Bazı Müziklerden Gitar Sesini Ayıklama

'Müzik - Genel' forumunda metarocker tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar.sorum şu ki ; youtube ' da özel calınmış bazı parçaların backing track ' ini bulamıyorum acaba sağlam bir program varmıdır gitarı o müzikten ayıklayıp backing track haline getirebilece .. örneğin aşağıdaki parçanın backing track ini bulamıyorum ayıklayamıyorumda bu konuda bana yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
   
 2. Takipteyim
   
 3. Ben de internetten bir şarkının flac halini indirip(6 kanallı olmasına özen gösterdim) bir program ile 6 kanala ayırdım fakat kanallarda birbirine geçen seslerden herhangi bir enstrumanı ayırma şansım olmadı.

  Bu yüzden backtrackini bulamadıklarım için guitar pro davul ve baslarından VST ile düzgün hale getirip birşeyler yapmaya çalışıyorum.

  Açıkçası bende bu işin nasıl yapıldığını merak ediyorum. Bilen varsa takip :)
   
  koray7 bunu beğendi.
 4. Özel olarak yapılmış bir backtrack o, vst lerle vs. düzenlenmiş gibi görünüyor. Bunun dışında kanallar içinde birbirine gömülmüş enstrümanları herhangi bir teknolojiyle ayıramazsınız, sadece eq dengesiyle oynayarak, belki kat kat keserek veya boostlayarak bazı frekansların daha duyulabilir ya da daha duyulamaz olmasını sağlayabilirsiniz.
  Bunu hazır olarak yapan yazılım var mıdır, bilemiyorum.
   
 5. @metarocker istediğin videonun solo kısımlarını ayıkladım ama ritm gitarlar duruyo umarım istediğin gibidir. beğenirsen nasıl yapıldığını anlatırım kısaca.
   
  metarocker bunu beğendi.
 6. çok hafif duyuluyor gayet başırılı ayrıntılı açıklarmısın kardeşim bilgine sağlık teşekkür ederim ..
   
 7. Yani 100% ayrıştırıp yoketmek teoride mümkün ama pratikte imkansıza yakın bir şey zaten ama benim kullandığım hem hızlı hem de çok kolay bi yol ve zaten sen üstüne çalacağın için orjinalindeki lead gitarlar duyulmayacaktır.

  1) Youtube'da öncelikle istediğin videoyu mp3 olarak kaydetmek için: http://anything2mp3.com/ bu linki kullanıyorum.
  2) indirdikten sonra dosyayı Audacity'de açıyorum onu da buradan indirebilirsin: Audacity
  3) Ses efektleri (etkiler menüsünden) kısmından vocal remover kısmını açıp remove frequency band seçeneğini seçip alt değere genelde 200 üst değere ise 2800 gibi sayılar giriyorum. Bu girdiğim sayılar kullandığım mp3 e göre değişebiliyor. Deneme yanılma yoluyla 10 aşağı 20 yukarı sayıları sürekli değiştirerek istediğin gibi bir backingtrack elde etmen mümkün. Deneme yanılma yoluna girişeceksen editlediğin parçayı sürekli önce orjinal haline geri getir (kısayolu ctrl + z) sonra yeni değerler girerek tekrardan editle. Hepsi bu kolay gelsin :)
   
 8. audio city duymuştum hemen deneyeceğim eyvallah bilgin icin sağol.
   

Bu Sayfayı Paylaş