yapılabilirdi.sadece eskilerden kurtulmak istiyorum menapozuna girdiğim bi dönemdi.şimdi çok pişmanım.Şuanda rgx312 var.klavyede çok rahat.ama gelmişini geçmişini bilmiyorum.

Re: gitar

Promenade demiş ki:
bundan önceki gitarımda yamahaydı.şuanda kafamı duvarlara vuruyorum.yılını hatırlamıyorum ama orj.japon les paul kasa kırmızı tek parça yamaha super flighter 700 vardı.130 ytl ye verdim geçen sene.sapta bi çatlak vardı.ama yapılabilirdi.sadece eskilerden kurtulmak istiyorum menapozuna girdiğim bi dönemdi.şimdi çok pişmanım.Şuanda rgx312 var.klavyede çok rahat.ama gelmişini geçmişini bilmiyorum.
Japon Yamaha 130 Ytl'mi? 8O Sen ne yapmışsın öyle? :?

gerçi ilanda vermiştim ama..kimssede ilgilenmedi.sonra birisi burdurdan mı ıspartadanmı nereden hatırlamıyorum hemen eft yaptı,bende ambalajladım gönderdim..

Bu başlığı hiç beklemiyordum görünce çok şaşırdım, hey gidi Yamaha RGX 312'im vardı benim de, beyaz renkliydi, klavyesi son derece rahattır cilası falan mükemmeldir. Ama ses olarak yetersiz kalıyordu manyetikleri değiştirildi mi harika olacağından eminim, hala satmasa mıydım acaba derim bana ait olan ilk gitardı. Bu gitarla hiç problem yaşamadım, çok seviyordum da daha profesyonel birşey almak istediydim, tremolo barını daha iyi kullanabileceğim vs. Şimdi dmr821 aldım (Yine YAMAHA :D) ben de tam arkadaşın verdiği linki verecektim Harmony Central'da bütün özellikleri mevcut. Bir de eski yapım bir gitar bu ben bunu Metronom'dan aldığım da birkaç senedir gitarın orada durduğunu söylemişlerdi, yeni başlayan ve orta seviye çalan biri için mükemmeldi.

Geri