Gitar Tavsiyesi

'Elektro Gitarlar' forumunda Roth tarafından 25 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. Roth

Roth

3
    0
    1
    Arkadaşlar orta seviyede akustik çalıyorum ancak elektro gitar almayı düşündüm. 4 haneli rakamlara yaklaşmadan fiyatına göre kaliteli bi elektro önerirmisiniz. tarz olarakta metal ve hard rock olmasın yeter.

Son düzenleme: 25 Kasım 2015
  2. welmour

welmour

560
    1,113
    9,006
    Bize net bir bütçe, dinlediğin sevdiğin, çalmayı istediğin gruplardan örnekler verirsen yardımcı olabiliriz

HmzGkgz bunu beğendi.
  3. SX markası bu anlamda fiyatına göre tatmin eder. Benim favorim Alder kasa Tele'si.

4. Roth

Roth

3
    0
    1
    hemen almak istiyorum o yüzden 550 TL 1 ay beklersem belki 750 ye çıkar ama biran önce başlamak istiyorum konservatura girmeyi düşünüyorum. çalmayı sevdiğim guruplara gelirsek Leyla The Band olabilir yokluğunda şarkısını çalmayı çok seviyorum yani daha çok pop müzik

5. Roth

Roth

3
    0
    1
    tabi konservatuara o gitarla girmeyi düşünmüyorum 1-1.5 sene götürsün beni yeter sadece daha çok gelişmek için

6. tunckk

tunckk

912
    1,173
    9,005
    Moralinizi bozmak istemem ama o fiyat aralığında alacağınız ürün % 90 gitar olmaz ona ancak portakal sandığı diyebiliriz. Ne olursa olsun, sizin tadınızı kaçırmayacak en azından akord tutarlılığı olan bir ürün almalısınız ki 500 TL gibi bir rakama çok zor. Tabi ki bunu sıfır ürün alacağınızı düşünerek yazıyorum. Hatta şunu da eklemek lazım, yine bu fiyat aralığında alacağınız bir ürün için Metal, Blues vs. çalacağım ona göre bir gitar olsun diyebilme şansınız da pek olmaz. Çünkü bu fiyattaki gitarların üzerinde zaten kaliteli olmayan manyetikler olacaktır. (Size seçme şansı kalmayacak)
    Naçizane tavsiyem para biriktirin acele etmeyin, en azından bir Ibanez RG350 yada RG370 yada bu kalite ortalamasında olan ürünlere yönelin. (Ibanez RG370 DXZ bulursanız kaçırmayın derim, uzun süre kullandım, her yola gelen ve gayet stabil çalışan bir gitar)

tee ve HmzGkgz bunu beğendi.
  7. Jay Turser JT-220

Başka bakmana gerek yok çaldığında marka ön yargılarını yıkar bence git bir dükkanda mutlaka dene.

Bu Sayfayı Paylaş