Laney Thr 120

Sizce hangisi ?

• Laney THR 120

Oylar: 6 85.7%
  • Marshall MA 100

Oylar: 1 14.3%

• Toplam oy veren
    7
İyi günler yeni aldığım amfim hakkında size bir kaç sorum olacak ;

1-Uzun zamandır lambalı bir amfi arıyordum analog kurmak için Marshall MA 100 ve Laney THR 120 arasında kaldım ve laneyı alma kararı aldım şuan gayet memnunum sizce ilerde pişman olurmuyum doğru kararmı verdim?

2-Amfi ile bildiğiniz olumlu olumsuz yönlerini söylerseniz çok sevinirim.

3-Sizce ne gibi analoglar eklemeliyim ?

12255751_1187228357958651_73141149_o (1).jpg

Kararını niye sorguladığını, sorgulattığını merak ettim. İki amfiyi deneme, karşılaştırma şansın olmadı mı? Benim bildiğim, gördüğüm:

1- MA'lar Marshall'in biraz sıradan ve ucuz bir serisi diye biliyorum. Vietnam yapımı sanırım. Bu amfi ile pişman olmaman içib bir sebep de göremiyorum. Laney iyi bir firmadır. Ha, ikisi de hayvan gibi güçlü amfiler, düzgün bir almak için açacağın ses seviyesini ailen, komşuların sevmeyecektir. Lambalı amfiler genel olark preamp'ın gaini, tonu yetmezse, güç katını açmak için bir attenuator şart olur.

2- Eğer blues, pscyhedelic rock falan çalmak peşinde değilsen, metal türevlerinin genelini çalmak için gayet uygun bir amfi. Clean tarafı hakkında bilgim yok.

3- Burası senin beğenine bağlı. Ne gibi efektler aramaktasın? Bir de loopta kullanılacak chorus, delay, flanger gibi pedallar için loopun hangi cins olduğunu bilmen gerek. Serial loop ise, pedala gelecel sinyal çok güçlü olur, her markanın pedalı onu işleyemez. Paralel loop ise, loopta dry-wet veya loopun seviyesini ayarlayan bir potans varsa pedalların geneli uyar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kararını niye sorguladığını, sorgulattığını merak ettim. İki amfiyi deneme, karşılaştırma şansın olmadı mı? Benim bildiğim, gördüğüm:

1- MA'lar Marshall'in biraz sıradan ve ucuz bir serisi diye biliyorum. Vietnam yapımı sanırım. Bu amfi ile pişman olmaman içib bir sebep de göremiyorum. Laney iyi bir firmadır. Ha, ikisi de hayvan gibi güçlü amfiler, düzgün bir almak için açacağın ses seviyesini ailen, komşuların sevmeyecektir. Lambalı amfiler genel olark preamp'ın gaini, tonu yetmezse, güç katını açmak için bir attenuator şart olur.

2- Eğer blues, pscyhedelic rock falan çalmak peşinde değilsen, metal türevlerinin genelini çalmak için gayet uygun bir amfi. Clean tarafı hakkında bilgim yok.

3- Burası senin beğenine bağlı. Ne gibi efektler aramaktasın? Bir de loopta kullanılacak chorus, delay, flanger gibi pedallar için loopun hangi cins olduğunu bilmen gerek. Serial loop ise, pedala gelecel sinyal çok güçlü olur, her markanın pedalı onu işleyemez. Paralel loop ise, loopta dry-wet veya loopun seviyesini ayarlayan bir potans varsa pedalların geneli uyar.
Bir kaç kişiyle konuşmam olmuştu bence marshallı al demişlerdi daha ucuz iyide iş yapar falan ben ggittim laneyi denedim tabi yinede direk bunu almalıyım dedım aldım..Acaba dermıyım bır gun dıye sormak ıstedım sıze tabı demeyeceğim gibi gözüküyor iş amfiyle bitmiyor dediğiniz gibi şuanda aklımda chorus delay overdrive wah pedalları var aklımda ama hangı marka alacağım bilmiyorum.çok pahalıyada kaçmak istemiyorum marka tavsiyiyeleriniz varsa söylermisiniz.
DigiTech Digidelay iş görürmü bu delay pedal fiyatıda ugun.

Ben fazla pedal kullanan biri değilim. Zaten amfide de serial loop olduğu için alabileceğim en ucuz pedal 500 papel. Onun yerine Gary Moore gibi Alesis Midiverb kullanıyorum :D Ha, olan pedalları inputtan da sorunsuz kullanabiliyorum gerçi.

Pedal toplamadan önce amfindeki loopun cinsini belirlemelisin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben fazla pedal kullanan biri değilim. Zaten amfide de serial loop olduğu için alabileceğim en ucuz pedal 500 papel. Onun yerine Gary Moore gibi Alesis Midiverb kullanıyorum :D Ha, olan pedalları inputtan da sorunsuz kullanabiliyorum gerçi.

Pedal toplamadan önce amfindeki loopun cinsini belirlemelisin.
Haklısın kardeşim.Şuan amfiyi çözmeye çalışıyorum zaten..bir kaç ay sonra analoğu kurmaya başlarım artık..

Eski amfimde şöyle yapıyordum ;
gitar + analog + amfi(direk amfi inputuna) bu yanlışmı bundanmı bahsediyorsunuz?

Yok yahu, kabin direncinden ve amfideki kabin çıkışlarından -ohm olayından bahsediyorum. Doğru ohm çıkışını kullanmak falan. Bilmiyorum gereksiz mi oldu mesajım?

Eski amfinde loop yoksa kullanımın doğru. Ama bazı amfilerin de bazı özel durumları olur, bundan da kullanma kılavuzunda bahsedilir. Bu açıdan kılavuzu iyice okuyup anlamak şart.

Amfiyi çözmen önemli. Hani kullanım kılavuzunu hatmetmen şart diyeyim. Tutup yanlış bir kabin konfigürasyonu ile bağlasan bile, çıkış trafosu elinde kalıverir.
Yok yahu, kabin direncinden ve amfideki kabin çıkışlarından -ohm olayından bahsediyorum. Doğru ohm çıkışını kullanmak falan. Bilmiyorum gereksiz mi oldu mesajım?

Eski amfinde loop yoksa kullanımın doğru. Ama bazı amfilerin de bazı özel durumları olur, bundan da kullanma kılavuzunda bahsedilir. Bu açıdan kılavuzu iyice okuyup anlamak şart.
12281531_1188383647843122_1746905653_o.jpg
12295768_1188383737843113_1019118208_o.jpg

galiba bahsettiğiniz şey bu sanırım.Aynen eski amfimde hiç böyle özellikler yoktu.Mesajınız gereksiz değil bu arada belkide hayatımı kurtardınızz.

Gözlerim bozulacak yahu, etme böyle işkence insanlara :D
Şaka bir yana, gerekirse kelime kelime çevir o kılavuzu. Benim amfideki kabin çıkışlarının mantığı farklıymış mesela. İyi ki okumuşum dedim.

Geri