Bankadan Nakit Avans Çekimi Hk.

'Forum Meydanı' forumunda insanatomystic tarafından 19 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar...

  Bugün satmak istediğim bir ürünü almak isteyen biri, ancak bankadan nakit avans çekerek alabileceğini söyledi. Ama kendisi de ben de bu bankadan nakit avans çekme hakkında bir bilgi sahibi değiliz.

  Bilgiler;
  Kendisinin Garanti Bankası'ndan, limiti 3000 TL olan kredi kartı var.
  Benim kendisinden alacağım rakam 3000 TL.

  Soru;
  Direk kartla, ATM'den nakit avans çekebilir mi 3000 TL? Çekebilir ve 9 ay taksite böldürebilirse faiz oranı ne olur?
  Garanti yada herhangi bir başka bankadan ATM olmadan, direk elden nakit avans çekebilir mi? Çekebilir ve 9 aya böldürebilirse faiz oranı ne olur?

  Yani genel olarak 9 ay taksitle 3000 TL kredi aldığı zaman, haricen, 9 ay boyunca her ay ne kadar ödemesi gerekir (faiz, vergi vs.)? Ve bu haricen ödenecek bedeller için en uygun en ekonomik yol nedir?

  Teşekkür ederim...
   
 2. Limiti tamamen açıksa 3000 TL çeker ama garantiye almak için 150-200 TL ödeme yapsın karta ondan sonra çeksin. Faizi de yüzde 2,5 gibi birşey tutar.
   
 3. Nakit avans yerine sanalpazar üzerinden taksitli satış yapabilirsiniz. En azından ne kadar ödeyeceği vs belli orada.
   
  blink ve devastator bunu beğendi.
 4. Enpara.com uygundur. Kredi çekerse daha az öder.
   
 5. Sanalpazar en mantıklısı.
   
 6. Sanalpazar'dan yaparsanız satışı yüzde 5+kdv lik bir komisyon miktarı eklemeniz lazım toplam fiyata, size 3000 tl nin gelebilmesi için. Buna göre banka faizi ile kıyaslanıp en ucuz yolu tercih edin. Banka faizleri 3 4 arası değişiyor diye biliyorum.
   

 7. Hocam onu da düşündük ancak, sanalpazar'da komisyon %7-8 gibi bir şey. Ki bu da, haricen 210-250 tl gibi bir rakam yapıyor. Daha ekonomik bir yol aramaya koyulduk biz de. Alıcı ile aynı şehirdeyiz zaten, elden teslim edebiliyorum rahatlıkla.

  Hocam az önce Garanti Bankası sitesinden baktım. 5-9 ay arası %2.02 diyor. Bu tablo ve bilgilere göre. 3000 tl. için sadece %2.02 değil, %15 KKDF ve %5 BSMV vergileri de var sanırım. Yani 3000 tl için, toplamda 375 tl en harcama olacak. Doğru mudur?

  Ücretsiz Taksitli Nakit Avans | Garanti Bankası

  Screen Shot 11-19-15 at 07.11 PM.JPG
   
 8. Sanalpazar'da da şöyle bir tablo var;

  Screen Shot 11-19-15 at 07.27 PM.JPG

  Bu duruma göre, sanalpazar'ın hesap makinesi ile hesapladım.

  Screen Shot 11-19-15 at 07.28 PM.JPG

  Sanırım 14 tl farkla en uygunu sanalpazar. enpara.com dada 9 ay için 284 tl masraf çıkardı.
   
  9cerberus97 bunu beğendi.
 9. Enpara olacak demektir bu. Sanal pazardan alacağı kart limitini geçeceği için alamaz. Enpara masraf ve sigorta kesmediği için direkt 3000 TL verecek.
   
  insanatomystic bunu beğendi.

 10. gayet mantıklı.
   
 11. ErC

  ErC

  Fotoğraf makinesi mi yoksa o...
   
 12. Şu esna garanti flaş uygulamasıyla 1000 TL bonus avans kampanyasın da var, %5 masraf ile 9 taksitle veriyorlar. Otomatik olarak 9 takside bölüyor kullanılan parayı. 10 gün içerisinde kullanması lazım ama. Verilen bonus kart limitini etkiliyordur büyük ihtimalle, +1000 değil de en düşük masraflı nakit destek bunu gördüm ben bu aralar.

  Sanalpazar üzerinden bonus ile alışveriş yapılıyor mu bilmiyorum ama bir kısmını oradan halledebilir.
   
 13. Taksitle külçe altın alıp yükselince ya da kuyumcu kuyumcu gezip en yüksek kaça satılırsa satıp limiti nakde çevirenler de var.
  Bir ara sırf yatırım amaçlı denemiştim. Altın yükselişe geçtiği için sıfır faizle kredi çeker gibi olmuştum. Tabi riskli bir durum zarar ihtimali de var. nette altın satılıyor ama kuyumcular daha çok taksit yapıyor hem pazarlık imkanı mevcut. altının yükselişe geçeceğinden emin olunan durumlarda uygulanabilir.

  Külçe Altın Gram Fiyatları - Hepsiburada.com
   
 14. Bu ara altında trend aşağı yönlü ons (XAU/USD) olarak altın riskli gibi.
   
 15. Elemanı aradım. Bütün bu durumlardan bahsettim. O da hiç kurcalamayalım. sanalpazar'dan yapalım dedi. Artık 3 aşağı 5 yukarı ne girerse girsin modunda.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Bankadan Nakit Avans
 1. Prestige
  Yanıt:
  24
  Gösterim:
  15,744

Bu Sayfayı Paylaş