Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

LES PAUL 1974 MAYA ELEKTRO GTAR - En Uygun Özel Yapım Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 242598846

eğer aramızdan birisi bu gitara bu parayı verirse yakında sağlam bir hikaye dinleyeceğiz.
"İhtiyaçtan satıyorum yoksa bu tarihi eseri elden çıkarmazdım"
Bak sen... Tarihi eser satmak suç değil mi ? :)
Şaka bir yana, mesajı okuyunca önce gerçekten Gibson Les Paul sandım gitarı. Maya denilen marka nedir ne değildir, bilmiyorum. Hayatımda işitmedim:)

LES PAUL 1974 MAYA ELEKTRO GTAR - En Uygun Özel Yapım Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 242598846

eğer aramızdan birisi bu gitara bu parayı verirse yakında sağlam bir hikaye dinleyeceğiz.
Gerçekten çok merak ediyorum böyle insanlar alıcı bulabiliyor mu? Biz elimizdeki 1000-1500 liralık gitarları satarken bile uzun uzun açıklıyoruz, adam silah zoruyla ilan vermiş gibi 2 cümle yazmış; ne bir marka bilgisi, ne gitarla ilgili detay.. Üstelik istenen fiyat da ortada...

Boss mt-2 ve sd-1; böyle bir hüsran yok. İkisi de işe yaramaktan çok uzaklardı.
Add gt2 klonu; orijinalden çok uzaktı ama sonradan bir şeyleri değiştirdiler sanırım.
Mg412 kabin; yani fiyatına göre iyi sayılabilir ama üstündeki amfiyi öldürmüştü her konserde şişip.
Add+ Pedalboard; valiz büyüklüğünde ve çekçekliydi ama boş hali 20 kilo kadardı ve o çekçekin dandikliği, gürültüsü çekilir dert değildi.
Daha neler vardır, elimizden geçmeyen alet edavat yok gibi ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu şimdi.

Boss mt-2 ve sd-1; böyle bir hüsran yok. İkisi de işe yaramaktan çok uzaklardı.
Add gt2 klonu; orijinalden çok uzaktı ama sonradan bir şeyleri değiştirdiler sanırım.
Mg412 kabin; yani fiyatına göre iyi sayılabilir ama üstündeki amfiyi öldürmüştü her konserde şişip.
Add+ Pedalboard; valiz büyüklüğünde ve çekçekliydi ama boş hali 20 kilo kadardı ve o çekçekin dandikliği, gürültüsü çekilir dert değildi.
Daha neler vardır, elimizden geçmeyen alet edavat yok gibi ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu şimdi.

Abi Mt-2 fena pedal değil, hele mid ayarlar şahane de, "arkadaş çevresi kötü" misali tiz ayarları çok kötü! Ona en iyi modlama yapanlardan birini de ADD.

Yok maalesef orijinalinin amfi tonuyla hiç alakası yok, modlu da olsa bir yere kadar olur. Modsuz hali bildiğin bozuk çalışan darbeli matkap sesi, böyle vırıl vırıl, böyle kımıl kımıl. Evde çalarsan bardak kırar, o derece.

İlgimi çekti. Son ikisi niye diye sorsam?
Hocam Laney Ironheart beni high gainden tamamen soğuttu, kalitesiz cız cız eden drive tonu ile. Bir açıdan kendisine teşekkür ederim ihtiyacım olan amfi tipinin daha az düğmeli daha basit bir amfi olduğunu anlamamı sağladı.
Philosophers Tone ise beklentimin çok altında çıktı. Günlerce uğraştıktan sonra istediğim ayarlara ulaştım, ama bu sefer de her açtığımda patlama gibi bir ses ile karşılaştığım için satmak zorunda kaldım.

Ben de sürekli al sat yapan bir adam olarak kendi çapımda yaptığım listemi yazayım.

Ibanez WD-7: üzerinde tonla ayar barındıran ama o ayarların ne işe yaradığını bir türlü çözemediğim bir wah pedalı. Benim paramla beş kuruş etmez. Tasarımı da rezil ssangyong arabalar gibi iflah olmaz bir durumda...

Mad Professor One: üzerindeki ayarların hemen hiç bir şeye etki etmediği ve brown sound ile falan açıklanamayacak bir drive karakteri olan bir meczup... Şairin dediği gibi
tahammül mülkümü yıktın Hülagü Han mısın kafir?... Aynen böyledir atsan atilmaz satsan satilmaz.

Vox Satchurator: Simdi ben Satriani`yi öyle böyle değil inanılmaz severim. Signature ekipmanlarını ise ondan bağımsız olarak ayrıca severim başta JSX olmak üzere, lakin bu satchurator bana hiç gelmedi... Resmen skandal, manşet manşet...

Ibanez RG 3120 : Böyle bir asalet olamaz incecik sapıyla samuray kılıcı gibi bir süper strat ve harika bir flame maple kapağa sahip, üstelik gövdesi de maun lakin bir kere iyi ses alamadım kendisinden... Bir de powder cosmo köprü nedir arkadaş rezil bir mat kaplama, oysa biraderi olan cosmo black candır. Kımıl kımıl böyle...

Vox Satchurator: Simdi ben Satriani`yi öyle böyle değil inanılmaz severim. Signature ekipmanlarını ise ondan bağımsız olarak ayrıca severim başta JSX olmak üzere, lakin bu satchurator bana hiç gelmedi... Resmen skandal, manşet manşet...

Ibanez RG 3120 : Böyle bir asalet olamaz incecik sapıyla samuray kılıcı gibi bir süper strat ve harika bir flame maple kapağa sahip, üstelik gövdesi de maun lakin bir kere iyi ses alamadım kendisinden... Bir de powder cosmo köprü nedir arkadaş rezil bir mat kaplama, oysa biraderi olan cosmo black candır. Kımıl kımıl böyle...

Satchurator'e +1. Ne yaptığını anlayamadığım bir pedaldı. DS-1'i modladık, toparladık, biraz daha gain kattık, 2 ds1 kadar yer kaplayacak ne yaptık ama biz de bilmiyoruz demiştir elemanlar.

RG3120 çok elim gitti zamanında burada çok hırpalanmış bir tanesi uygun fiyata vardı, kağıt üstü özellikleri nefisti ama harbiden mi o kadar üzdü hacım? Bu arada alıp SD set takacaktım, manyetik yuvalarını vida kulaklarına göre kesmek gerektiği için soğumuştum.

Satchurator'e +1. Ne yaptığını anlayamadığım bir pedaldı. DS-1'i modladık, toparladık, biraz daha gain kattık, 2 ds1 kadar yer kaplayacak ne yaptık ama biz de bilmiyoruz demiştir elemanlar.

RG3120 çok elim gitti zamanında burada çok hırpalanmış bir tanesi uygun fiyata vardı, kağıt üstü özellikleri nefisti ama harbiden mi o kadar üzdü hacım? Bu arada alıp SD set takacaktım, manyetik yuvalarını vida kulaklarına göre kesmek gerektiği için soğumuştum.
Vallahi üzdü sansasyonel bir gitar olabilecekken ibanez tarafından oldurulmamış bir şekilde... Bu arada satchurator dan ne kadar hoşlanmadıysam Vox headphone amfisini o kadar sevdim madem konu açıldı bu AmPlug 2 serisi aletler pek şukela classic rock olanı olsun AC 30 olanı olsun acayip karakterli ve calması super zevkli...Yeri geldi söylüyorum.

Meraklısı seveni çok ama yazmazsam olmaz.
Tech 21 trademark 60 ne yaptıysam anlaşamadık. Bunda büyük oranda 57 classic ve Classic Plus manyetiklerinin de etkisi büyük ama boğuk kaldı amfi.

Geri