gitara pasta/cila atımı ve temizleme yöntemleri

secks demiş ki:
şimdi yanlış anlaşılma olmasın, silah yağı denen üç çeşit yağ vardır. bunlarıdan biri namlu içi temizlik için temizleyici ince yağ, ikincisi dışını hafif yağlı tutmak için biraz daha kalınca bir yağ, bir de gun stock oil denen ve ahşap parçalar için kullanılan ve bir nevi tung yağı gibi cila özelliği taşıyan bir yağ var. sigmasternın kullandığı büyük ihtimalle namlu temizliği için olan en ince yağ (makine yağı). özellikle gun stock oil (dipçik yağı) denen şeyi sakın ha klavyeye süreyim demeyin.

abi sorması ayıptır bilmediğin bişey var mı?

Ooo bu konu ilaç gibi geldi valla

Babamın avcı olması bi işe yaradı :D
zaten o ince sprey yağı bilgisayarın fanlarındada kullanıyordum artık klavyedede kullanacağım :D

arkadaşlar planet waves gitar gövdesi temizleyicimi miligramı fazla olduğu için gümrükte aldılar :( onun yerine ne kullanabilirim.ayrıca planet waves klavye temizleyicim var limon yağımda var ve gitarıma uygulamak istiyorum.hangisini önce uygulamalıyım?teşekkürler... :)

cigarette demiş ki:
arkadaşlar planet waves gitar gövdesi temizleyicimi miligramı fazla olduğu için gümrükte aldılar :( onun yerine ne kullanabilirim.ayrıca planet waves klavye temizleyicim var limon yağımda var ve gitarıma uygulamak istiyorum.hangisini önce uygulamalıyım?teşekkürler... :)

Fıçıyla mı aldın abi naptın? 8O

Whiskas demiş ki:
cigarette demiş ki:

Fıçıyla mı aldın abi naptın? 8O
yok abi ya küçücük bişey biliyosundur,hemde çoğunu kullanmıştım ama adam şişenin üstünde yazan ibareye baktı ve "I am sorry" diyip gözümün önünde çöpe attı :) neyse sağlık olsun.evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum... :)

arkadaşlar bu konuya bende birşeyler eklemek istiyorum

Özellikle sıcaklardan kuruyan ellerim ve kaymayan gitar klavyesi yüzünden uzun zamandır son derece mutsuzdum.Dunlop ve Planet Waves'in envai çeşit spreyini kullanıyorum.İbanez Rg550 Maple sap ve Esp Eclipse Abanoz klavye için farklı farklı besleme losyonları ,temizleme bık bıkı vs.Az çok idare etseler bile daha demin 1 milyoncudan aldığım "Makina Yağı" kadar beni etkilemiyordu.

1 YTL ye ortaköy de bir "bir milyoncu"dan aldım ve tellere sürdüm.Birkaç yerden duymuştum arkadaşlarımdan çok iyi sonuç veriyor diye ve gördüm ki inanılmaz!

Maple klavyeye teller dahil bezle sürdün.Abanoz klavyeye direk dokundurmadım sadece teller üzürine sürdüm.

Herkese tavsiye ederim özellikle pahalı spreyler alıp benim gibi istediği sonuca ulaşamayanlara...Bir yan etkisi var mıdır diye kendime soruyorum fakat internette araştırınca zaten makina yağının ne kadar ince bir yağ olduğunu gördüm.Ayrıca nasıl bir yan etkisi olabilir ki? Yağ dediğimiz şey sadece parçaları kayganlaştırmaya yarayan bir şey,sürtünme ara birimi...

Selam, kaymayan klavye ve teller için sana Ghs Fast-Fret i önerebilirim.
Hatta klavyenin arka tarafına da bundan sürün ağaç için de iyidir yazıyor sitesinde :) Ayrıca telleri temizlediği, sesi parlaklaştırdığı ve klavye ömrünü uzattığı falan yazıyor.

arkadaslar konuyla yakın alakalı bi problemim var geçen gün kırılmış vazoyu japon yapıştırıcısıyla yapıştırırken gitar kucağımdaydı ve 1-2 damla gitarın üstüne düştü ben hemen koşup ıslak pamuk getirdim ama pamuk yapıştırıcıya bulandı ve gitarın tam gövdesinde bembeyaz bi leke oluştu bu kullandığım yapıştırıcı da en güçlü latex yapıştırıcı ve ne yaptım ne ettiysem sökemedim 3-4 saat ıslak havluyla sildim geçmedi bi aletle kazımaya kalksam gitarın boyası sökülecek..acaba kireç sökücü işe yararmı ya da önerebileceğiniz bişey varmı

kolonyanın sökeceğini hiç zannetmiyorum kireç sökücü düşünüyorum ama gitara zarar verirmi onu bilemiyorum

mub87 demiş ki:
arkadaslar konuyla yakın alakalı bi problemim var geçen gün kırılmış vazoyu japon yapıştırıcısıyla yapıştırırken gitar kucağımdaydı ve 1-2 damla gitarın üstüne düştü ben hemen koşup ıslak pamuk getirdim ama pamuk yapıştırıcıya bulandı ve gitarın tam gövdesinde bembeyaz bi leke oluştu bu kullandığım yapıştırıcı da en güçlü latex yapıştırıcı ve ne yaptım ne ettiysem sökemedim 3-4 saat ıslak havluyla sildim geçmedi bi aletle kazımaya kalksam gitarın boyası sökülecek..acaba kireç sökücü işe yararmı ya da önerebileceğiniz bişey varmı

Saka gibi, kusura bakma tam filmlikmis.

Umarım mutlu sonla biter ama bu herkese bir ders olsun öyle gitarımızın üzerinde birşeylerle uğraşmayalım. Hiç olmadı artık kaziycaksın zımparayla falan sonra oraya güzel ufak bir sticker yapıştırcaksın veya eğer uygun bir yerdeyse pickguard takarsın.

bikaç kişiye sordum özel sıvılar varmış bi sorucam onlardan olmazsa dediğin gibi sticker yapıcaz mecburen leke hemen tone düğmesinin yanında onun için pickguard da takamıyorum

Geri