Pedalları Taşımak ?

'Müzik Endüstrisi' forumunda Mark0fCain tarafından 12 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba Turkrock sakinleri..Pedallarınızı nasıl taşıyorsunuz stüdyoya giderken? BCB60 çok ağır oluyor özellikle yürüme mesafesi uzaksa. EHX Pedalbag BCB60'dan daha mantıklı gibi gözüküyor fakat sizin önerilerinizi de almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler

2. Joyo RDB modelinin hardcase ile geleni var. Çekçekli ve tekerlekli ve fiyat performans açısından süper :)

3. Hammal tutuyorum.

Mustafa İLKER, tee, Halilozz ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. Zaten asıl ağırlık pedallar değil mi ki? Kaç tane pedaldan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama zaten BCP60'ın ağırlığı 3-4 pedalın yanında hiçbirşey gibi geliyor bana...

5. Uzun bi sure Bcb60 kullanan biri olarak asla tavsiye etmem. Neden diye soracak olursaniz bir kere tutma yeri çok duz ve keskin hatlara sahip, bu da tasirken eli mahvediyor. Ayrica kendi agirligi da fazla bence. Bide icine 4 pedal ve bi wah pedali koyunca...

Ben uzun sure bcb60'a tekerlek ve tutacak takip kullanmayi dusundum ama sonra studyoya pedal taşımayı biraktim. Ama bundan sonra buyuk bi board tasima durumu olursa ciddi anlamda tekerlekli sisteme sahip olan bir sey alacagim/yaptiracagim.

gurkanisevic bunu beğendi.
  6. Peki hazırda satılan tekerlekli sistem bir pedalboard var mı piyasada bildiğiniz ?

7. Provaya falan götürmekse maksat ben 3 pedal ı gigbag in ön güzüne atıp götürüyorum. Daha rahat oluyor koca boardı taşımaktansa.

8. Malesef yok suan.

9. denizakkayaus06 bunu beğendi.
  10. Softcase tavsiye ederim her şeyden önce.
    Her provaya her cihazı götürmek iyi bir fikir olmayabiliyor açıkçası. Pedal setupını küçültmek gerekebiliyor. Fly Rig benzeri şeyler bu anlamda çok pratik oluyor. Şu anda çözemediğim tek sorun Cry Baby Wah, inanılmayacak kadar hantal ve ağır bir pedal.

11. *facepalm* mydukkanda var joyo rdb ve stüdyo larda aktif kullaniyorum çok rahat

12. EHX pedal bag kullanıyorum 6-7 yıldır 2 kere sattım, 3 kere aldım :D
    içine 10-11 civarı pedal sığdırmışlığım vardır. Çok ergonomik ve hafif tek dez avantajı zeminde kullandıkları mat biraz yumuşak ve çok pedal koyduğunuzda bükülüyor. koçtaş dan çanta zeminine oygun 0,5 mm sunta veya mdf kestirerek maket bıçağı ile iç kısımdan kumaşı açarak araya yerleştiriyorsunuz oluyor taş :)

13. Pedaltrain. 2.000 doları pedallara verdikten sonra 100 liralık poşetten hallice şeylerle taşımak manasız geliyor. Aynı şey kablolar için de geçerli.

Yetgin ve denizakkayaus06 bunu beğendi.
  14. Bugün sipariş ettim hocam EHX Pedalbag :) Amacım zaten maksimum 10-11 pedal taşımak dediğiniz gibi.

15. Hocam oyle bi anlattiniz ki alasim geldi :D

Single_FACTOR bunu beğendi.
  16. Fil var, Türk markası. Oldukça kaliteli ve sizin isteğiniz doğrultusunda 'Custom' pedalboard yapıyorlar diye biliyorum. Bi mail atın bence.

17. Sanirim @antbalci bu konuda yardimci olabilir.

HmzGkgz bunu beğendi.
  18. @scalloped de kullanıyor diye biliyorum.

19. @antbalci direkt firmanın icinde çalışan/firma sahibi bir kisi diye o mesaji yazdim :) Tam ilişkisi nedir bilmiyorum suan icin. @HmzGkgz

20. Bu arada yine atılmış :dead:

Bu Sayfayı Paylaş