Amfi Onerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda atacangngrd tarafından 14 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaslar meraba.Yeni amfi alicam.Marshall mg 15cdr veya roland cube 20gx tercihim.Oneriniz varsa belirtebilirsiniz.Ayrica bu amfilerden varsa yine belirtebilirsiniz ;)

2. Ne tarz çalıyorsun ve ne kadarlık bütçen var? Bunları bilirsek daha tutarlı önerilerde bulunabiliriz.

tee bunu beğendi.
  3. Marshall mg 15cfr kullanıyorum. Sıfır almıştım 8-9 ay oldu. Clean modu bozuldu hiç dışarı çıkarmamıştım ve darbe almamıştı , drive kısmı da arkadaşın aynı seviye ibanez amfisine göre tatmin edici değil. Buaralar Randall V2xnm inceliyorum.

4. @Kirito Arkadaşın zevki iyiymiş. V2xnm de bir dönem vardı bende, fiyatına göre şahanedir.

Tbx (bahsedilen Ibanez) ile o kulvarda hiçbir drive kapışamaz bana göre ama zevk renk işte, bazısı da onu sevebilir. Bir de Tbx için daha soft drive tonları pek tatmin edici değil bana göre. Hard Rock, Heavy Metal, Thrash Metal vs. gibi türler için tavsiye ederim Tbx serisini ikinci el olarak bulabilirseniz.

Kirito bunu beğendi.
  5. Marshallin ustune pedal dizmeyi dusunuyorum

6. Bütçeni bilmiyorum ama setup dizeceksen Blackstar'ın 1 w'lık amfilerine bak derim. Combo olanlar güzel. HT Metal 1 ya da düz HT1.

7. Kesinlikle yanlış birşey, zamanında hakan abi ve diğer abilerimin de önerdiği gibi ben de sana o dizeceğin pedal paralarını da amfiye ekleyerek daha iyi bir amfiye yönelmeni mesela furkan hocamın dediği gibi 1w kombo bir lambalı bir amfi edinerek , daha sonra para biriktirip pedal dizmeni öneriyorum. Saygılar.

hackeiommi bunu beğendi.
  8. Laney cub serisine de bakabilirsin bu arada.

9. Tesekkurler herkese

10. 12" speaker ı olan bir model almanızı tavsiye ederim. 8-10 " amfiler bilgisayar hoparlörüne gitar bağlamak gibi olacaktır.

gkaykaya97 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş