Bas Gitar Tavsiyesi

'Bas Gitar Ekipman ve Aksesuarları' forumunda creedence tarafından 21 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar merhaba bas gitarla pek aram yok bir arkadaşıma alacağız ikinci el. Maksimum 500 belki 600 bütçesi var. Classic rock, blues tarzları için uygun ne önerirsiniz? Benim aklımdan cort un squier ın modelleri geçti yorumlarınız nedir? Alternatif olarak sx baslar nasıldır kullanan var mı?

2. tee

tee

110
    61
    206
    valla ben söyleyeceğimi söyleyip çekileyim :D ibanez gsr200 modelini kullanıyorum gayet memnunum.sıfır fiyatı 700 civarı diye biliyorum

3. sap rahatlığı falan nasıl yeni başladı çocuk yormamak lazım :D

4. tee

tee

110
    61
    206
    bana göre rahat,arkadaşına göre olmayabilir :D gidip denemek lazım denemeden alınmaz.squier bass'leri hiç deneme fırsatım olmadı o yüzden bir şey diyemeyeceğim.ama tavsiyem markaya falan çok takılmamanız.arkadaşınızla bir mağazaya gidin ve deneyin içine sineni alın klasik usül :D bakın bana bir junior gitar denedim gibson studio yerine onu düşünüyorum :D neyse fazla uzatmayayım..

5. estağfurullah sağolun yorumlar için ibanezi de değerlendireceğim :)

6. Kiper

Kiper

10
    33
    206
    sx önerebilirim, özellikle eski vintage handmade serilerinden bulursanız kaçırmayın

7. Sx lerin akort stabilitesi nasıl hocam?

8. Eğer dilersen bende ibanez sr 300 var 700 tlye bırakırım arkadaşına. 0 ı 1240 lira olan bir bass olduğunu hatırlatırım.

9. Butceyi cok asar hocam tesekkurler

10. Kiper

Kiper

10
    33
    206
    Normal çalımda bi sıkıntı olmaz ama slap çalarken cok az oynayabilir akort u, pek mühim değil aslında farkına bile varmazsınız çalarken.
    Ayrıca kaliteli bir manyetik takviyesi yaparsanız tadından yenmez :D

creedence bunu beğendi.
  11. Sıfır fiyatlarına da baktım da sjb62 modeli 420 civari begenirsek eger sifir bile alabiliriz olmadi sjb75 ash falan bakacagiz ikinci el. Yarin denemeye gidecegiz bakalim tesekkurler yorumlar icin :D

12. Kiper

Kiper

10
    33
    206
    rica ederim...

Bu Sayfayı Paylaş