Akustik Gitar Için Askı

#1
Arkadaşlar akustik gitarıma askı alacağım fakat ''akustik gitar askısı'' diye arama yapınca bir şey bulamadım. Mydukkan dan araştırdım orda gitar askısı olarak geçiyor çoğu. şimdi benim takıldığım yer ,gitarda kasanın altında askıyı takmak için vida var . müzik marketteki bi adama sorduğumda diğer ucu da burguların oraya takılıyor dedi. şimdi ben askı alırken yanında bir de ek bir şey mi alacağım örneğin şu askı mydukkan.com :: Levy's M8POLY-XL :: Gitar Askısı burgunun oraya takabileceğim bir şey yok. yardımcı olursanız memnun olurum.

EDİT: Ayrıca konuyu açmadan önce çok araştırdım bir şey bulamadım istediğimle ilgili. Bu yüzden konu açma isteği duydum
 
#2
Askının diğer ucunu da bir ayakkabı bağcığı yada ona benzer bir şey aracılığıyla, 1. Perdeyle headstock u birleştiren noktaya bağlıyabilirsin. Yada 2. Askı pinini ağacı delerek kendin vidalayabilirsin, ancak ağaca zarar vermen olası. Ayakkabı bağcığı işini görür :)
 
#6
Araştırdım gitar askısı adaptörü olarak geçiyor. Fiyatı ortalama 20 lira. Gitar askısına da 25 lira verildiğini düşünsek 45 lira maliyetli bir fiyat oluyor :/ başka bir önerisi olan var mı? Askı önerisi de verirseniz iyi olur
 
#8
Ben o 20 lirayı verenlerdenim. Askiyi tak cikar islerinde cok pratik. Cok da mutluyum. Akustik gitar hafif oldugu icin takacaginiz askinin pek de onemi yok. Dar veya genis olmasi farketmez. Tasarimini cok begenirsin 200 Lira'lik aski da kullanabilirsin. Yok sadece boynuma asayim yeter dersen 10 liralik aski da kullanabilirsin.

Ayakkabi bagcigi sapasaglam olur. Dugumu duzgun yap yeter. Ama iplerin sarkmasini sevmiyorum dersen bu adaptoru al.
 
#10
Arkadaşlar bunları hadi taktık burguların oraya diğer ucu kasanın ordaki askı pinine nasıl takcaz küçük gelmezmi askının ucu
Açılıyo o delik küçük falan gelmez de, bu kadar basit şeyler için bu kadar kafa yorduğuna değmez. Al bi askı tak geç, ilerde çok daha ciddi sorularla kafan bol bol karışacak zaten.
 

Üst