Param Olsa Da Geri Alsam Dedikleriniz.

'Forum Meydanı' forumunda devastator tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba forumdaşlar.

Yıllarca şu GAS belasına onlarca ekipman aldım ve sattım. Keşke ev geçindirmeye çalışan bi memur olmasaydım da almak istediklerimi bütçe oluşturmak için elimdekini satarak almak zorunda kalmasaydım.

Son zamanlarda artık kafamda belli başlı kriterler netleştiği için alıp satmayı bıraktım. Gitar konusunda son durağım bir kaç kez alıp sattıktan sonra Ibanez RG2550e oldu. Beklentilerime uygun değişiklikleri de yaptım.

Bir de 19 yıl aradan sonra, Amerikan strat almak için sattığım ilk elektro gitarım Ibanez EX 270'i tesadüfen buldum ve geri aldım. Bakımlarını yaptım ve evdeki ebedi yerini aldı.

Fakat yine de elimden geçmiş ve özlediğim cihazlar, gitarlar var. Param olsa da satmamak üzere geri alabilsem.

Gelelim param olsa geri almak istediklerim listesine.
    • ENGL Gigmaster 15 Head. Elime nakit geçerse ilk sırada o var. Çünkü şu anda satışta.
    • Fender Bullet Strat. O da satışta ama maalesef sorunlu bir ilan. Amerikan strat falan değil gerçekten de çok güzel bir strattı.
    • Harley Benton G112 Vintage 30 kabin. Kısacası diğerlerine çok para vermeye gerek yok. Bütçeyi oturtursam Gigmaster ile bu kabin geri gelecek.
    • LTD M1000 Deluxe. Muhteşem bir superstrat. Param olsa da tekrar alabilsem.
    Benim listem bu şekilde. Sizinkiler nasıl?

2. J-P

J-P

793
    414
    1,705
    Esp ltd ec400 vine cherry
    Axe fx standart
    ibanez rg2570evsl
    Tech21 tm30
    Satmasaydım dediklerim pişman olduklarım
    geri almak isterdim

OsmanBurak ve devastator bunu beğendi.
  3. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Başlığın konseptine aykırı olacak ama sattığım hiçbirşeyi geri istemedim. Bişeyler gitmeden daha iyileri gelmiyor.
    Vedalaşmayı bilmek lazım.

4. PRS 513 10 Top.
    Eski gitarim geri gelmese de PRS 408 QMT 10 Top, tremololu model olursa tadindan yenmez :)

erenkavukcu bunu beğendi.
  5. İşte maalesef doktorcum öğretmen maaşına talim edince bazen de para ihtiyacından satmak zorunda kalıyor insan. En son oğluşumun gelişindeki hesapta olmayan masraflar için gitti canım Amerikan Fender, Amerikan Jackson vs..Keşke hep daha iyileri için satabilsek eldekini.

6. Vallahi baja telemi isterdim geri. Bir benim ilanlara el atin da halledelim :D.

7. Jcm2000 tsl100 & 1960b özleniyor. Hele ki şimdi mg50ye kıyasla. İlk gitarımı da bulsam, çok güzel olacak. Sahne yıllarıyla beraber biten marlboro intense sigara, seni de çok özledim. Bunun dışında en çok özlediğim de şöyle bi gün program/konser olmasa da yatsak dediğimiz günler tabii :D

8. Benim cevap da biraz ters olacak ama biraz daha param olsa da Mark V ile EBMM JP15, Majesty alsam. :)

9. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    O durumları da çok iyi anlıyorum. Bende çok zengin olsam kullanmadığım enstürmanları satmazdım ama cidden her giden ekipmanın yerine daha güzeli geliyor bir şekilde. Sabır önemli :)

devastator bunu beğendi.
  10. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Bir gaz uğruna yok paraya sattığım Ibanez Jem 7v.
    Zamanında değerini bilemeyip sattığım CryBaby wah pedalım.
    Başka da yok herhalde. Ama şu an internette 600$ a bir Triple Rectifier satışta, tam da kuzen Amerika'dan dönecekken. Param olsa da onu alsam.

11. Hocam 2 kanallı versiyonlardan mı?

12. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Evet hocam iki kanallı versiyon.

13. Hocam Multi-Watt modellerinden olsaydı arkadaşınızın numarasını almak isterdim. :)

welmour bunu beğendi.
  14. welmour

welmour

557
    1,110
    9,006
    Benim için ekstra tercih sebebi iki kanallı versiyon da... Mani mani mani mast bi fani demiş ünlü bir düşünür...

devastator bunu beğendi.
  15. Ama gerçekten de öyle. Sanırım biraz da inatçı olanlar için bu böyle. Mesela ben kafaya koyduysam ya olacak ya da olacak.

Kutay_ bunu beğendi.
  16. Jackson DK2 BOF gitarım. Sap manyetiği Blue Velvet idi. Çok güzel gitardı... Bir de ilk aldığım Laney LC15R amfimi isterdim...

17. Pek özlenecek bir pedal değil idiyse de sırf güzel anısı için boss mt-2, anlık bir buhranla 5-6 yıl önce elden çıkardığım sansamp gt-2, zamanla çeşitli sebeplerle gıcık kapmaya başlamamla birlikte her birini tabiri yerindeyse sürünerek almış olmama rağmen tek hamlede elden çıkardığım rr-3, rr-5 ve dxmg en azından koleksiyon namına geri gelebilir-di. Fakat her zaman için geleceğin kaygısı geçmişin sancısını aşıyor bende. Doğrusunun da bu olduğuna inanırım.

Sırada daha km-7 2016 var, rüyalarıma giren hufschmid h-7 var, zilyon ayrı ekipman, o var bu var...

Tükenmeyen gasların gözü kör olsun.

18. :cry::(:(:(:(:(:(:(:(:(:cry:
    :(- ESP Eclipse CTM 1 :(
    :(- Fender Malmsteen Signature :(
    :(- Charvel USA San Dimas CS :(
    :(- Jackson CS King V - X Series :(
    :cry::(:(:(:(:(:(:(:(:(:cry:

erenkavukcu, devastator ve BfrPower bunu beğendi.
  19. Fender american special sss
    Blackstar HT 40 combo
    Gibson les paul standart 2010 hala acısı içimde :)
    Boss gt 10

devastator bunu beğendi.
  20. Bu forumda sattım Jackson Fusion gitarım. Aynısını bulsam borç harç alacağım.

masterofmasters ve devastator bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş