Aradaki 700 Tl'ye Değer Mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yapım kalitesi ve sağlamlık olarak aynı kalibrede gitarlar. Neck profillerini çok bilmiyorum ama tek büyük farkları manyetikleri. O da ltd yi alıp ikinci el 300 lira civarı aynı seti alıp takmakla kapanacak bir fark zaten emg o yüzden çok çok benzer ton alırsın bu modifiyeyi yaparsan. O yüzden ben değmez yönünde veriyorum oyumu
Çok sağol hocam bir yorum bile önemli fikrimin değişmesi için :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Schecter'lara bakabilirsin, En azından Prospect'ten iyidir. Bir de Prospect çok farklı tasarıma sahip bir LP, inceleyip eline alıp çalmadan almayı düşünmemeni tavsiye ederim. İllaki Epiphone alacaksan Ed matt Heafy Signature prospectten daha iyi bir parça bence.
Hocam Schecter LP bulamadım ama varmı önerebileceğiniz?
Bu arada
Epiphone Ltd. Ed Matt Heafy Signature Les Paul Custom Elektro Gitar
Bu gitara baktım gerçekten çok hoş fiyatı da aynı diğer Epiphone ile.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Schecter Solo-II serisi ucuz fiyatıyla gösde durumda, ben de alacağım hatta. Farklı aktif manyetik alternatifleri sunuyorular. Hem EMG hem de Seymour Duncan olarak.
Schacter Solo-6 serisi var biraz daha tuzlucana fiyatı lakin üretim kalitesi çok daha iyi. Pasif manyetikli versiyonları da mevcut. lakin kasası farklı bir çizim LP. Demir Demirkan Signature versiyonu var 81-85'lik üstünde de :)

Schecter Hellraiser Solo-II Elektro Gitar Elektro Gitarlar Schecter

Bak ben de bunların arasında kaldım haftalardır...
Son.jpg

Son düzenleme:
Aslında benim de emg 57/66 lp kasa bir gitar alasım var. Genel olarak hatırlamıyorum ama prophecylerin sap profili hoşuma gitmişti .Normal bir Lp'ye göre daha inceydi sanırım.

Son düzenleme:
Schecter Solo-II serisi ucuz fiyatıyla gösde durumda, ben de alacağım hatta. Farklı aktif manyetik alternatifleri sunuyorular. Hem EMG hem de Seymour Duncan olarak.
Schacter Solo-6 serisi var biraz daha tuzlucana fiyatı lakin üretim kalitesi çok daha iyi. Pasif manyetikli versiyonları da mevcut. lakin kasası farklı bir çizim LP. Demir Demirkan Signature versiyonu var 81-85'lik üstünde de :)

Schecter Hellraiser Solo-II Elektro Gitar Elektro Gitarlar Schecter

Bak ben de bunların arasında kaldım haftalardır...

65232 eklentisini görüntüle
prophecyler ile björn custom ve matt heafy custom'ın sap profilleri yanlışım yoksa aynı olması lazım matt heafy'de sapın gövdeyle birleştiği yerde yontma tarzı bişey var ve sololarda kontrolünüzü oldukça arttırıyo bi o farklı sap olarak bi de prophecylerde 24 fret var 22 yerine. klavyenin abanoz olması gerçekten oldukça güzel björn ve matt heafyde klavyeye dokunurken çok rahat hissediyosun yani gülagaçtan tamamen farklı bir his ve gitar oldukça stil duruyo björn ile matt heafy arasında şuan ciddi bir fiyat farkı var yeni çıktığı için björn almak yerine matt heafy'yi 7 telli almayı deneyebilirsin :D çünkü aralarında farklı olan tek özellik renk ve sapdaki o dediğim olay, ki sap bakımından matt daha bile iyi bi gitar.
Bu arada ben de matt heafy 6 telli var ve almadan ben de aylarca düşünmüştüm oldukça memnunum gitarın o siyah duruşu gerçek bi les paul ağır abiliğini sahnede belli ediyo

Geri