Akg K451 199tl

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda fatiharifli tarafından 15 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Reklam yapıp, tüketimi körüklemek olacak ama, Demirören Mediamarkt'ta AKG K451 199TL. Ben aldım. Yaralanmak isteyen olur diye haber vermek istedim.
   
 2. Bu arada o kadar da iyi değilmiş. Ha bugün burn-in olur ha yarın diye 3-4 gün kullandıktan sonra eski kadim dostum koss porta pro'ya koşa koşa geri döndüm. AKG şeffaf/transparan değil. En azından koss kadar değil.
   
 3. Kapalı kulaklık çünkü Koss Porta Pro gibi yarı açık değil. Ben uzun süredir K450 kullanıyorum, memnunum. Tabi ki renk vs. kısmı olacak, sonuçta referans kulaklık değil bunlar; transparan olması tercih edilesi bir şey değil. Bir de alışma hadisesi, Koss Porta Pro'ya alıştıktan sonra daha farklı gelecektir. Beni de mesela Koss Porta Pro'nun o hantal görüntüsü rahatsız ediyor. : )
   
 4. akg'nin K serisinde 77 modeli güzel, 44 çok mat, 99 açık arka olduğu için sahnesi biraz daha geniş ama dışarı aşırı ses veriyor, kayıtlarda da kullanmak imkansız. kapalı kulaklık düşünüp de iyi bir şey almak istiyorsanız sennheiser hd280 pro veya hd25, beyerdynamic dt770 gibi modellere bakmanızı tavsiye ederim, bütçe darsa k77 fena değil...
   
 5. K450 ile 44/77/99'un alakası yok ama. Birisi sadece müzik dinlemek için tasarlanmış kulaklık, diğerleri dar bütçe stüdyo kulaklıkları.
   
 6. Ya Babbazulla aynen dediğin gibi sırf o koss'un hantalığından rahatsız olduğum için aldım zaten. Ama işte seffaflık önemli benim için.
   
 7. Ergonomi ve rahatlık önemli ise flat ve transparan bir cevap da isteniyorsa hd25 gayet güzel beklentileri karşılayabilecek bir kulaklıktır.
   
 8. Ok. Sağol. Bi bakayım.
  Bir de yukarıda denildiği gibi Akg k451 günlük dinleme için tercih edilebilir. Koss'un empedansı yüksek olduğu olduğu için ipod gibi cihazlarda çıkış düşük oluyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş